Start USOPAŁ

USOPAŁ

Grzegorz Braun: Trzeba wykupić naszych pasterzy z niewoli babilońskiej

Na potrzebę wykupienia przez Naród Polski pasterzy Kościoła katolickiego zwrócił uwagę Grzegorz Braun. Reżyser, publicysta i dokumentalista w rozmowie Agnieszką Piwar z KSD przytoczył druzgoczące przykłady, w jaki sposób rządzące nami państwo - które na pewno nie jest państwem polskim - doprowadziło do pozbawienia Kościoła suwerenności.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

List do redaktor naczelnej „Naszego Dziennika” od redaktora Lecha Niekrasza

"Kierowane przez Panią pismo nie zająknęło się od 25 stycznia br., czyli od dnia tej śmierci,  ani razu o tym wybitnym polskim filmowcu i żarliwym patriocie oraz katoliku, jeśli nie liczyć więcej niż skromnego nekrologu w numerze z 30 stycznia, o co zadbała Fundacja Pamięci Narodu Polskiego. „Nasz Dziennik” nie interesuje się pamięcią narodową? Od kiedy?"


Czytaj 4 komentarzy... >>

Więcej…

 

USOPAŁ głównym sponsorem pogrzebu reż. Bohdana Poręby

Po osobistej rozmowie telefonicznej z panią Lucyną Jakubiak Poręba – wdową po śp. Bohdanie Poręba, USOPAŁ oraz Fundacja J. Kobylańskiego wpłaciły 5.000 złotych na jej konto z przeznaczeniem na wydatki związane z pogrzebem śp. Bohdana Poręby – wielkiego reżysera, patrioty i przyjaciela Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich Ameryki Łacińskiej, który wielokrotnie uczestniczył w zebraniach organizowanych przez USOPAŁ i Fundację J. Kobylańskiego.


Czytaj 1 komentarzy... >>

Więcej…

 

Przerwa wakacyjna USOPAŁ 2013


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Liderzy RN okłamali Kobylańskiego?

Podczas spotkania na Teneryfie liderzy Ruchu Narodowego Zawisza, Winnicki, Tumanowicz złożyli Janowi Kobylańskiemu obietnicę przeprowadzenia w dniu 14 września spotkania zjednoczeniowego z pozostałymi środowiskami katolickimi i narodowymi. I zapadła cisza.


Czytaj 2 komentarzy... >>

Więcej…

 

Dr Leszek Skonka: Nieszczęściem Polski jest ciągłe, bezsensowne dzielenie Narodu

Zaproszeni goście  zachowali się na Zjeździe  tak, jak  zachowują się na co dzień w kraju. Większość współczesnej młodzieży w kraju, niezależnie od wykształcenia i deklaratywności religijnej , politycznej i ideowej jest, niestety zdemoralizowana i wychowana przez dorosłych To nie znaczy, że nie ma w kraju  przyzwoitej, patriotycznej, światłej   młodzieży ale jej się nie szuka, nie  dostrzega, świadomie pomija w wartościowaniu postaw obywatelsko patriotycznych; co świadomie chyba także świadomie  uczynił prof. Bender.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Skandal na XX-leciu USOPAŁ!

Musimy podać do publicznej wiadomości informację o skandalicznym zachowaniu się pewnych osób na Zebraniu Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich Ameryki Łacińskiej (USOPAŁ) z okazji XX-lecia tej organizacji. Osoby te w ciągu więcej jak trzech nocy w hotelu w Caletillas „urządzały” awantury, pijaństwo, ordynarne krzyki, wrzaski, w związku z czym personel hotelu zwrócił im uwagę, że takie zachowania nie mogą mieć miejsca.

 


Czytaj 1 komentarzy... >>

Więcej…

 

Przemówienie wygłoszone przez USOPAŁ Jana Kobylańskiego z okazji 95. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości

Pamiętamy o bohaterach wszystkich walk niepodległościowych, jak:  Roman Dmowski, Gen. Józef Haller, Premier Ignacy Paderewski, bohaterowie I i II wojny światowej, Powstania Styczniowego i Listopadowego, Powstania Warszawskiego z 1944 roku, żołnierze Armii Krajowej, bohaterowie, którzy zginęli  w niemieckich obozach koncentracyjnych, sowieckich obozach pracy, na Syberii, rozstrzelani w Katyniu.

 


Czytaj 2 komentarzy... >>

Więcej…

 

Homilia Jego Ekscelencji Nuncjusza Apostolskiego w Urugwaju Abp. Anselmo Guido Pecorari podczas Mszy św. w kaplicy bł. Jana Pawła II z okazji 95. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości 11 Listopada 1918 roku

Drodzy Bracia Polacy tutaj obecni,


Przewodniczę tej dzisiejszej niedzielnej Eucharystii w Dniu Pańskim, w którym rozważamy Słowo Boże. Jednocześnie zwracam się do Was jako Nuncjusz Apostolski w Urugwaju w dniu, w którym wspominamy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Pozdrawiam szczególnie pana Jana Kobylańskiego i członków organizacji USOPAŁ, której jest on Prezesem.                     I zwracam się do Was wszystkich wiernych tutaj obecnych, drodzy Polacy uczestniczący w tej Mszy św oraz do wszystkich przyjaciół Polski.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Postawić na młodych Polaków i im pomóc

Z Prezesem USOPAŁ Janem Kobylańskim rozmawia Wiesław Magiera ("Głos Polski", Kanada)


Wiesław Magiera: - Jak Pan, jako wieloletni Prezes USOPAŁ, z perspektywy swojego doświadczenia w działalności na niwie polonijnej poza Krajem, ocenia tzw. Polonię, a więc tych naszych rodaków, którzy z różnych przyczyn musieli wyjechać z Polski, tak jak Pan po wojnie lub tych z fali "solidarnościowej".  Jak Pan ocenia ich postawę i zaangażowanie?  Wiemy dobrze, iż niewielu jest podobnych Panu patriotów, którzy z takim zaangażowaniem poświęcili się sprawie wolności i odbudowy Polski, podtrzymywania polskiego ducha i patriotyzmu na świecie i w Kraju.  Jak Pan ocenia postawę innych, jacy są Polacy żyjący dzisiaj za granicą?


Czytaj 3 komentarzy... >>

Więcej…

 

Redakcja USOPAŁ: "Z całego serca życzymy Żydom, żeby wrócili do Izraela, a nie wysyłali do nas swoich emigrantów."

Jest oczywiste, że Robert Winnicki to wykorzystał i zadzwonił do niego następnego dnia mówiąc, że ma natychmiast zrezygnować z członkostwa w radzie decyzyjnej, jeśli nie to oni go wyrzucą,a wszystko za upublicznione dane, które były fałszywą prowokacją i nic nie znaczyły.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Zarząd USOPAŁ: Quo Vadis Polsko?

Dzisiaj nie PO, nie PiS, SLD, Palikot, czy Ziobro są szansą na wyzwolenie Polski, bo oni nigdy nie zrobią w tym kierunku ani jednego kroku! Wśród nich większość to są Żydzi i antypolacy, którzy niszczą Polskę swoją zachłannością, rabują nasz przemysł, ograbiają ze wszystkich bogactw, jakie posiada Polska!


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Odpowiedź USOPAŁ na artykuł Gazety Wyborczej dotyczący bestialskiego uboju rytualnego 30.08.2013

USOPAŁ jako organizacja patriotyczna i katolicka z przedstawicielstwami w wielu krajach świata, czuje się  w obowiązku odpowiedzieć i wyjaśnić swoje stanowisko w tej kwestii wszystkim przyjaciołom, czytelnikom i Rodakom na świecie, którzy są zainteresowani naszą ojczyzną i chcieliby uczynić wszystko, aby Naród Polski mógł i potrafił się uwolnić od przeszłego i obecnego zaboru żydokomuny, gdyż od roku 1989 to się w Polsce nie zmieniło. A nowe wytyczne wiązały się z tym, by Naród wrócił do demokracji i do wolności, tego chcieli Polacy.


Czytaj 3 komentarzy... >>

Więcej…

 

Kondolencje od Prezesa Jana Kobylańskiego


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Maciej Wydrych: A prawda obroni się sama...

W czasach wszechobecnej obłudy, zakłamania i fałszu, nie jest łatwo być człowiekiem uczciwym, honorowym i bezinteresownym. Ludzie ze skazą, brudnym sumieniem nie wierzą w czyste intencje kogoś innego. Są przekonani, że najwyżej ktoś może się lepiej z tym maskować od nich. Lecz nie dopuszczają myśli o prawdziwych, szczerych intencjach. Jest czymś absurdalnym i nierealnym odwołanie do Boga, honoru, oddania Ojczyźnie. Wiemy o tym doskonale, a prezes Jan Kobylański całym swym życiem aż nadto mógłby potwierdzić te słowa.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Polonia świętowała w Montewideo

Nie zabrakło osób szczególnie zasłużonych dla miejscowej Polonii przybyli m.in. p. Honoracio Alfaro, urugwajski minister dr Maria Angel Gianola, ambasador Paragwaju Miguel T. Romero, sekretarz Nuncjatury ks. Claudiu Cartes oraz ks. Roberto Russo.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Przesłanie Prezesa Jana Kobylańskiego na okoliczność Święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 

Prezentujemy przemówienie Prezesa Jana Kobylańskiego, wygłoszone 5 maja br. w Montevideo z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.


Drodzy Rodacy!

Chcę wyrazić naszą wielką radość z wyboru Papieża Franciszka i pragniemy poinformować Państwa, że 14 marca przesłaliśmy Ojcu Świętemu telegram wyrażając nasz honor i oddanie Jego osobie i Jego nauczaniu, w imieniu wszystkich organizacji polskich w Ameryce Łacińskiej. Zapewniliśmy Go o naszej stałej modlitwie o owocną posługę jako głowy Kościoła katolickiego.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

PRZEMÓWIENIE PANI PREZES INŻ. KRYSTYNY KLINKOWICZ PODCZAS OBCHODÓW „100-LECIA UNII POLSKIEJ W BERISSO”

W imieniu Zarządu Głównego Unii Polskiej w Berisso pragnę przywitać wszystkich tutaj obecnych.

Chcę pozdrowić z całego serca wszystkich Państwa, którzy uczestniczą w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Spoglądając wstecz zdajemy sobie sprawę, że te 100 minionych lat to działalność zorganizowana i przede wszystkim osiągnięta dzięki wielu pokoleniom osób podejmujących się tego z entuzjazmem, wysiłkiem i nieustanną pracą wielu mężczyzn i kobiet, których już dziś z nami nie ma, ale nigdy o nich nie zapomnimy.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Polacy świętowali w Urugwaju

W niedzielę 5 maja 2013 roku Polonia zamieszkała w odległym zakątku Ameryki Łacińskiej Urugwaju, członkowie, przyjaciele i Zarządy Główne Unii Polsko-Urugwajskiej im. Błogosławionego Jana Pawła II, Towarzy-stwa Marszałka J. Piłsudskiego, USOPAŁ i Fundacji J. Kobylański świętowały przypa-dającą na dzień 3 maja 222. Rocznicę uchwa-lenia Konstytucji 3 Maja i jednocześnie wspomnienie Matki Bożej Częstochowskiej Królowej Polski.

 


Czytaj 1 komentarzy... >>

Więcej…

 

Homilia JE Ks. Biskupa J.Słabego z okazji 100lecia Unii Polskiej w Berisso

Jezus Zmartwychwstały wielokrotnie zaskoczył swoich uczniów ukazując się im w sposób nieprzewidzialny. Jednym z tych niespodziewanych spotkań było ukazanie się NAUCZYCIELA  na plaży jeziora Tyberiackiego, którego przebieg ukazuje nam dzisiejsza ewangelia /Jn.21,1-19/. W siedmiu znajdowali się w łódce, która wracała po nieudanym nocnym Polowie, gdy nagle ktoś z brzegu skierował do nich słowo: „Chłopcy, nic nie złowiliście… zarzućcie sieci na prawo od łódki… tam znajdziecie ryby”.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Przemówienie Prezes inż. Krystyny Klinkowicz

Spoglądając wstecz zdajemy sobie sprawę, że te 100 minionych lat to działalność zorganizowana i przede wszystkim osiągnięta dzięki wielu pokoleniom osób podejmujących się tego z entuzjazmem, wysiłkiem i nieustanną pracą wielu mężczyzn i kobiet, których już dziś z nami nie ma, ale nigdy o nich nie zapomnimy.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 
Więcej artykułów…