Start OWP

Obóz Wielkiej Polski

Mariusz Jakubowski: Ta niedobra Rosja

Ci, którzy mnie znają to wiedzą, a tym co nie znają powiem, że jestem człowiekiem z natury spokojnym i cierpliwym. Czytając na przykład doniesienia medialne z Ukrainy, potrafię przez długi czas milczeć zagryzając wargi, choć wszystko się we mnie gotuje, gdy czytam farmazony publikowane przez różne, zdawało by się poważne, a co więcej uważające się za bezstronne i niezależne pisma.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Rezolucja złożona w Kancelarii Prezydenckiej

Delagacja warszawskiego Obozu Wielkiej Polski (OWP) na czele z kol. Jackiem Mędrzyckim złożyła dziś o godz. 13-00 w kancelarii Prezydenta RP rezolucje ze zgromadzenia z dnia 06.09.2014 r. Wraz z dokumentem złożono pismo przewodnie jak również przeszło 50 podpisów uczestników ostatniego wiecu.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Mariusz Jakubowski: Pełzająca Plaga LGBT

Dnia 9. sierpnia 2014 roku, w krakowskim Grand Hotelu doszło do „wiekopomnego” wydarzenia. Otóż jak radośnie donosi wszystkim szeroko znana z obiektywizmu i rzetelności gazeta, dwóch pederastów urządziło sobie tamże przyjęcie weselne. Co prawda wyraz „ślub” użyty w nagłówku rzeczonego artykułu może nieco zmylić czytelników, gdyż w  Polsce póki co (i oby tak zostało), tak zwane pary homoseksualne związku małżeńskiego zawrzeć nie mogą, ale kto by tam czepiał się takich szczegółów.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Wspomóż działalność OWP

Obóz Wielkiej Polski aktywnie kontynuuje ideę Narodowej Demokracji. Wydajemy drukiem od dekady własną gazetkę Awangarda, ulotki i inne materiały. Obecnie przeprowadzamy manifestacje w róznych miastach pod ambasadami i konsulatami Ukrainy, jako protest przeciwko juncie kijowskiej i podzeganiu do wojny. Pikiety zawsze wiązą się z kosztami. Prosimy o wsparcie finansowe naszej dalszej działalności.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Dawid Berezicki: Ogólnopolska akcja poparcia dla południowego-wschodu

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Obóz Wielkiej Polski (OWP) zorganizował 6. września demonstracje pod placówkami dyplomatycznymi Ukrainy w całym kraju. W akcjach udział wzięło ponad 100 osób co jest jak na razie największym tego typu wydarzeniem w Polsce.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Rezolucja zgromadzenia dnia 06.09.2014 r.

My, Polacy nie chcemy być mięsem armatnim dla amerykańskich bankierów. Jesteśmy przeciwni jakiemukolwiek udziałowi Wojska Polskiego w jakichkolwiek działaniach NATO na Ukrainie. Ani jeden polski żołnierz nie powinien przekraczać polsko-ukraińskiej granicy.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Maciej Wydrych: Hipokryzja "zachodu" krwią pisana

Sytuacja na Ukrainie staje się coraz bardziej groteskowa. Światowe media prześcigają się w manipulowaniu faktami, tudzież przemilczaniem tych niewygodnych. Można się zastanawiać, jak to możliwe aby pozostała bez echa fundamentalna informacja, iż według prawa międzynarodowego Ukraina nie ma zatwierdzonych granic. To stanowisko Sekretarza Generalnego ONZ, wygłoszone 7. kwietnia 2014r.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

6 września: Ogólnopolska Akcja Protestacyjna pod placówkami dyplomatycznymi Ukrainy!

W związku z skandaliczną postawą polskojęzycznych władz i w obliczu niezwykle niebezpiecznej sytuacji międzynarodowej jako świadomi obywatele skupieni wokół Inicjatywy „Nie wojnie z Rosją” pragniemy wyrazić swoje stanowisko publicznie. Będzie ku temu okazja już w najbliższą sobotę tj. 6 września. Zaplanowane zostały protesty w Warszawie, Krakowie i Lublinie.


Ambasada Ukrainy w Warszawie, Al. J.Ch. Szucha 7 (od godz. 17-00 do 19-00).

Konsulat generalny Ukrainy w Krakowie, Al. Beliny-Prażmowskiego 4 (od godz. 17-00 do 19-00).

Konsulat generalny Ukrainy w Lublinie, Plac Litewski 1 od strony ul. 3 maja 14 (od godz. 19-00 do 21-00).


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Jacek Smolarek: Kulisy wybuchu wojny

W roku 2014 w Europie obchodzimy kilka ważnych rocznic historycznych: 100-ną rocznice wybuch I wojny światowej, 95-tą   konferencji wersalskiej- podpisania traktatu, sankcjonującego klęskę Niemiec  w I wojnie światowej, powstanie nowych państw w Europie oraz 75-tą rocznicę napaści III Rzeszy niemieckiej na Polskę, początku II wojny światowej.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Warszawa: 150. rocznica urodzin Romana Dmowskiego

W związku z okrągła rocznicą urodzin przywódcy Narodowej Demokracji jaką obchodziliśmy 9 sierpnia b.r.  zarówno w Warszawie jak też w całym kraju odbywały się uroczystości okolicznościowe.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Narodowy Radykał nr 4 (17) 2014

Biuletyn okolicznościowy przygotowany przez małopolską Dzielnice Obozu Wielkiej Polski dotyczący 80. osobowego oddziału podległemu Armii Polskiej w Kraju "Burza" pod dowództwem Mieczysława Wądolnego pseudonim "Mściciel", Który zaczyna się w powiecie wadowickim i myślenickim sięgając okolic Krakowa jak i samego Krakowa.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Dawid Berezicki: Powrócić do polityki Dmowskiego

Słowo Przewodniczącego OWP kol. Dawida Berezickiego do członków i sympatyków Stowarzyszenia Obóz Wielkiej Polski w 92 rocznicę „cudu nad Wisłą”.


Koleżanki i Koledzy, Szanowni Państwo.

Trzynastego sierpnia 1920 roku rozpoczęła się polsko-bolszewicka bitwa na wschodnich przedpolach naszej stolicy, zwana bitwa warszawską, albo „cudem nad Wisłą”. Pełniący de facto obowiązki Naczelnego Wodza i zarazem szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Tadeusz Jordan-Rozwadowski opracował plan tej bitwy i poprowadził nasze wojska do zwycięskiej walki w obronie państwa polskiego i chrześcijańskiego Narodu Polskiego.

Więcej…

 

Na Marszu Powstania Warszawskiego - stanowisko i relacja

Obóz Wielkiej Polski (OWP) pozostaje na stanowisku, że Powstanie Warszawskie było błędem. Spowodowało niesłychaną rzeź mieszkańców stolicy, straty jakie nie w sposób oszacować. Ocena ta jest całkowicie zgodna z tradycją Obozu Narodowego i tożsama ze stanowiskiem m. in. Narodowych Sił Zbrojnych (NSZ). Jednak jednocześnie uważamy, że najważniejsza dziś pozostaje pamięć o poległych tam Rodakach.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Warszawa: Zwolennicy Noworosji przeważyli!

Na słynnej Alei Szucha, na której niegdyś  znajdowała się siedziba okrytego ponurą sławą Gestapo dziś nieopodal znajduje się Ambasada Ukrainy. Tam też Fundacja Otwarty Dialog przeprowadzała swoją manifestację na której m.in. prowadzone są zbiórki pieniędzy na tak podstawowe artykuły pierwszej pomocy jak np. kamizelki kuloodporne dla działaczy Prawego Sektora.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Jacek Smolarek: Ludność cywilna, a powstanie

Mimo upływu wielu lat, wspomnienia o bohaterstwie i poświęceniu powstańców są nadal w świadomości społecznej żywe. O wiele mniej się natomiast mówi o cierpieniach, stratach biologicznych i materialnych, zaangażowaniu w powstanie ludności cywilnej. To, co robili żołnierze SS grup szturmowych - wspominał niemiecki starosta Warszawy Leist po wojnie - nie da się opowiedzieć i opisać .


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Jacek Smolarek: Droga do decyzji i wydania rozkazu w sprawie powstania warszawskiego

Pierwszy kompleksowy plan walk zbrojnych z okupantem niemieckim zwany ,,powstaniem powszechnym” zakładał ich podjęcie przy ścisłym współdziałaniu z aliantami zachodnimi w warunkach korzystnych, w końcowej fazie wojny, w sytuacji całkowitego załamania i rozkładu III Rzeszy oraz armii niemieckiej. Ten plan powstania powszechnego w późniejszym okresie, wraz ze zmianą sytuacji militarnej, przewidywanym wyzwoleniu ziem polskich przez front nadciągający ze wschodu, zostaje zastąpiony opracowanym w październiku 1943 roku, a obowiązującym od stycznia 1944 roku planem ,,Burza” zakładającym nękanie tylnych straży wycofujących się wojsk niemieckich, zajmowanie miejscowości po ich opuszczeniu przez okupanta, a przed wkroczeniem Armii Czerwonej.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Plany powstań w okupowanej Polsce - ustalenia - stosunek aliantów

Jeszcze do połowy 1943 roku polskie ośrodki kierownicze w kraju i na emigracji nie były do końca przekonane przez kogo Polska będzie wyzwalana spod okupacji niemieckiej, czy przez aliantów zachodnich, czy przez wojska radzieckie. W pierwszych latach wojny sądzono, że o przyszłych losach Polski zadecydują działania militarne aliantów zachodnich, z którymi zsynchronizować zamierzano wspierające ich krótkotrwałe powstanie powszechne na całym terytorium państwa polskiego, ale rozpoczęte dopiero juz w momencie ostatecznej klęski Niemiec, w okresie ich dobijania.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Marsz Grunwaldzki w Krakowie

15 lipca 2014r, w 604. rocznicę Bitwy pod Grunwaldem ulicami Krakowa przemaszerował Marsz Grunwaldzki. W Marszu uczestniczyło wiele organizacji patriotycznych: Młodzież Wszechpolska, Obóz Wielkiej Polski, Przymierze Naród Wolność Suwerenność, Małopolscy Patrioci. Niektórzy uczestnicy przyjechali z odległych miast ościennych województw.
Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Marek Bednarz: Regionalizacja jako instrument obcego wpływu w Domu Polski Wschodniej w Brukseli

Moralny szantaż losem tzw. wypędzonych zyskuje oficjalny status w Republice Federalnej Niemiec. Jednocześnie wzmaga się niemiecka aktywność w Polsce. Podczas gdy Ruch Autonomii Śląska już przynosi zaszczyt swoim mocodawcom rządząc najbardziej zurbanizowanym polskim województwem, istnieje wcale mocna poszlaka, że także i Polska wschodnia mogła być areną swoistych posunięć.

 

Na mapie: Euroregion Karpaty.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Pierwsza rocznica śmierci Roberta Larkowskiego - biuletyn okolicznosciowy

Wczoraj w pierwszą rocznicę śmierci naszego kolegi - Roberta Larkowskiego (1966-2013) prezentujemy okazjonalny biuletyn poświęcony jego osobie. Robert Larkowski był Wiceprezesem Obozu Wielkiej Polski (OWP) ds. ideologicznych. Pozostanie w naszej pamięci na zawsze! Cześć Jemu i chwała!


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Warszawa: Obchody 71. rocznicy "Krwawej Niedzieli" na Wołyniu

Dzięki inicjatywie Kresowego Serwisu Informacyjnego oraz Radu Katyńskiego 11 lipca o godz. 20.00 na Skwerze Wołyńskim zebrała się pokaźna grupa warszawiaków. Nie mogło zabraknąć narodowców z warszawskiego Obozu Wielkiej Polski (OWP). Zebrani oddali hołd okrutnie pomordowanym przez OUN-UPA.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 
Więcej artykułów…