Start OWP

Obóz Wielkiej Polski

Naszym celem - Wielka Polska

Wielka Polska, hasło wielkie, mobilizujące a zarazem elektryzujące. Elektryzujące każdego z osobna, a zarazem całe skupiska patriotyczne. Wielka Polska w realiach rzeczywistości jest mottem każdego narodowca, nacjonalisty. Jest naszym sensem życia.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Narodowy Radykał nr. 2 (21) 2015

Obóz narodowy podkreślał ogromną rolę, jaką odgrywał i powinien odgrywać Kościół w życiu społecznym. Najpełniejszy wyraz dał temu Roman Dmowski w swej pracy: „Kościół, naród i państwo”. Walka o ochronę moralności i ducha narodowego zmuszała narodowców do uznania w Kościele ogromnego autorytetu moralnego i przewodnika duchowego społeczeństwa.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Pomoc dla Polaków: Nie czujemy się samotni.

Kolejna pomoc przybyła do naszej organizacji dzięki Stowarzyszeniu Obóz Wielkiej Polski, które zorganizowało zbiórkę publiczną i przekazało zebrane datki na zakup rzeczy niezbędnych dla Polaków mieszkających w Donbasie.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Pomoc dla Polaków w Donbasie

 

Dnia 08 marca 2015r. za pośrednictwem Noworosyjskiej Agencji Informacyjnej, Stowarzyszenie Obóz Wielkiej Polski, przekazało siedem tysięcy hrywien na rzecz Polaków w Donbasie.
Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Warszawa: Obóz Wielkiej Polski Ofiarom żydokomuny

Dnia 28 lutego o godz. 15.00 pod Więzieniem Karno-Śledczym nr III przy ul. Namysłowskiej 6 rozpoczęły się już coroczne obchody uczczenia pamięci pomordowanych. Po słynnym „Toledo” pozostał już tylko pień drzewa przy którym znajduje się Pomnik ku Czci Pomordowanych w Praskich Więzieniach Żołnierzach Podziemia Niepodległościowego.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Rekrutacja w OWP: O nas.

Jesteśmy stowarzyszeniem kontynuującym myśl polityczną przedwojennego Obozu Wielkiej Polski Romana Dmowskiego.


Naszą misją - "Polityka polska i odbudowanie państwa".


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Mucha: Pamięci Żołnierzom Wyklętym - oddział Burza.

1 marca to dzień gdzie chylimy czoła przed tymi, którzy nie złożyli broni po roku 1945 mając cichą nadzieję że sojusznicy ( którzy sprzedali PolskęStalinowi ) przybędą nam na ratunek a zwłaszcza, że będą to oddziały polskie działające na zachodzie.


Na zdjęciu: Mieczysław Wądolny ps. ‘’Mściciel’’


Nie doczekawszy się pomocy oddawali często życie, zhańbieni po śmierci i obdarci z godności. Naszym obowiązkiem jest im tą godność przywrócić odfałszowując historię.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Mucha: Droga Odnowy dla Polski. (Nowe Państwo)

Szary człowiek, wstając rano budzi się w Polsce obdartej z suwerenności. Czy zdaje sobie sprawę z tego ?!


Wstając jak każdego dnia jest obywatelem Unii Europejskiej, strzeżony przez NATO. Granice są otwarte, praca czeka na zachodzie. Czego chcieć więcej ?! Suwerenność, narodowość, komu to potrzebne ?!


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Świadectwo z zajścia w Muzeum Auschwitz-Birkenau

Szanowny Dyrektorze Muzeum Auschwitz, Panie Piotrze Cywiński.


Napisałam do Pana to świadectwo w języku polskim i angielskim, będąc bardzo poruszona sytuacją z jaką się spotkałam podczas zwiedzania Muzeum, a przecież wcześniej miejscem kaźni, mordu i cmentarzem wielu Narodów.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Romuald "Roman" Rodziewicz - Ostatni Hubalczyk.

Na niedzielę 18 stycznia 2015 roku przypadła 102. Rocznica Urodzin Ostatniego Hubalczyka ppłk Romualda „Romana’’ Rodziewicza, więznia KL Auschwitz nr obozowy 165642 (ur. 18 stycznia 1913 w Ławskim Brodzie na Wileńszczyźnie, zm. 24 października 2014r. w Huddersfield w Płn. Anglii)


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Drugi numer Magazynu Polonijnego.

Obóz Wielkiej Polski pragnie z przyjemnością oddać w ręce czytelników drugi numer Magazynu Polonijnego. Pomysł stworzenia tego typu miesięcznika narodził się jesienią, a debiut pierwszego numeru przypadł na 1. stycznia tego roku.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Narodowy Radykał nr 1 (20) 2015

W najnowszym numerze między innymi :


''Próby naprawy komunizmu w latach 1968 to silna reakcja odłamu antysyjonistycznego w Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Do przymusowych emigracji z Polski osób pochodzenia żydowskiego zmuszono 15-20 tys. osób. Według takich osób jak Michnik, Szlajfera, Seweryna Blumsztajna, Jana Lityńskiego, Modzelewskiego i Kuronia wypadki 1968 roku miały jednak co najmniej jeden pozytywny aspekt ; zmienili świadomość znaczącej części młodej inteligencji polskiej pochodzenia żydowskiego, która po roku 1989 zaczęła tworzyć zręby Solidarności....''


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Bigoraj: Jak w Madrycie obchodzono 70 rocznicę wyzwolenia Auschwitz

27 stycznia 2015 roku przypada 70-ta rocznica wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz–Birkenau. 27 stycznia został też ustanowiony Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Przyznać należy, że w tym roku media hiszpańskie wyjątkowo zadbały o nagłośnienie tej rocznicy. W Madrycie została zorganizowana wystawa „Z narażeniem życia: Polacy ratujący Żydów podczas Zagłady”.Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Gliwice: OWP popiera protesty górnicze na Śląsku

Na Śląsku nasilają się protesty uliczne oraz strajki przeciwko likwidacji kopalń przez tzw. rząd podległy dyrektywom Unii Europejskiej.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Naczelny "Co? Gdzie? Kiedy?" w OWP. Wstępują kolejne osoby. Rekrutacja trwa!

Redaktor naczelny “Co? Gdzie? Kiedy? Asker Bærum” kol. Jan Wsół po kilku miesiącach współpracy z Obozem Wielkiej Polski (OWP) zdecydował się zostać oficjalnie działaczem naszej Organizacji.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Sycha: Roman Dmowski a relacje polsko-rosyjskie

Z okazji 76-tej rocznicy śmierci jednego z najwybitniejszych polskich ideologów politycznych, warto przyjrzeć się, jak w istocie na stosunki polsko-rosyjskie zapatrywał się Roman Dmowski.


Jedni uważają go za rusofila lub przynajmniej umiarkowanego panslawistę.Drudzy twierdzą, że z rusofilią Dmowski nie miał nic wspólnego a Rosję podczas I wojny światowej zalecał popierać z przyczyn wyłącznie antyniemieckich. Gdzie więc leży prawda?


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Premierowy numer Magazynu Polonijnego

Z przyjemnością pragniemy poinformować, iż stowarzyszenie OWP rozpoczyna Nowy Rok z nowym, stałym projektem - Magazynem Polonijnym. Z założenia będzie to miesięcznik.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Persona non grata w Lublinie

Dnia 18. grudnia 2014r., w drugi dzień wizyty w Polsce prezydent Ukrainy, Petro Poroszenko udał się do Lublina. Przed przyjazdem, śledziliśmy doniesienia medialne na temat tej wizyty w Polsce. Zdawkowo wspomniano o protestach w Warszawie, które zorganizowaliśmy wraz z Kresowiakami.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Persona non grata w Warszawie

Dnia 17. grudnia 2014r. rozpoczęła się dwudniowa wizyta prezydenta Ukrainy Petro Poroszenki w Polsce. Pierwszego dnia wizyty zaplanowane zostało m.in. przemówienie w polskim parlamencie. Toteż Obóz Wielkiej Polski zorganizował pikietę przed główną bramą Sejmu, aby w odpowiedni sposób „przywitać” P. Poroszenkę.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Mucha: "Lepiej obudzić się z ręką w nocniku..."

Można by powiedzieć że udało się systemowi wmówić że lepiej nie będzie, bo taki stan rzeczy jest jaki jest i cywilizacyjnie odstajemy od reszty Unii europejskiej. Oczywiście pogląd owy jest naszą główną filozofiązwalania niepowodzeń na wszystkich wokół siebie.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Jest już dostępny NR nr. 19/2014

Jest już nowy numer Narodowego Radykała. Między innymi w numerze:


''Pieniądze jako narzędzie wojen i dominacji politycznej, z ich lichwiarskim bandytyzmem, nie były wynalazkiem ani XV czy XVII wieku. Wpływ Lichwy na politykę światową datuje się od czasu pojawienia się pieniądza i procentu od pożyczek oraz banków prywatnych. Pieniądz wywierał zakulisowe wpływy już na władców Babilonii, sześć tysięcy lat wcześniej, o czym pisał A. Dauphin-Meunier w książce „Histoirie de la Banque”. ''


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 
Więcej artykułów…