Start USOPAŁ

USOPAŁ

USOPAŁ: Przesłanie Jana Kobylańskiego Prezesa USOPAŁ

Przesłanie Jana Kobylańskiego
Prezesa USOPAŁ

na XVI Forum Polonijne w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej
w Toruniu, 20-22 kwietnia 2012 r.
odczytane przez przedstawiciela USOPAŁ Prof. dr hab. Zdzisława Jana Ryna
Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

USOPAŁ: XVII Nadzwyczajne Zebranie USOPAŁ- 14-16-Kwiecien 2012, Teneryfa Krótki zarys działalności ZPCH i wydarzeń polonijnych w Chile

W roku 2011 dużym echem odbiło się krótkie seminarium zorganizowane przez Stowarzyszenie Inżynierów Górnictwa Chilijskiego (IIMCH) wraz ze Zjednoczeniem Polskim w Chile im. Ignacego Domeyki (ZPCH) na temat łączności myśli Domeykowskiej i Darwinowskiej w ich równoległej działalności naukowej w Chile.
Seminarium było prowadzone przez potomka samego Domeyki, panią Paz Domeyko, która obecnie mieszka w Australii.
Obecni byli przedstawiciele Instytutu Kultury Brytyjskiej w Santiago, nikt niestety z Ambasady Polskiej.

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Odpowiedź Prezesa Jana Kobylańskiego na kłamstwa PAP

 

Przedstawiamy treść listu skierowanego do Rady Nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej, która dezawuuje fakty w sprawie prywatnych procesów wytoczonych przez Jana Kobylańskiego m.in. Radosławowi Sikorskiemu. Nie można milczeć w sprawie takich kłamstw.

2 lutego 2012 roku Polska Agencja Prasowa opublikowała depeszę „Cywilny proces Kobylańskiego z Sikorskim odroczony do marca”.

Więcej…

 

Warszawa: Rozprawa przeciwko Radosławowi Sikorskiemu

Dnia 2 lutego 2012 roku odbyła się kolejna rozprawa w Sądzie Okręgowym przy Al. Solidarności w Warszawie wytoczona przez prezesa Jana Kobylańskiego.   Oskarżony nie stawił się. Reprezentował go mec. Łukasz Rędziniak. Przypominamy tylko, iż p. Jan Kobylański wytoczył sprawę przeciwko ministrowi Radosławowi Sikorskiemu. Przedmiotem procesu o ochronę dóbr osobistych są sformułowania ministra z wywiadu-rzeki pt. "Strefa zdekomunizowana". Wnioskodawca został nazwany "antysemitą i typem spod ciemnej gwiazdy". Tak jak sprawa przeciwko 19.oszczercom również i ta, zgromadziła wielu obrońców dobrego imienia pana prezesa J.Kobylańskiego oraz Polonii.

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Proces 19. oszczerców ze świata mediów i polityki

W dniu 29.04.2011r. odbyła się kolejna rozprawa z powództwa Prezesa USOPAŁ Jana Kobylańskiego, przeciwko 19 oszczercom ze świata mediów i polityki. Proces rozpoczął się z o godz. 10.15 w Sali 427 w Sądzie Rejonowym na ul . Ogrodowej 51a. Przed sądem obecna była delegacja OWP wspierająca walkę prezesa USOPAŁ z wszechobecnym antypolonizmem i kłamstwami w mediach oraz polityce. Rozprawie przewodniczył sędzia Sławomir Żak, ze strony oskarżyciela był obecny mecenas Andrzej Lew Mirski, ze strony oskarżonych 6 adwokatów-obrońców. Oskarżeni nie stawili się.

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Zaproszenie

Dnia 29 kwietnia 2011r. o godz. 10.00 w Sądzie Rejonowym w Warszawie, ul. Ogrodowa 51a, w sali 427, odbędzie się kolejny etap procesu sądowego w sprawie karnej, wytoczonej przez Prezesa Jana Kobylańskiego przeciwko 19 oszczercom ze świata mediów i polityki.

Tych wszystkich, którzy chcą swoją obecnością przekazać poparcie wielkiemu Polakowi i Patriocie Prezesowi Janowi Kobylańskiemu, który walczy z bezkarnością dziennikarzy, zniesławieniem, kłamstwem oraz antypolonizmem - prosimy o wzięcie udziału w procesie.


Czytaj 0 komentarzy... >>
 

Zaproszenie

Dnia 19 kwietnia odbędzie się kolejna rozprawa karna przeciwko Radosławowi Sikorskiemu, za zniesławienie i antypolonizm, z powództwa Jana Kobylańskiego. Zapraszamy do uczestnictwa w rozprawie i poparcia prezesa USOPAŁ w walce z antypolonizmem. Sąd Okręgowy, Al. Solidarności 127, o godz. 12.00, sala 232


Czytaj 0 komentarzy... >>
 

XVI. WALNE ZEBRANIE USOPAŁ

REZOLUCJA KOŃCOWA

Z XVI WALNEGO ZEBRANIA USOPAŁ

11-14 MARZEC 2011, PUNTA DEL ESTE, URUGWAJ

Wszyscy zebrani dziękują J.E. Arcybiskupowi Nuncjuszowi Apostolskiemu Urugwaju Anselmo Guido Pecorari, za Mszę Św. celebrowaną na zakończenie obrad XVI Walnego Zebrania Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich Ameryki Łacińskiej.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Rozprawa Jana Kobylańskiego przeciwko 19 oszczercom

Dnia 21.02.2011r. odbyła się kolejna rozprawa J. Kobylańskiego przeciwko 19 oszczercom medialnym. Zeznawał przed sądem Rzecznik USOPAŁ, wyjaśniając przyczyny nagonki na p. Jana Kobylańskiego ze strony środowisk związanych z tzw. "Gazetą Wyborczą". Rzecznik wyjaśnił że w jakiejś częsci nagonka wynikała z powodu zawiści o materialny status J. Kobylańskiego umozliwiający ferowanie niezależnych osądów tworzonej w Polsce przez układ postkomunistycznej rzeczywistości.

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Sprawozdanie z procesu sądowego i pikiety poparcia Jana Kobylańskiego w sprawie przeciwko Radosławowi Sikorskiemu

Rozprawa była zaplanowana na 21 grudnia 2010 r. przed Sądem Okręgowym w Warszawie, ul Solidarności 127 sala 232. o godz. 12 00

Społeczny Komitet Wspierania Jana Kobylańskiego w walce z Antypolonizmem liberalnych mediów zaplanował na ten dzień także pikietę poparcia przed sądem. Byliśmy na miejscu o godz. 10 z dwugodzinnym wyprzedzeniem, gdyż mając doświadczenie z pikiety w dn. 17 grudnia prezydent Hanna Gronkiewicz Waltz po wygraniu wyborów, przestala odśnieżać Warszawę i musieliśmy 40 minut w kilku łopatami czyścić zamarznięty teren aby ustawić sprzęt pikiety.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Zawiadomienie o rozprawie

Informujemy, iż 21 grudnia 2010 roku o godz.12.00 w Sądzie Okręgowym w Warszawie, I Wydział Cywilny, sala 232, odbędzie się kolejny etap procesu sądowego w sprawie cywilnej, wytoczonej przez prezesa USOPAŁ Jana Kobylańskiego wraz z jego pełnomocnikiem senatorem mec. Zbigniewem Cichoniem przeciwko ministrowi Radosławowi Sikorskiemu.
Oskarżony jest antypolakiem i kierują nim motywy antypolskich interesów politycznych, społecznych oraz ekonomicznych. Takie postępowanie winno być zdecydowanie napiętnowane, a osoby, które dopuszczają się kłamstw i pomówień nie powinny pozostać bezkarne. Wyczerpującą dokumentację na ten temat zawiera książka prof. Jerzego R. Nowaka, ”Potępiany za patriotyzm”. Prosimy, aby została ona uznana za niepodważalny dowód i wzięta pod uwagę przeciwko kłamstwom ministra Sikorskiego.
Prosimy wszystkich patriotów, którzy mogą być obecni, o uczestnictwo w rozprawach.

Leonor Adami

Dyrektor Biura USOPAŁ


Czytaj 0 komentarzy... >>
 

Zawiadomienie o rozprawie

Informujemy, iż 17 grudnia 2010 roku, o godzinie 9.30 w Sądzie Rejonowym w Warszawie na ul. Ogrodowej 51a, w sali nr 4, odbędzie się kolejny etap procesu sądowego w sprawie karnej, wytoczonej przez Pana Prezesa Jana Kobylańskiego przeciwko 19 oszczercom ze świata mediów i polityki: Mikołajowi Lizutowi, Hannie Recman, Dominikowi Sadowskiemu, Jackowi Hołubowi, Karolowi Doleckiemu, dziennikarzowi o pseudonimie KID, dziennikarzowi o pseudonimie KNYSZ, dziennikarzowi o pseudonimie GW, Adamowi Michnikowi, Jerzemu Wójcikowi, Dorocie Wysockiej-Schnepf, Jerzemu Morawskiemu, dziennikarzowi o pseudonimie AKA, Grzegorzowi Gauden, Danielowi Passentowi, Jerzemu Baczyńskiemu, Jarosławowi Gugale, Tomaszowi Wróblewskiemu i Ryszardowi Schnepfowi.

Oskarżeni są antypolakami i kierują nimi motywy antypolskich interesów politycznych, społecznych oraz ekonomicznych. Takie postępowanie winno być zdecydowanie napiętnowane, a osoby, które dopuszczają się kłamstw i pomówień nie powinny pozostać bezkarne. Wyczerpującą dokumentację na ten temat zawiera książka prof. Jerzego R. Nowaka, ”Potępiany za patriotyzm”. Prosimy, aby została ona uznana za niepodważalny dowód i wzięta pod uwagę w tym procesie.

Prosimy wszystkich patriotów, którzy mogą być obecni, o uczestnictwo w rozprawach. Nie zapominajmy o tym, że sprawa została wniesiona przez naszego adwokata, Mec. A. Lew-Mirskiego już ponad 5 lat temu na Wydziale Karnym. Opieszałość tego procesu jest niewiarygodna.

Leonor Adami

Dyrektor Biura USOPAŁ


Czytaj 0 komentarzy... >>