Start USOPAŁ

USOPAŁ

Przesłanie Prezesa Jana Kobylańskiego na okoliczność 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Drodzy Rodacy!


Na wstępie pragnę podziękować wszystkim Wam tutaj przybyłym, którzy od lat wspieracie USOPAŁ swoją obecnością podczas najważniejszych polskich świąt, pielęgnując tradycję i pamięć o naszej Ojczyźnie.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

USOPAŁ: Zmarł prof. Zygmunt Haduch-Suski.

31 stycznia, w wieku 75 lat, zmarł w Monterrey w Meksyku Zygmunt Haduch-Suski, profesor tamtejszego Uniwersytetu, długoletni wiceprezes Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich w Ameryce Łacińskiej. Pochodził z Sanoka, gdzie ukończył Technikum Mechaniczne, potem przez dwa lata pracował w tamtejszym Autosanie, aż w roku 1960 wstąpił na Wydział Mechaniczny Politechniki Krakowskiej – Oddział w Rzeszowie, skąd wkrótce przeniósł się do Krakowa. Po ukończeniu studiów został pracownikiem naukowym tej uczelni. W 1985 roku wyjechał do Meksyku na ofertę Polservisu.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Jan Świtoń: Mój Ojciec mógł zostać otruty! Cieżki stan słynnego obrońcy krzyży na Żwirowisku.

Wiadomość otrzymaliśmy za pośrednictwem Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich w Ameryce Łacińskiej (USOPAŁ):


(XI.26.1177)


Wypadek Kazimierza Świtonia


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

USOPAŁ o Powstaniu Warszawskim: Brat Prezesa Kobylańskiego był powstańcem!

Załączamy historyczną fotografię brata Prezesa Jana Kobylańskiego – RYSZARDA (trzeci od lewej), który jako żołnierz AK składał przysięgę w Bazylice św. Krzyża w Warszawie i brał udział w Powstaniu Warszawskim. Znalazł się w tragicznej sytuacji, gdyż po bohaterskiej walce trafił do obozu koncentracyjnego Sachsenhausen (KL).


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

ŚWIĘTA WIELKIEJ NOCY 2014 MONTEVIDEO – URUGWAJ - 20.04.2014

Msza św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego w „Kaplicy Jana Pawła II” Unii Polsko – Urugwajskiej


Na zdjęciu: Proboszcz Parafii Matki Bożej Boleściwej Ks. Roberto Russo, JE Nuncjusz Apostolski ks. Abp Anselmo Guido Pecorari, Sekretarz Nuncjatury ks. dr Matjas Roter.
Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

4 MAJA 2014, MONTEVIDEO - URUGWAJ: MSZA ŚW. DZIĘKCZYNNA ZA KANONIZACJĘ ŚW. JANA PAWŁA II I JANA XXIII - JE ABP ANSELMO GUIDO PECORARI Nuncjusz Apostolski w Urugwaju

Przesłanie na zakończenie Mszy św. dziękczynnej za kanonizację św. Jana Pawła II i św. Jana XXIII


Wierni zebrani na Mszy św., w pierwszym rzędzie od lewej: Minister dr Angel Maria Gianola, Ambasador Miguel T. Romero, Dyrektor USOPAŁ Rosalia Martinez i Prezes USOPAŁ Jan Kobylański.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

4 MAJA 2014, MONTEVIDEO - URUGWAJ: MSZA ŚW. DZIĘKCZYNNA ZA KANONIZACJĘ ŚW. JANA PAWŁA II I JANA XXIII - JE Abp Anselmo Guido Pecorari Nuncjusz Apostolski w Urugwaju

 

Homilia wygłoszona podczas Mszy św. dziękczynnej za kanonizację św. Jana Pawła II i św. Jana XXIII


Najdroższy mi bracie, Ekscelencjo Arcybiskupie Montevideo Daniel Sturla, Ekscelencjo Biskupie Minas Jaime Fuentes, najdrożsi kapłani, bracia świeccy, diakoni i wszyscy wierni. Drodzy Polacy mieszkający w Urugwaju, honorowy ambasadorze Republiki Urugwaju w Stolicy Apostolskiej.

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

4 MAJA 2014, MONTEVIDEO - URUGWAJ: MSZA ŚW. DZIĘKCZYNNA ZA KANONIZACJĘ ŚW. JANA PAWŁA II I JANA XXIII - Ks. Abp Daniel Sturla Berhuet Arcybiskup Montevideo

Słowo powitalne podczas Mszy św. dziękczynnej za kanonizację św. Jana Pawła II i św. Jana XXIII

Jest dla nas ogromną radością możliwość uczczenia w tej Eucharystii kanonizacji św. Jana XXIII i św. Jana Pawła II. Ogromną radością napawa nas, że dzisiejszej Mszy św. przewodniczy Nuncjusz Apostolski Anselmo Guido Pecorari, który jest wraz z nami i wraz z którym wspólnie przygotowywaliśmy tę Mszę św. dziękczynną.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

3 MAJA 2014, MONTEVIDEO, URUGWAJ: ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA I UROCZYSTOŚĆ MATKI BOSKIEJ KRÓLOWEJ POLSKI

Dziś obchodzimy bardzo ważne Święto dla wszystkich Polaków, 223. rocznicę ustanowienia Konstytucji 3 Maja, która została przyjęta przez Parlament w 1791. Konstytucja 3 Maja jest uznawana za pierwszą konstytucję w Europie i drugą na świecie. Została zaprojektowana tak, aby naprawić jakiekolwiek nieścisłości i wady polityczne konfederacji polsko-litewskiej i jej tradycyjnego systemu “złotej wolności”.

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

hr. Aleksander Pruszński: Zjazd Kongresu Polonii Amerykańskiej

W 70. rocznicę utworzenia w Buffalo Kongresu Poloni USA, odbył się kolejny zjazd dyrektorów KPA w tymże mieście. Było raptem około 80 osób, w tym kilka bez prawa głosu. Niestety dziś ta wielka polska organizacja podupada i ma coraz mniejsze znaczenie w USA, choć Polacy są siłą w NATO i u boku Yankesów walczą w Afganistanie czy Iraku.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Montevideo: Zaproszenie na Mszę św. dziękczynną za kanonizacje Jana Pawła II i Jana XXIII.

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Chile: Polonia zaprasza na Mszę Dziękczynną za Kanonizację Jana Pawła II. Już jutro 27 kwietnia 2014 r. !


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

HOMILIA WYGŁOSZONA PODCZAS EUCHARYSTII W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO W KAPLICY UNII POLSKO-URUGWAJSKIEJ P.W. BŁ. JANA PAWŁA II

Najdrożsi Polacy i przyjaciele Polski obecni na tej uroczystej Eucharystii!


Pragnę zwrócić się do Was jako Nuncjusz Apostolski w Urugwaju  w dniu, w którym zjednoczeni z całym Kościołem Katolickim, celebrujemy Święto Zmartwy­chwstania Pańskiego, uroczystość Wielkiej Nocy. Jest to najważniejsze święto w całym roku liturgicznym już od samych początków życia Kościoła.


Pragnę pozdrowić przede wszystkim Pana Jana Kobylańskiego i członków organizacji polskiej, której jest on prezesem. Zwracam się także do Was wszystkich drodzy wierni, którzy uczestniczycie w tej Mszy św. i jesteście szczególnie związani z Polską, krajem, który uczynił z wiary katolickiej trzon swojej tożsamości jako Narodu.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

20 kwietnia 2014 r. - Święta Zmartwychwstania Pańskiego w Montevideo

Pragniemy wyrazić naszą głęboką wdzięczność JE Nuncjuszowi Apostolskiemu Abp. Anselmo Guido Pecorari za Eucharystię sprawowaną w dniu 20 kwietnia 2014 roku z okazji Świąt Wielkiej Nocy.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Odezwa wyborcza Prezesa USOPAŁ Jana Kobylańskiego

Tymczasem co się dzieje? Do zbliżających się wyborów na początku zgłosiło się około 20 organizacji, które chciały brać w nich udział i wystawić swoich kandydatów. Żydokomunistyczna maszyna ogłupiania ludzi jednak nadal działa, namawia ludzi do tego, aby nie szli do głosowania. Znowu tych kilka małych partii polskich padło ofiarami oszustwa, podstawiono im nogi przy zbieraniu podpisów na listach, podłożono agentów itd. To wszystko jest Wam znane.


Czytaj 1 komentarzy... >>

Więcej…

 

Oburzeni: Dlaczego nie weźmiemy udziału w wyborach do PE?

Drodzy Przyjaciele, OBURZENI,


Choć nasze stowarzyszenie funkcjonuje praktycznie dopiero od trzech miesięcy i ma  uniosceptyczny charakter, zdecydowaliśmy się – mimo wielu głosów przeciwnych - na wzięcie udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego – głównie z trzech powodów – o czym mówiliśmy od początku bardzo jasno:


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Komunikat USOPAŁ dotyczący wyborów do PE

UNIA STOWARZYSZEŃ I ORGANIZACJI POLSKICH AMERYKI ŁACIŃSKIEJ W POROZUMIENIU ZE STOWARZYSZENIEM „OBURZENI” PODAJE DO WIADOMOŚCI WAŻNĄ INFORMACJĘ, KTÓRĄ USOPAŁ RÓWNIEŻ  W PEŁNI POPIERA:


NOWYM KANDYDATEM „OBURZONYCH”W WOJEWÓDZTWIE KUJAWSKO-POMORSKIM JEST:


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

WYBORY DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO 2014: PRZEMYSŁAW HOLOCHER

ODEZWA PREZESA USOPAŁ JANA KOBYLAŃSKIEGO DO BRACI POLAKÓW Z PROŚBĄ O POPARCIE NASZEGO KANDYDATA- POLAKA, PATRIOTY I KATOLIKA PANA PRZEMYSŁAWA HOLOCHERA. Kandydat STOWARZYSZENIA OBURZENI do Parlamentu Europejskiego z okręgu śląskiego: Przemysław Holocher


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Lista Pełnomocników Okręgowych w wyborach PE 2014

Komunikat przesłany przez USOPAŁ. Pełnomocnicy w 13 okręgach wyborczych w wyborach do PE 2014 Koperty z podpisami (maksymalnie po 300 podpisów w kopercie) wysłać pocztą zwykłą nie poleconą z poszczególnych okręgów na wskazane adresy Pełnomocników.

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Odezwa Prezesa USOPAŁ Jana Kobylańskiego w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego 2014


Każdy z Was musi pamiętać i uświadamiać to innym, że WSZYSCY MUSIMY BYĆ OBECNI PRZY URNACH WYBORCZYCH, tak młodzi, starzy, zdrowi, chorzy, kobiety, mężczyźni, WSZYSCY! Bo przecież każdy głos jest ważny. Nie dajcie się omamić przez wrogów naszej Ojczyzny - rządzącą żydokomunę.


Czytaj 1 komentarzy... >>

Więcej…

 

Oświadczenie USOPAŁ w sprawie Ukrainy

W komunikatach USOPAŁ przesyłaliśmy różne, bieżące wiadomości,  w większości otrzymywane od patriotów polskich, katolików, na temat problemów i procesów politycznych zachodzących na Ukrainie. Przyszedł czas, aby i nasza organizacja ustosunkowała się do bieżących wydarzeń za wschodnią granicą Polski. Nie jest to proste z uwagi na ciągłe ewoluowanie zaognionej politycznie sytuacji oraz sprzeczne informacje napływające do opinii publicznej zależnie od opcji politycznej, jaką reprezentują poszczególne media.


Czytaj 1 komentarzy... >>

Więcej…

 
Więcej artykułów…