Start OWP

Obóz Wielkiej Polski

Pamiętajmy o żołnierzach

Nie w atmosferze politycznych wrzasków i demonstracji, ale poprzez minutę ciszy narodowcy z Obozu Wielkiej Polski (OWP) oddali cześć poległym. Z dala od kamer i mikrofonów, a ze zniczami i bukietami kwiatów w rękach złożyliśmy hołd powojennym partyzantom.


Więcej…

 

Porozumienie o współpracy z SNP 1389

Wielokrotnie informowaliśmy o naszej współpracy z Serbskim Ruchem Narodowym (Српски Народни Покрет 1389), którą prowadzimy od 2010 r. Współpraca zapoczątkowana została przez kol. Nikolinę Gligoric (Николина Глигорић) – Koordynatorkę SNP 1389 ds. kontaktów międzynarodowych oraz kol. Dawida Berezickiego – Prezesa Obozu Wielkiej Polski (OWP).

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Belgrad, Warszawa - wspólna sprawa

W południe 16 lutego b.r. w kolejną rocznicę powstania samozwańczej Republiki Kosowa (17 luty 2008 r.) przez centrum Warszawy przeszła demonstracja środowisk narodowych i patriotycznych zorganizowana przez inicjatywę „Polacy na rzecz serbskiego Kosowa”.

Więcej…

 

Żyć, nie umierać!

Powiedzenie: „Lepiej stojąc umierać niż klęcząc na kolanach żyć” – pasuje znacznie lepiej do rewolucyjnych straceńców, zaślepionych fanatyków socjalistyczno-masońskiej rewolucji liberalnej (Meksyk) i komunistycznej (Hiszpania), aniżeli do współczesnej polskiej młodzieży, używającej na dodatek wobec siebie przymiotników „katolicka” i „narodowa”.

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Konferencja o LN-D

 

Liga Narodowo-Demokratyczna (LN-D) została założona w sierpniu 1957 r. decyzją kol. Przemysława Górnego oraz dr Józefa Kosseckiego. Na konferencji w siedzibie warszawskiego IPN z dnia 26 stycznia b.r. w charakterze prelegenta występował tylko pierwszy z założycieli tej formacji. Drugi z współtwórców tej pierwszej w historii powojennej Polski został zaproszony w charakterze gościa. Na konferencji nie zabrakło działaczy Obozu Wielkiej Polski (OWP) zaproszonych przez weteranów LN-D.

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Spotkanie opłatkowe OWP w Norwegii

Dnia 25 stycznia b.r. w miejscowości Lier miało miejsce spotkanie opłatkowe działaczy norweskiego Obozu Wielkiej Polski (część zgromadzonych przynależy również do Ruchu Ludowo-Narodowego). Spotkanie poprzedziła Msza św. Trydencka odprawiona przez x. Rafała Trytka, kapelana niezależnych środowisk polskich tradycjonalistów (tj. niezwiązanych z Bractwem Piusa X).

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

OWP: Rocznica Powstania Styczniowego po wrocławsku

Jubileuszowa 150. Rocznica Powstania Styczniowego obchodzona 20 stycznia b.r. we Wrocławiu rozpoczęła się uroczysta Mszą św. w kościele ojców karmelitów bosych na ul. Olbińskiej o godz. 13.00 Podczas Mszy św. ojciec proboszcz w trakcie kazania powiedział, iż w obecnym życiu powinniśmy kierować się patriotyzmem, pielęgnować naszą tożsamość, pamiętać, że wywodzimy się z cywilizacji zachodniej łacińskiej i chrześcijaństwa.

Więcej…

 

Spotkanie organizacyjne OWP w Wielkiej Brytanii

Jeszcze w grudniu 2012 przed pamiętną datą końca świata, ekipa działaczy OWP z Nottingham wyruszyła na spotkanie kolegów ze stołecznego Londynu. Spotkanie odbyło się w okolicznym pubie dzielnicy Westminster, wymieniliśmy się poglądami budząc zainteresowanie polskiej obsługi tegoż pubu jak i ciekawość Anglików (cokolwiek ich tu jeszcze zostało).

Więcej…

 

Wieści z Madrytu

 

Mamy zaszczyt poinformować, iż kontynuując rozbudowę naszych struktur również poza granicami państwa polskiego powołaliśmy nasze przedstawicielstwo w Hiszpanii. Pełnomocniczką Obozu Wielkiej Polski (OWP) została kol. Bernadetta Bigoraj z Madrytu. Z niecierpliwością będziemy zatem oczekiwać korespondencji dotyczących widma kryzysu gospodarczego, które unosi się nad Hiszpanią jak również wiadomości na temat ożywiających się ostatnio tendencji separatystycznych w tym kraju.

Więcej…

 

Powstał Zarząd Wydziału Narodowo-Radykalnego OWP

Niespełna miesiąc temu informowaliśmy o ustanowieniu pełnomocnika ds. powołania Wydziału Narodowo-Radykalnego Obozu Wielkiej Polski (OWP) w osobie kol. Roberta Larkowskiego. Aktualnie mamy zaszczyt przedstawic kompletny skład Zarządu Wydziału Narodowo-Radykalnego OWP.


Czytaj 1 komentarzy... >>

Więcej…

 

Na Marszu Niepodległości

Dziesiątki tysięcy uczestników, setki biało-czerwonych flag, dziesiątki transparentów, nieustające okrzyki – tak wyglądał tegoroczny marsz. Wśród zgromadzonych m.in. delegacje Obozu Wielkiej Polski z niemal wszystkich województw a nawet z oddziałów zagranicznych (Norwegia, Wielka Brytania i USA). Wielka nadzieja, wielkie pragnienie zmian, niespotykana wcześniej determinacja. Co do wielu rzeczy można mieć zastrzeżenia, ale jedno jest pewne - III RP nie będzie już tym samym państwem po minionym Dniu Niepodległości.

Więcej…

 

Roman Dmowski uznany przez III RP

Obchody 94. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości delegacja Obozu Wielkiej Polski rozpoczęła od udziału w Marszu „Razem dla Niepodległej”, który zakończył się oddaniem hołdu Romanowi Dmowskiemu przez Prezydenta RP. Nasz udział wzbudził jak się okazało niemałą sensację, nic więc dziwnego, że nie zapomniały o nas m.in. Telewizja Polska, „Gazeta Wyborcza” czy radio TOK FM.

Więcej…

 

Krzyż Wołyński w Lublinie

Zgodnie z życzeniem kol. Zdzisława Koguciuka publikujemy na naszym portalu relację z postawienia Krzyża Wołyńskiego w Lublinie. Miało to miejsce w nocy z 31 października na 1 listopada b.r., tak aby na dzień Wszystkich Świętych móc zorganizować stosowne uroczystości. Dzielnica Lubelska Obozu Wielkiej Polski wspiera każdą inicjatywę środowisk kresowych, która służy upamiętnienu pomordowanych Rodaków oraz przypominaniu dziś tak niewygodnej prawdy historycznej.

Więcej…

 

Odezwa RLN i OWP z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Zbliża się Święto Niepodległości. Niech ten dzień stanie się okazją do złożenia hołdu naszym przodkom, którzy nigdy nie pogodzili się z utratą państwowości polskiej i przez 123 lata dążyli do odzyskania Polski Niepodległej, a szczególnie wielkim politykom polskim, dzięki którym 94 lata temu Polska wróciła na mapę Europy. Wśród nich na czoło wybija się Roman Dmowski, którego mądrości, umiejętnościom dyplomatyczno-politycznym i niezmordowanej pracy zawdzięczamy znalezienie się Polski wśród zwycięskich państw Ententy, uzyskanie granic zachodnich i północnych oraz koncepcję nowoczesnego Narodu Polskiego.

Więcej…

 

Na Marszu Narodowych Sił Zbrojnych

Wśród przeszło 1000 osób, które świętowały 22 września b.r. 70. rocznicę powstania Narodowych Sił Zbrojnych (NSZ) nie zabrakło działaczy i sympatyków Obozu Wielkiej Polski (OWP). Mający się rozpocząć o godz. 16:00 marsz wyruszył z około piętnastominutowym opóźnieniem z ul. Marszałkowskiej 21. Pochód skierował się w stronę pomnika Romana Dmowskiego.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Obóz Wielkiej Polski na I Marszu Patriotów w Rzeszowie

Dnia 1 września 2012 roku w Rzeszowie w stolicy Podkarpacia odbył się I Marsz Patriotów zorganizowany przez środowiska narodowe z województwa podkarpackiego. Celem Marszu było wzniesienie pamięci i oddanie hołdu wszystkim tym Bohaterom imiennym jak i bezimiennym, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny z okupantem hitlerowskim i sowieckim. Obóz Wielkiej Polski wziął czynny udział w obchodach upamiętniających poległych żołnierzy polskich. Nie zabrakło naszych rzeszowskich działaczy na czele z kol. Jackiem Ślusarzem.

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Słowo Przewodniczącego OWP

Słowo Przewodniczącego OWP kol. Dawida Berezickiego do członków i sympatyków Stowarzyszenia Obóz Wielkiej Polski w 92 rocznicę „cudu nad Wisłą”.

Koleżanki i Koledzy, Szanowni Państwo.

Trzynastego sierpnia 1920 roku rozpoczęła się polsko-bolszewicka bitwa na wschodnich przedpolach naszej stolicy, zwana bitwa warszawską, albo „cudem nad Wisłą”. Pełniący de facto obowiązki Naczelnego Wodza i zarazem szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Tadeusz Jordan-Rozwadowski opracował plan tej bitwy i poprowadził nasze wojska do zwycięskiej walki w obronie państwa polskiego i chrześcijańskiego Narodu Polskiego.

Więcej…

 

Stołeczny Obóz Wielkiej Polski w hołdzie Romanowi Dmowskiemu

Tradycyjnie jak co roku delegacja warszawskiego oddziału OWP upamiętniła kolejną a tym razem już 149. rocznicę urodzin Romana Dmowskiego. W tym roku zrezygnowano z uroczystości pod kamieniem znajdującym się na praskim Kamionku, który upamiętnia miejsce urodzin historycznego przywódcy Narodowej Demokracji. Działacze warszawskiego OWP na czele z kol. Zbigniewem Bilskim zebrali się więc pod pomnikiem twórcy i przywódcy historycznego OWP. W imieniu zgromadzonych kwiaty złożył nasz senior kol. Przemysław Górny.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Biuro Prasowe OWP: Zadanie naszego pokolenia

Według informacji podanych przez Katolicką Agencję Informacyjną, w dniu 17 sierpnia b.r. dojdzie w Polsce do brzemiennego w skutki wydarzenia – na Zamku Królewskim w Warszawie zostanie podpisane Wspólne Orędzie przywódców polskich i rosyjskich wspólnot chrześcijańskich: Kościoła Katolickiego obrządku łacińskiego i Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego, obejmującego swoją jurysdykcją większość parafii prawosławnych Rosji, Ukrainy, Białorusi, Litwy i innych państw wchodzących niegdyś w skład Imperium Rosyjskiego i b. ZSRR.

Więcej…

 

Anatol Arciuch: Czy Putinowi jest z nami po drodze?

W tak zatytułowanym tekście Anatola Arciucha, działacza rosyjskiego ruchu patriotycznego „Sobór Narodowy”, pojawia się zdroworozsądkowe przesłanie: głównym wrogiem narodu rosyjskiego jest agresywny zachodni socjalizm liberalny, a kto nie jest przeciwko chrześcijańskiej Rosji – ten jest z jej obrońcami.

Więcej…

 

OWP: Katolicki Uniwersytet Lubelski zamknął bramy przed kresowiakami i narodowcami

 

Poniżej publikujemy relację kol. Zdzisława Koguciuka, który zorganizował 1 lipca b.r. spotkanie upamiętniające pomordowanych przez OUN – UPA jak się ostatecznie okazało przed wyjątkowo tego dnia zamkniętymi bramami uczelni (bez odpowiedzi pozostało również pismo do władz uniwersytetu). Przemawiał ks. Tadeusz Isakowicz – Zalewski, znany ze swojej niezłomnej postawy wobec propagandy ukraińskich rezunów. W spotkaniu uczestniczyły środowiska kresowe z terenu Lubelszczyzny jak również miejscowi narodowcy m.in. z Obozu Wielkiej Polski.

Relacja ze spotkania na KUL w dniu 01.07.2012 r Rodaków z Wołynia i Podola.

Więcej…

 
Więcej artykułów…