Start OWP

Obóz Wielkiej Polski

Manifestacja w obronie polskości Śląska

Dzielnica małopolska Obozu Wielkiej Polski wraz z  sympatykami  z podkrakowskich Liszek stawiła się na   pl. Chrobrego w Katowicach 12 lipca 2014 o godzinie 11, gdzie odbywała się kontrmanifestacja przeciwników separatystów z RAŚ zorganizowana przez Ligę Obrony Suwerenności.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

O trzech generałach, którzy doprowadzili do Powstania Warszawskiego

(70-ta rocznica powstania warszawskiego)


Powstanie Warszawskie jako przejaw braku poczucia odpowiedzialności, rzetelnego, realnego rozeznania sytuacji międzynarodowej oraz militarnej na przedpolach Warszawy, a także nieudana, nieszczęśliwa demonstracja polityczno-militarna, doprowadzi w konsekwencji do jednej z największych tragedii w dziejach Polski.

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Budzenie Polski, ale do czego?

Ograniczanie się do personaliów, zwalanie całej winy za zaistniały stan rzeczy wyłącznie na Tuska, Komorowskiego i ich polityczne otoczenie, doszukiwanie się głównych jego przyczyn w ich bezideowości, niekompetencji, czy też moralnej nicości jest nazbyt uproszczonym, jednostronnym, by nie powiedzieć: fałszywym, oglądem obecnego stanu III RP.

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Obchody 95-tej rocznicy podpisania Traktatu Wersalskiego

Stowarzyszenie Narodowe im. Romana Dmowskiego zaprosiło warszawski Obóz Wielkiej Polski (OWP) do udziału w uroczystościach zorganizowanych na Placu na Rozdrożu. Pod pomnikiem Romana Dmowskiego, zgromadziło się kilkadziesiąt osób aby wspólnie świętować podpisanie Traktatu Wersalskiego przez tegoż męża stanu w imieniu odrodzonego Państwa Polskiego. Nasi działacze przystąpili do akcji i rozdali kilkaset ulotek.
Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Marek Bednarz: Inwestycje w kapitał ludzki zahamują degradację Polski Wschodniej

Wdrażany na wschodnich obszarach kraju specjalny, pilotażowy, unijny Program Operacyjny Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013 miał w założeniu zahamować degradację pięciu województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego oraz zmniejszyć ich dystans do reszty kraju. Niniejsza analiza spróbuje odpowiedzieć na pytanie o sytuację społeczno-gospodarczą na tym obszarze w czasie, gdy zbiegają się ze sobą trzy procesy: PO RPW powoli dobiega końca, „przyjazny” wobec Europy Środkowej charakter przyszłej perspektywy finansowej UE stoi pod dużym znakiem zapytania, a Polska wchodzi w stan stagnacji (recesji?) spowodowanej globalnym kryzysem gospodarczym.

Więcej…

 

Euro-konstytucja, czyli wstęp do czerwonego terroru

Kiedy bolszewicy dochodzili do władzy opinia publiczna (jak dziś w sprawie tworzenia UE) przekonana była, że nie dzieje się nic złego. Wielu widziało w zmianach same pozytywy. Dziś pomimo jednoznacznie totalitarnych zapowiedzi zawartych w projekcie euro-konstytucji większość społeczeństwa pogrążona jest w fałszywym poczuciu bezpieczeństwa.


Euro-konstytucja daje możliwość startu i głosowania w polskich wyborach lokalnych i do euro-parlamentu dla obywateli UE. Bogaci niemieccy... rewizjoniści, którzy już wykupili media lokalne, dzięki swym pieniądzom i wpływom będą mogli wygrywać z ubogimi Polakami. Cudzoziemcy pozbawieni polskiej tożsamości i związków z ziemią ojczystą, znajomości języka i kultury, nie będą wahali się wykorzystywać swych urzędów ze szkodą dla Polski i Polaków.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Narodowy Radykał" nr 3 (15) / 2014 z dodatkiem "Awangarda Krakowska"

"Od kiedy pamiętam, zawsze tak było. My nadstawialiśmy głowy, tracilismy czas i siły na intelektualną pracę dla rozpalenia narodowej pochodni, tworzenia struktur, wiecznego tłumaczenia, odrzucania prywatnego życia w imię dobra innych rodaków, ryzykowania za to w różny sposób, wreszcie cen pauperyzacji materialnej, odrzucenia na margines jako ci, którzy są wiecznymi malkonentami, a tu trzeba się dorabiać i myśleć o sobie." - Robert Larkowski (1966-2013)


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Warszawa: Pikieta Obozu Wielkiej Polski przed siedzibą Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej

Tuż przed ogłoszeniem ciszy wyborczej w związku z ostatnimi wyborami do tzw. Parlamentu Europejskiego działacze Obozu Wielkiej Polski (OWP) zorganizowali akcje tuż przed unijna agenturą w Polsce.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Dawid Berezicki: "Jaruzelski człowiek nieszczęsny"

W związku ze śmiercią gen. Jaruzelskiego głos w sprawie zabrał Prezes Obozu Wielkiej Polski (OWP) - Dawid Berezicki. Stanowisko to jak zaznaczył sam autor zapewne zadowoli niewielu jednak specjalnie go to nie obchodzi, gdyż jego zdaniem najważniejsza jest prawda historyczna.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

II Spotkanie organizacyjno  integracyjne Obozu Wielkiej Polski w Liszkach

W godzinach dopołudniowych 15. maja 2014 roku w miejscowości Liszki doszło do spotkania delegacji Obozu Wielkiej Polski na czele z Kazimierzem Juszczykiem z lokalnymi narodowcami z Liszek i okolic. Spotkanie rozpoczął kol. Janusz Mucha prezentacją Kalendarium Wydarzeń roku 2013 Obozu Wielkiej Polski, pism Nowa Awangarda oraz Narodowy Radykał.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Przywódca Unii Europejskiej w wizji Włodzimierza Sołowjowa

Obecny plan budowy nowej zjednoczonej Europy w postaci Unii Europejskiej mający znamiona utopijne stawia w ogóle pod znakiem zapytania sens jego realizacji. Jak do tej pory wdrażanie w życie koncepcji o charakterze utopijnym- których twórcy to zazwyczaj ludzie żyjący często w świecie iluzji- kończyło się na ogół katastrofami polityczno-gospodarczo- społecznymi.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

List otwarty do Narodu Rosyjskiego za pośrednictwem Jego Ekscelencji Ambasadora Federacji Rosyjskiej

Niestety, polski rząd i opozycja prześcigają się wzajemnie w szerzeniu rusofobii, aby przypodobać się swoim mocodawcom. Polskie media w znamienitej większości nie są dziś w polskich rękach i również w żaden sposób nie odzwierciedlają nastrojów społecznych.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Fotorelacja z manifestacji pod ambasadą

Poniżej przedstawiamy wszystkie zdjęcia, które dotyczą manifestacji pod Rosyjską Ambasadą z dnia 9 maja b. r. Fotografie autorstwa Renaty Świąteckiej pochodzą ze strony głównej Obozu Wielkiej Polski (OWP).


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Wrocław: Precz z eurokomuną!


Dnia 1. maja 2014 r. w 10. rocznicę przekazania swej suwerenności w dyktat eurokołchozu przez otumaniony naród, narodowcy przeszli w protestacyjnym marszu. Pochód rozpoczął się o godz. 19. na rynku we Wrocławiu. Po uformowaniu kolumny oraz zapaleniu pochodni, ok. 150. osobów przeszło ulicami Wrocławia.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Warszawa: Dzień Zwycięstwa... pod rosyjską ambasadą.

Różne rzeczy się w Polsce działy, ale takiego Narodowego Święta Zwycięstwa i Wolności jeszcze nie było. Ministerstwo Obrony Narodowej (MON) ogłosiło, że żołnierze nie wystąpią pod pomnikami a więc, że po blisko 70 latach od zakończenia II wojny światowej mamy do czynienia z faktycznym bojkotem tego święta przez Wojsko Polskie. Nie wiemy z jakiego powodu podjęto taką decyzję.


Czytaj 2 komentarzy... >>

Więcej…

 

Warszawa: Organizator prorosyjskiej demonstracji pobity.

Inicjatywa "Nie wojnie z Rosją" zaplanowała na dzień 9. maja manifestacje pod budynkiem ambasady Federacji Rosyjskiej w Warszawie.  W skład tej luźnej koalicji wchodzi kilka organizacji od socjalistów po endeków.


Czytaj 1 komentarzy... >>

Więcej…

 

Poświęcenie tablicy pamiątkowej Rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu w Alwerni

Dnia 26. kwietnia 2014 r., w Klasztorze OO. Bernardynów w Alwerni odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej Rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu. Nie mogło zabraknąć przedstawicieli Obozu Wielkiej Polski dzielnicy Małopolskiej.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Dramat 3-go Maja w świetle najnowszych badań. Cztery przestrogi z XVIII wieku

„Dramat 3-go Maja w świetle najnowszych badań. Cztery przestrogi z XVIII-go wieku” – odczyt Adama Doboszyńskiego, wygłoszony 24 maja 1939 roku w sali Stowarzyszenia Techników w Warszawie staraniem redakcji tygodnika literacko-społecznego „Prosto z Mostu".


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Dawid Berezicki: Polski liberalizm za chadeckie marki?

Nad Wisłą prawdziwa burza medialna wokół ksiażki autorstwa niegdyś jednego z najbliższych współpracowników premiera Donalda Tuska - Pawła Piskorskiego pt. "Między nami liberałami". Rewelacje byłego sekretarza generalnego Kongresu Liberalno-Demokratycznego (KLD) przytacza Michał Majewski na łamach tygodnika "Wprost".


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Oslo: Zebranie formacyjne Okręgu Norweskiego OWP

Wraz z wiosną rozpoczął się czas spotkań formacyjnych Obozu Wielkiej Polski (OWP) zarówno w kraju jak i na emigracji. Wśród miejsc w jakich nasi działacze pozostają aktywni nie mogło zabraknąć stolicy Królestwa Norwegii. Spotkaniu przewodniczył kol. Paweł Stępień (Tromsø) - Prezes Okręgu.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Janusz Mucha: My Nowe Pokolenie !

Inspiracją do napisania tego tekstu jest obecny czas, obecna sytuacja Polski, obecne wybory do PE , wybory samorządowe i inne tego typu przypadki nawiedzające co jakiś czas Polskę. Narodowcy bojkotujący Wybory do Parlamentu Europejskiego stają przed wyzwaniami i zarzutami wobec siebie. Wyzwaniem, pokazania co proponują przeciwko zarzutom.

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 
Więcej artykułów…