Start OWP

Obóz Wielkiej Polski

Relacja z Marszu Niepodległości

Tradycyjnie delegacja Obozu Wielkiej Polski uczestniczyła w tegorocznym Marszu Niepodległości. Pierwsi działacze przybyli już 10 listopada. Zbiórka 11 listopada miała miejsce w biurze OWP w Warszawie, skąd delegacja, wraz z transparentami, udała się na rondo im. Romana Dmowskiego – skąd wyruszał Marsz Niepodległości. Dało sięzaobserwować mniejszą frekwencję niż było to w latach ubiegłych.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Obóz Wielkiej Polski w Krakowie 11 listopada 2014r.

Zjawiając się na Manifestacji Niepodległościowej organizowanej przez krakowską Falangę, Dzielnica Małopolska OWP miała nadzieję uczestniczyć w nacjonalistycznym wiecu niepodległościowym.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Marsz Niepodległości okiem działacza OWP

Jak co roku, w dniu 11 listopada Obóz Wielkiej Polski wziął udział w Marszu Niepodległości. Chociaż mam wiele zastrzeżeń co do charakteru Marszu oraz działań organizatorów, to jednak święto niepodległości upamiętnić trzeba. Organizator Marszu, czyli Ruch Narodowy, jak zwykle wszystko przedstawił na swoją modłę, co bardziej niewygodne fakty zamiatając pod dywan. Tymczasem moje przemyślenia i obserwacje zasadniczo różnią się od tego, jak wydarzenia w Warszawie przedstawiają media i Ruch Narodowy.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Oslo: Przedstawiciel OWP oddał hołd polskim lotnikom

W dzień Wszystkich Świętych w imieniu Okręgu Norweskiego Obozu Wielkiej Polski na cmentarz w Oslo Vestre Gravlund udał się kol. Paweł Stępień.  Na nekropolii pochowanych jest 10. polskich lotników (cichociemnych którzy zgineli w katastrofie lotniczej kolo Egersund) i 24. obywateli polskich, którzy zginęli w Norwegii podczas wojny. Aktywista OWP w Norwegi zapalił znicz i  złożył kwiaty oraz po krótkiej modlitwie oddał hołd poległym.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Biuro Prasowe OWP: Kandydaci OWP w wyborach do sejmiku mazowieckiego

Mamy zaszczyt przedstawić naszych kandydatów, którzy wystartują z list Związku Słowiańskiego (ZS) w związku z zawartym porozumieniem.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Jakubowski: Karawana jedzie dalej

Wybory parlamentarne w Polsce zbliżają się wielkimi krokami. I jak zawsze w takich sytuacjach, wędzenie kiełbasy wyborczej przez główne partie polityczne, nabiera rozpędu. I nie dzieje się tak bez przyczyny; wszak jak słusznie swego czasu zauważył w rozmowie z Robertem Winnickim red. Piotr Kraśko, choć scena polityczna w naszym kraju jest zabetonowana, to przecież Polacy mają wybór, pomiędzy PO, PiS, SLD etc. etc. Ta głęboka myśl powala na kolana.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Spóźniona manifestacja antybanderowska w Lublinie

5 dni po ogólnopolskiej akcji manifestacji pod placówkami dyplomatycznymi Ukrainy potępiających gloryfikowanie UPA, odbyła się podobna pikieta w Lublinie. Zorganizował ją lubelski Ruch Narodowy. Dzielnica Lubelska Obozu Wielkiej Polski również włączyła się do tego wydarzenia, aczkolwiek nie z sympatii do Ruchu Narodowego, ale z uwagi na słuszny cel manifestacji.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Lublin: Ogólnopolska akcja przeciw OUN-UPA zbojkotowana.

W dniu 23 października miała odbyć się ogólnopolska manifestacja potępiająca gloryfikowanie UPA przez władze Ukrainy. Pikiety miały odbyć się wszędzie tam, gdzie znajdują się ukraińskie placówki dyplomatyczne. W większości miast akcje przebiegły sprawnie. Na tym tle Lublin wypadł jako anomalia.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Lublin: Sycha nokautuje Zychowicza w pierwszej odsłonie. (+NAGRANIE)

Wczoraj (22.10.2014) podczas spotkania autorskiego z Piotrem Zychowiczem na KUL-u w Lublinie przedstawiciel miejscowych struktur OWP oraz redaktor "Kroniki Narodowej" Daniel Sycha wystąpił z dość istotnym pytaniem.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Była rzecznik prasowa Brygady Lubelskiej ONR startuje w wyborach samorządowych z list Kongresu Nowej Prawicy. Ruch Narodowy gości u siebie socjalistę.

Takich dziwnych przetasowań w Ruchu Narodowym jeszcze chyba nie było. Na liście kandydatów RN w Lublinie w okręgu nr 6 startuje bowiem Przemysław Leniak, 21 lat spędził w Polskiej Partii Socjalistycznej, dziś startuje z list „narodowców”. Nawrócił się czy wyczuł koniunkturę? Trudno powiedzieć, niemniej działacze RN wyszydzając Janusza Korwina-Mikke za obronę koncertów black metalowego Behemotha, sami jak gdyby nigdy nic wystawiają ze swoich list socjalistę.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Mariusz Jakubowski: Pisać każdy może

Pamiętacie państwo piosenkę p.t. „Śpiewać Każdy Może” w mistrzowskim wykonaniu Jerzego Stuhra? Swego czasu krążyło nawet takie powiedzenie, że i owszem- każdy może śpiewać, ale już nie wszyscy mają wystarczająco mocne nerwy, by takiego, powiedzmy mocno amatorskiego, zawodzenia słuchać. Celne i uniwersalne to spostrzeżenie, znajduje zastosowanie także dla innych dziedzin życia.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Polacy w Armii Noworosji

Na przekór antyrosyjskiej propagandzie jaką jest zalewana zachodnia Europa, coraz więcej ludzi otwiera oczy mówi "dosyć",  niektórzy z nich postanawiają dołączyć do noworosyjskich sił zbrojnych, aby z bronią w ręku bronić nie tylko Donbasu. Wierny odwiecznemu hasłu polskich bohaterów "za wolność waszą i naszą", Dariusz Lemański w sobote przybył do Doniecka.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Obóz Wielkiej Polski w TVP Info, na temat obecności polskich wolontariuszy w Donbasie

Ponieważ nie należymy do tzw. koncesjonowanej opozycji mocno zdziwiła nas wzmianka na nasz temat w TVP Info. Oczywiście nie miała ona najmniejszego związku z manifestacjami jakie organizujemy czy też naszą działalnością. Tutaj naturalnie bez zmian.
Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Sprzeciw wobec planów dot. militarnego wsparcia Kijowa pod Sejmem RP (VIDEO)

W ubiegłą sobotę (4. października) mazowiecki Obóz Wielkiej Polski (OWP) zorganizował demonstracje w związku z doniesieniami prasowymi, które informowały o działaniach mających na celu udzielenie kijowskiej juncie wsparcia zbrojnego. Zdajemy sobie sprawę, iż dalsze pikietowanie pod ambasadą czy konsulatami Ukrainy na tym etapie przestaje być potrzebne więc na miejsce protestu wybraliśmy Sejm RP od strony ul. Wiejskiej.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Dawid Berezicki: Manifestacje, których nie ma...

W kraju rośnie sprzeciw wobec ślepego popierania kijowskiej junty, zwłaszcza w kontekście ewentualnego wsparcia militarnego jakiego Polska miałaby udzielić „braciom” z Ukrainy. Nastroje tego typu są sprytnie tłumione. Nieprzychylne komentarze w sieci okrzyknięto tworem etatowych Putina, zaś wszelkiego rodzaju uliczne akcje pozostają niezauważone przez czołowe polskojęzyczne media. Chyba, że za ich organizacje odpowiadają środowiska koncesjonowanej opozycji...


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Do zobaczenia pod Sejmem RP! Już jutro!

Demonstracja antywojenna i antybanderowska pod Sejmem RP odbędzie się w najbliższą sobotę tj. 04 października o godz. 16-00.

Sprzeciw wobec popartej przez polskie władze decyzji o militarnym wsparciu Kijowa. Wciąż słyszymy głosy, że trzeba wysyłać listy protestacyjne do władz i pisać artykuły przeciwko banderowcom.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Janusz Mucha: Polska?

Polska? Czy już nie Polska? Odwieczne pytanie od czasów powstawania bytu państwowego za panowania Mieszka, poprzez zabory, I i II Wojnę Światową, żydokomunę po obecne czasy. Oczywiście, My jako Polacy, postrzegamy historię Polski na swój sposób, jedni dobrze inni krytycznie ale jedno mamy wspólne, kochamy poprawność polityczną.No nie wszyscy ale sondażowo można przyjąć że 50 % pełnoletnich Polaków kipi w zachwytach przy różnych wpajanych im bajkach i opowieściach bez końca.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Narodowy Radykał nr 5 (18) 2014

"Polityka narodowa jest systemem działań, mających na celu zachowanie i rozwój narodowego bytu. Zachowanie i rozwój narodowego bytu zależą od stanu wewnętrznego narodu i od jego położenia zewnętrznego. Stąd polityka narodowa dzieli się na wewnętrzną i zewnętrzną" - Roman Dmowski.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Fotorelacja z pokojowej demonstracji pod ukraińską ambasadą.

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami zamieszczamy niniejszym fotorelacje z ostatniej demonstracji pod ukraińską ambasadą, która miała miejsce 19 września b. r. Pozwalamy sobie również zamieścić linki do nagrań. Wśród linków jest również przekaz z rosyjskiej telewizji Rossija 1.

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Dawid Hudziec: Warszawa oburzona a konsulat porzuciła

Niedawno media w Polsce grzmiały oburzeniem na zajecie przez DNR budynków konsulatu Polski i Czech. Przyjrzyjmy sie tematowi. Zawiesza się działanie placowki dyplomatycznej, kiedy grozi jej realne bezpośrednie niebezpieczenstwo. W obliczu ataku wrogiego panstwa naprzykład.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Kolejne odważne wystąpienie pod Ambasadą Ukrainy!

Obóz Wielkiej Polski (OWP) oraz sojusznicy na czele ze Związkiem Słowiańskim (ZS) oraz grupą Sławomira Zakrzewskiego nie odpuszczają. Wczoraj odbyła się kolejna demonstracja pod ambasadą na Al. Szucha 7. Około 30 osób protestowało od godz 16-30 przez ponad godzinę. Co ciekawe wyjątkowo zabrakło jakiejkowiek kontry ze strony banderowców czy też wspierającej ich pseudoprawicy. W reakcji na kolejną demonstrację przedstawiciel ambasady wyszedł... porobić zdjęcia.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 
Więcej artykułów…