Start OWP

Obóz Wielkiej Polski

Zamość: Spotkanie organizacyjne

W dniu wczorajszym w Zamościu odbyło się spotkanie członków i sympatyków OWP w 149 rocznicę urodzin Romana Dmowskiego. Uczestniczyli i w niej: lider zamojskich narodowców Arkadiusz Łygas, Jerzy Adamczuk były działacz SN, Henryk Smalej - fałszywie oskarżony przez radnego Jacka Danela o sprzyjanie szowinistom ukraińskim oraz Józef Wryszcz działacz narodowo-konserwatyny.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Pogrzeb Roberta Larkowskiego

20 lipca 2013 roku w wieku 47 lat zmarł Robert Larkowski - wybitny dziennikarz i publicysta polskiego Obozu Narodowego. Całe swoje życie poświęcił krzewieniu idei Wielkiej Katolickiej Polski.

Więcej…

 

Andrzej Jankowski: Ruch Młodych Obozu Wielkiej Polski – rozkwit i upadek

Sanacja nie mogąc zahamować rozwoju OWP, sięgnęła po środek ostateczny, jakim było rozwiązanie organizacji. Obawiano się zakazać działalności OWP w całym kraju jednocześnie i dlatego uczyniono to stopniowo ze względu na możliwość gwałtownych wystąpień i rozruchów. Mimo, że Obóz Narodowy spodziewał się takiego posunięcia nie zorganizował żadnej akcji protestacyjnej. Jedyną odpowiedzią były krytyczne wystąpienia w Sejmie i prasie.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Okazuje się że unii europejskiej już nie wystarcza likwidacja polskiego przemysłu produkcyjnego

UE chce zniszczyć bodajże wszystko co polskie. Z artykułu w Panoramie Londyńskiej wynika, jak rozdysponowano przydziały emisji gazów dla państw członkowskich UE na lata 2008-2012. Otóż nowym członkom UE zmniejszono, i tak - Polsce, gdzie minimalna potrzeba wynosi na ten rok 285 mln ton, przydzielono tylko 208 mln na 4 lata (do 2012 r.), a więc 52 mln ton na rok. (Np. dla elektrowni Bełchatów z 20% udziałem w dostawie energii elektrycznej dla kraju, limit wystarczy tylko na 9 miesięcy) - co dalej? - Zamknięcie elektrowni i kupowanie prądu z UE? Gdy tymczasem starym członkom zwiększono od 7,5 % do 12 %.

Więcej…

 

Powstaje Okręg Niemiecki OWP

Nasza organizacja wciąż się rozwija, zarówno w kraju, jak i za granicą. Aktualnie mamy szczególny zaszczyt poinformować, iż naszym pełnomocnikiem w Republice Federalnej Niemiec został kol. Zbigniew Kuźniarski z Monachium.Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Biuletyn "Jestem Polakiem" nr 5 (2013)

Pragniemy poinformować, że Okręg Śląski Wydziału Narodowo Radykalnego Obozu Wielkiej Polski (OWP) kontynuuje wydawanie pisma "Jestem Polakiem" w formie miesięcznika. Piąty (majowy) numer tego lokalnego periodyku możemy zamawiać pod e-mailem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Pismo dostępne do pobrania takze tutaj
Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Montevideo: Jan Kobylański Prezesem Honorowym Obozu Wielkiej Polski

Dnia 15 października 2011r. Prezes USOPAŁ Jan Kobylański otrzymał w siedzibie od swoich współpracowników dokument potwierdzający nominację na Prezesa Honorowego Obozu Wielkiej Polski. A 19 października otrzymaliśmy odpowiedź potwierdzającą przyjęcie wyróżnienia.


Czytaj 3 komentarzy... >>

Więcej…

 

Integracja nad fiordem

Grupa działaczy i sympatyków Okręgu Norweskiego Obozu Wielkiej Polski (ON OWP) z Oslo i Lier spotkała się na niedzielnym  pikniku nad pięknym Tyrifjorden. Spotkanie poprzedziła Msza św. Trydencka w kaplicy św. Olafa w Oslo. Po wspólnych modlitwach ekipa udała się w okolice Sylling na gril. ON prowadzi regularne spotkania w celu umocnienia więzi  polskich patriotów mieszkających w Norwegii.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Powstaje kolejny okręg OWP w Skandynawii

Stowarzyszenie Obóz Wielkiej Polski wciąż się rozwija, zarówno w kraju, jak i za granicą. Aktualnie mamy szczególny zaszczyt poinformować, iż naszym pełnomocnikiem na terenie Królestwa Szwecji został kol. Henryk Ostojski z Skövde. Nowo powołany przedstawiciel OWP będzie miał możliwość współpracy z coraz prężniej działającym Okręgiem Norweskim pod kierownictwem kol. Pawła Tomasza Stępnia.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Struktura OWP

Powołanie przez Romana Dmowskiego OWP nadało nową jakość życiu politycznemu przedwojennej Polski. Był to nowy typ organizacji opartej na zasadach hierarchii, dyscypliny i odpowiedzialności osobistej za każdy odcinek pracy. OWP miało przygotowywać sie do "czynu", czyli przejęcia w odpowiedniej chwili władzy, nadając jej silny, narodowy autorytet, wyprowadzić kraj z anarchii, bezładu i stagnacji.


Czytaj 2 komentarzy... >>

Więcej…

 

Grzegorz Grabowski: Dramat 3-go Maja w świetle najnowszych badań. Cztery przestrogi z XVIII wieku

„Dramat 3-go Maja w świetle najnowszych badań. Cztery przestrogi z XVIII-go wieku” – odczyt Adama Doboszyńskiego, wygłoszony 24 maja 1939 roku w sali Stowarzyszenia Techników w Warszawie staraniem redakcji tygodnika literacko-społecznego „Prosto z Mostu".


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Obóz ponownie "za Bugiem"

Mamy szczególną przyjemność poinformować, iż z inicjatywy wiceprezesa OWP d.s. Polonii kol. Seweryna Boska doszło do powołania pełnomocnika OWP na Ukrainie. Został nim kol. Bogdan Moroz.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Konserwatyzm a nacjonalizm

Konserwatyzm jest zdecydowanie ideologią uniwersalną, ma więc wymiar cywilizacyjny. Skupia się na obronie podstawowych wartości takich jak np.: wiara, tradycja, naród, własność prywatna, autorytet państwa.  Natomiast nacjonalizm jest skoncentrowany bardziej na pojęciu egoizmu narodowego, który odwołuje się do tożsamości, etniczności i charakteru samego Narodu.

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Biuletyn "Jestem Polakiem" nr 4 (2013)

Pragniemy poinformować, że Okręg Śląski Wydziału Narodowo Radykalnego Obozu Wielkiej Polski (OWP) kontynuuje wydawanie pisma "Jestem Polakiem" w formie miesięcznika. Czwarty (kwietniowy) numer tego lokalnego periodyku możemy zamawiać pod e-mailem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Pismo dostępne do pobrania tutaj
Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

O NARODOWY SOCJALIZM

 

Publikujemy archiwalny ważny analityczny referat programowy Seweryna Boska, (sekretarza Generalnego Polskiego Stronnictwa Narodowego a aktualnie jednego z wiceprezesów Zarządu Głównego OWP) wygłoszonego w końcu lipca  2005r. na naradzie przedwyborczej w Warszawie.


Czytaj 2 komentarzy... >>

Więcej…

 

Promocja "Myśli Polskiej" w serbskim Kosowie

Podczas ostatniej wyprawy 9-osobowej delegacji Serbskiego Ruchu Narodowego 1389 (SNP 1389) do Kosowa, która miała miejsce 17 marca b.r. wśród mieszkańców serbskojęzycznej części Kosowa rozkolportowano 100 szt. „Myśli Polskiej”, w której znajdował się wywiad z Przewodniczącym SNP 1389 kol. Miszą Vacicem.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Pierwszy tegoroczny numer "Nowego Przeglądu Wszechpolskiego"

Pragniemy z radością poinformować naszych PT Czytelników o wyjściu nr 1-2-3/2013 „Nowego Przeglądu Wszechpolskiego”, zawierającego w swej treści szereg interesujących artykułów z obszaru polityki, historii, gospodarki, życia religijnego i cywilizacji, klasyki narodowej myśli politycznej oraz obronności (a dokładnie mówiąc – uzbrojenia i techniki wojskowej).


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Biuletyn "Jestem Polakiem" nr 3 (2013)

Pragniemy poinformować, że Okręg Śląski Wydziału Narodowo Radykalnego Obozu Wielkiej Polski (OWP) rozpoczął wydawanie pisma "Jestem Polakiem" w formie miesiecznika. Trzeci numer tego lokalnego periodyku możemy zamawiać pod e-mailem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Pismo dostępne do pobrania  tutaj


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Na zjeździe tzw. Platformy Oburzonych

Z uwagi na duże zainteresowanie medialne najnowszą inicjatywą środowisk solidarnościowych planowaną na 16 marca b.r. Zarząd Główny OWP wyznaczył kol. Teresę Sikorę do zgłoszenia przedstawiciela naszej organizacji w charakterze obserwatora na najbliższym zjeździe tzw. Platformy Oburzonych. Do realizacji tego zadania oddelegowana została kol. Irena Piławska-Dzieniś z Gdyni.


Czytaj 1 komentarzy... >>

Więcej…

 

Marek Bednarz: Duda w miech, ZUS śpi spokojnie

To przedstawienie można uznać za klasyczny POPiS działań pozorowanych jaki w interesie establishmentu odegrali działacze związków zawodowych. Kilka godzin trwało bicie piany i szczucie na przedsiębiorców jakim uraczyła Polaków tzw. platforma oburzonych pod przewodem etatowych demagogów. Ponad sto organizacji przybyło na wiec w historycznej sali BHP Stoczni Gdańskiej, jaki odbył się 16 marca. Ale przekaz medialny jaki ci nędznej próby pyskacze związkowi skierowali do skatowanego drożyzną społeczeństwa, nie pozostawia złudzeń.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Relacja z obchodów

W piątkowe popołudnie na zaproszenie prezesa wrocławskiego Obozu Wielkiej Polski (OWP) kol. Dariusza Stępińskiego pod pomnikiem Ofiar Stalinizmu we Wrocławiu zgromadzili się miejscowi działacze OWP. Nie zabrakło dr n. med. Zbigniewa Siuta oraz dr Leszka Skonki. Przybyli również delegaci z Opola: kol. Piotr Michułka (prezes opolskiego OWP) oraz kol. Przemysław Węgliński. Minutą ciszy oddano hołd poległym, zapalono znicze oraz złożono kwiaty.

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 
Więcej artykułów…