Start USOPAŁ

USOPAŁ

Przemówienie Pani Walerii Wróblewski

Z biegiem lat zrozumieli, że ich uczucia były podobne, i zjednoczeni mogliby zdziałać coś bardzo ważnego i mieć własny budynek. Jednocząc rozumowania i kryteria, stworzyli UNIĘ POLSKĄ. To stało się w kwietniu 1913 roku i pierwszym prezesem został Ignacio Moszyński, który ponadto był pierwszym nauczycielem dla grupy dzieci, których rodzice życzyli sobie, aby kontynuowały one zwyczaje i wszystko co jest związane z Polską, która musieli zostawić, ale zawsze tęsknili. W ten sposób stworzyli najstarszą instytucję polską w Argentynie.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Przemówienie Pana Dr. Horacio Urbański

Przybyli do Ameryki chroniąc się przed inwazjami, wojnami światowymi. Dzisiejsza młodzież europejska pyta, czy rzeczywiście istniały te konfrontacje. Jednocześnie, strefa euro, euro jako pieniądz jednolity i wspólna gospodarka wraz ze wzrostem komunikacji i wymianą miedzy narodami, wytworzyły inną sytuację polityczno-socjalną pomimo obecnych trudności finansowych.

 


Czytaj 1 komentarzy... >>

Więcej…

 

Homilia JE Ks. Biskupa J.Słabego z okazji 100-lecia Unii Polskiej w Berisso

Polaków zawsze charakteryzowała i myślę, że ciągle charakteryzuje, nasza symbioza z kulturą początków objawiająca się w życiu rodzinnym, religijnym i społecznym. Nie miejmy kompleksów, nie zatraćmy korzeni gdzie wzrastaliśmy, niech powiedzenie: „Polska zawsze wierna Bogu, Kościołowi, Ojczyźnie” będzie naszą motywacją i zadaniem. Dzisiaj również Bóg, Ojczyzna nasza i naszych ojców nas potrzebuje.

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Oświadczenie Zarządu Głównego Młodzieży Wszechpolskiej

W związku z doniesieniami medialnymi o zamiarze złożenia wniosku przez członków Sojuszu Lewicy Demokratycznej o delegalizację Stowarzyszenia „Młodzież Wszechpolska”, władze Stowarzyszenia oświadczają co następuje:


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Franciszek I. Pierwszy Papież z Ameryki Łacińskiej

Jego Świątobliwość Franciszek I.
Pierwszy Papież z Ameryki Łacińskiej.

Wbrew wszelkim przewidywaniom i prognozom mediów, na Papieża został wybrany Kardynał Jorge Mario Bergoglio z Argentyny, który przyjął imię Franciszek I. Wybór ten wywołał ogromną niespodziankę, radość i nadzieję. To, że następca św. Piotra pochodzi z półkuli południowej, oznacza początek innego sposobu patrzenia na świat. I z drugiej strony fakt, iż jest potomkiem Włochów w pewien sposób przybliża go do europejskiego aspektu Kościoła.

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Telegram do Ojca Świętego Franciszka

"Wszyscy jesteśmy katolikami, większość to potomkowie Polaków  i dostąpiliśmy wielkiego zaszczytu otrzymania Błogosławieństwa od Waszej Świątobliwości podczas inauguracji pomnika Błogosławionego Jana Pawła II w 1999 roku, który znajduje się naprzeciwko Biblioteki Narodowej w Buenos Aires."

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Zmarł Stanisław Łucki

Anna, małżonka
Denise et Richard, Jego dzieci
Laure, Cécile, Andrew et Matthew, Jego wnuki

Kenzo et Stella, Jego prawnuki
Rodzina we Francji, w Polsce, w USA i Kanadzie
zawiadamiają z głębokim smutkiem, że

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Maciej Wydrych: I ty możesz być "typem spod ciemnej gwiazdy"

Dnia 23 stycznia 2013 r. w I Wydziale Cywilnym Sądu Apelacyjnego w Warszawie odbyła się rozprawa w sprawie o zniesławienie Pana Jana Kobylańskiego przeciwko Radosławowi Sikorskiemu. Sąd oddalił apelację obrony p. Jana Kobylańskiego i podtrzymał swój wyrok z marca 2012 r. Przypomnijmy, iż szef MSZ nazwał p. Jana Kobylańskiego „antysemitą”, „samozwańczym przywódcą Polonii Latynoamerykańskiej” i „typem spod ciemnej gwiazdy”.

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Agnieszka Piwar: „Antysemita” kontra „książę dyplomacji”

Sąd Apelacyjny w Warszawie ogłosił 23 stycznia, że Radosław Sikorski nie musi przepraszać Jana Kobylańskiego za nazwanie go „antysemitą” i „typem spod ciemnej gwiazdy”, ani wypłacać zadośćuczynienia na cele dobroczynne. Pozew o ochronę dóbr osobistych założyciela i Prezesa Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich Ameryki Łacińskiej dotyczył sformułowań szefa MSZ z jego wywiadu-rzeki dla Łukasza Warzechy pt. „Strefa zdekomunizowana”.


Czytaj 1 komentarzy... >>

Więcej…

 

Przemówienie Prezesa USOPAŁ z okazji Święta Niepodległości


Przemówienie wygłoszone przez Prezesa USOPAŁ Jana Kobylańskiego z okazji 94. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości 11 Listopada 1918 roku.

Więcej…

 

USOPAŁ: Nie kończy się walka sądowa z Radosławem Sikorskim

Sprawiedliwości musi się stać w końcu zadość. Jeśli prawo w Polsce ma rzeczywiście znaczyć prawo. Pierwszy wyrok warszawskiego Sądu Okręgowego został w całości zaskarżony z powodu licznych błędów, jakie popełnił sąd pierwszej instancji. W apelacji skierowanej do Sądu Apelacyjnego w Warszawie adwokat Zbigniew Cichoń, zarzucając Sądowi Okręgowemu błędy, wniósł o nakazanie Radosławowi Sikorskiemu opublikowania przeproszenia Jana Kobylańskiego na pierwszych stronach „Rzeczypospolitej”, „Naszego Dziennika” i „Gazety Wyborczej” oraz zasądzenie od niego 20 tys. zł na rzecz Ruchu Obrony Życia im. ks. Jerzego Popiełuszki.Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

USOPAŁ: Przemówienie - Ks. Rektor Infułat Stanisław Jeż

Słowo wygłoszone podczas Mszy Św. celebrowanej w drugim dniu obrad
XVII Walnego Zebrania USOPAŁ, towarzyszącego inauguracji
pomnika Błogosławionego Jana Pawła II
Teneryfa, 16-17.04.2012

Ks. Rektor Infułat Stanisław Jeż
Polska Misja Katolicka we Francji

 


Czytaj 1 komentarzy... >>

Więcej…

 

USOPAŁ: Przemówienie - inż. Piotr Radowski

XVII Walne Zebranie USOPAŁ, towarzyszące inauguracji
pomnika Błogosławionego Jana Pawła II
Teneryfa, 16-17.04.2012

Piotr Radowski
Prezes Polsko-Austriackiego Klubu „Sierpień ‘80”


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Listy otwarte USOPAŁ do Zarządu Ringier Axel Springer w Polsce .

"Przesyłamy do publicznej wiadomości pismo, które skierowaliśmy do Zarządu Axel Springer, wydawcy „Newsweeka” w dniu 4 czerwca 2012 roku oraz artykuł unaoczniający kłamstwa, jakie opublikował ten tygodnik, którego redaktorem naczelnym jest Tomasz Lis." - Leonor Adami, Dyrektor Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich w Ameryce Łacińskiej (USOPAŁ).

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Krzysztof Koczwara: Spontaniczne słowo wypowiedziane na okoliczność XVII Zjazdu USOPAŁ

Teneryfa - Santa Cruz
16 kwietnia A.D. 2012

Spontaniczne słowo wypowiedziane na okoliczność XVII Zjazdu USOPAŁ zorganizowanego w ramach odsłonięcia i poświęcenia pomnika Błogosławionego Jana Pawła II, a przede wszystkim na okoliczność obecności w tym doniosłym wydarzeniu Księdza Infułata Józefa Wójcika z Suchedniowa.


Czytaj 5 komentarzy... >>

Więcej…

 

Warszawa: Centrum Informacyjne USOPAŁ

Decyzją Zarządu Głównego OWP oraz USOPAŁ, w biurze organizacyjnym Obozu Wielkiej Polski w Warszawie, będzie działać Centrum Informacyjne USOPAŁ. Poszerzany zbiór publikacji oraz albumów z szerokiej działalności Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich w Ameryce Łacińskiej będzie bogatym źródłem informacji dla zainteresowanych.

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

USOPAŁ: Inicjatywa Obozu Wielkiej Polski


Czytaj 1 komentarzy... >>

Więcej…

 

Weronika Pachla: Lis znów atakuje znienacka. Tendencyjnie.

 

Ponad rok temu w programie „Tomasz Lis na żywo”, dziś w tygodniku „Newsweek Polska” Tomasz Lis manipuluje wycinkami informacji z odbywającego się w dniach 16-17 kwietnia 2012 roku na Teneryfie XVII Zjazdu USOPAŁ. W miesiąc po spotkaniu Polonii z całego świata „Newsweek” publikuje tendencyjny artykuł, który nie tylko że zawiera wiele nieprawdziwych informacji, to również pomija te istotne, które powinny być ujęte w analizie tygodnika określanego mianem „najchętniej czytanego tygodnika opinii w Polsce”.


Czytaj 2 komentarzy... >>

Więcej…

 

USOPAŁ: Przygotowywany atak przez polskojęzyczną prase

Otrzymaliśmy informację, że na najbliższy poniedziałek 28 maja 2012 planowany jest, przez antypolskie elementy, duży atak na tegoroczne XVII Walne Zebranie USOPAŁ, które miało miejsce na Teneryfie oraz na organizacje polskie, które w tym ważnym wydarzeniu uczestniczyły.


Czytaj 1 komentarzy... >>

Więcej…

 

USOPAŁ: Tłumaczenie z języka hiszpańskiego na język polski homilii Jego Eminencji Kardynała Santos Abril y Castelló.

Wygłoszonej podczas Mszy Świętej celebrowanej w dniu 15 kwietnia 2012roku, z okazji inauguracji pomnika Błogosławionego Jana Pawła II w kościele Matriz de Nuestra Señora de la Concepción, w San Cristóbal de La Laguna – Teneryfa – Wyspy Kanaryjskie.

Ekscelencjo, wielebny, kochany Bracie Biskupie, kochani bracia kapłani, przedstawiciele władz, Kochani bracia i siostry, wszyscy zgromadzeni.


Czytaj 2 komentarzy... >>

Więcej…

 

USOPAŁ: Obchody 3 Maja w Montevideo

Polonia w Urugwaju świętowała 221. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Mszą Świętą celebrowaną przez księdza Edmunda Ziębę w Kaplicy Bł. Jana Pawła II  Unii Polsko-Urugwajskiej w Montevideo w niedzielę 6 maja 2012 roku, rozpoczęły się obchody 221. rocznicy uchwalenia  Konstytucji 3 Maja i obchodzonego w Polsce Święta Matki Bożej Królowej Polski. W uroczystości wzięli udział Zarząd i członkowie Unii Polsko-Urugwajskiej, Towarzystwa Polskiego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego i USOPAŁ, społeczność polska zamieszkująca w Urugwaju oraz wielu Urugwajczyków, przyjaciół tych organizacji.

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 
Więcej artykułów…