Start OWP

Obóz Wielkiej Polski

Czy więc jednak szlachta vs. żydłaki?

Ostatnimi czasy mogliśmy przeczytać w dodatku do pewnej gazety (kojarzącej się z wyborami i koszerną strawą) wywiad z dobrze nam wszystkim znaną Aliną Całą. Ów dodatek, adresowany do kobiet, jest całkiem poczytny pomimo, iż sprzedaż pismaka-matki najwyraźniej spada. Nic więc dziwnego, że otrzymaliśmy niezliczoną ilośc smsów, e-maili i telefonów od naszych czytelników z wyrazami poparcia. Musimy przyznać, że redaktor prowadząca nieźle rozpoczeła wywiad i zamiast monotonii i przynudzania stawiała ciekawe zapytania.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

OWP z wizytą w Czaplach Wielkich

Dnia 1 listopada 2013 roku krakowski Oddział Obozu Wielkiej Polski na czelne z Kazimierzem Juszczykiem oraz Prezesem Dzielnicy Małopolskiej OWP Januszem Muchą odwiedził grób ks. Ludwika Muchy. Szczególny był to ksiądz a zarazem polski patriota. Przedstawiciele Obozu Wielkiej Polski oddali hołd i zapalili znicz na grobie tego Wielkiego Polaka.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Mazowiecki przyczynił się do utrwalenia i powstawania nowych krzywd

Zmarł Tadeusz Mazowiecki, stalinowiec,  były premier Rządu ustalonego składu personalnego w    Magdalence i przy ” Okrągłym Stole”. Tam i wtedy padło hasło i żądanie  stalinowca Adama  Michnika: wasz Prezydent (Jaruzelski) a nasz, to znaczy stalinowsko-KOR-owski  Premier (Mazowiecki)”.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Wałęsa - grabarz nadziei Polaków

Od kilku dni w Polsce, i za pośrednictwem władz krajowych,  reklamuje się  nachalnie film Andrzeja Wajdy  gloryfikujący Wałęsę „Człowiek Nadziei”.  Film jednak nie wywołuje oczekiwanego zainteresowania  ale  propagujący go nie liczyli na zainteresowanie nim w kraju. Liczyli raczej na zauważenie go przez propagandę  za granicą. Stąd wywołanie tam wielkiego szumu reklamowego, wysyłanie go na różne konkursy, festiwale, do nominowania go do prestiżowej  między narodowej nagrody „Oskara.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Działacze OWP wśród sygnatariuszy listu do sądu

Gdy grupa małopolskich notabli (m.in. wojewoda, posłowie PO i PSL) poręczyła za aresztowanego Prezydenta Tarnowa Ryszarda Ś., podejrzanego o korupcję, usiłując doprowadzić do jego zwolnienia z aresztu, część działaczy ruchu „Oburzonych” (FORP), zaapelowała do sądu krakowskiego, by nie ulegał naciskom i podjął decyzję wyłącznie na podstawie dowodów w tej sprawie. Wśród osób, które list podpisały znaleźli się: Prezes Oddziału OWP w Krakowie kol. Kazimierz Juszczyk oraz Prezes Dzielnicy Małopolskiej OWP - kol. Janusz Mucha. Apel podpisał również sympatyzujący z OWP kol. Michał S. Dembowski z USA.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

"Narodowy Radykał" Janusza Muchy już po raz dziesiąty

Informujemy, iż ukazał się październikowy numer pisma redagowanego przez Wydział Narodowo Radykalny Obozu Wielkiej Polski - „Narodowy Radykał”. Tradycyjnie wskazany numer jest również dostępny w wersji elektronicznej (.pdf) do pobrania tutaj

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Robert Larkowski: KIM JEST NELLY ARNOLD-ROKITA?

W powyższym pytaniu zawierają się wątpliwości natury pochodzeniowej, psychologicznej i politycznej, które czynią z osoby Nelly Rokity postać co najmniej tajemniczą, jeżeli nie sztucznie wykreowaną praktycznie z niczego w celu dekompozycji struktur partyjnych kolejnych ugrupowań, gdzie należała i należy. Łączy się to u niej na poziomie charakterologicznym z wybujałymi ambicjami i ułatwia jej manipulację przez kręgi zainteresowane w kontrolowaniu polskojęzycznej sceny politycznej.

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

O Robercie Larkowskim w najnowszym "Katoliku"

Informujemy, iż ukazała się kolejna edycja nieregularnika "Katolik". Wydany po raz 36. "Katolik" jest również dostępny w wersji elektronicznej (.pdf) do pobrania tutaj. Pismo zostało w znacznej części poświęcone osobie zmarłego kol. Roberta Larkowskiego.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Arkadiusz Łygas (OWP) zajrzał do Poznania - w zadumie zwiedzaliśmy miejsca upamiętnienia

Podczas tej uroczystości, udzielił mi krótkiego wywiadu generał Smolarek. Usłyszałem taką historię: „Praca policji trwała cały czas, aż do chwili wejścia Sowietów. Jak zastali policjanta za biurkiem w komisariacie, to tak był mordowany."


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Czynniki osłabiające Polskę według poglądów Dmowskiego

W ostatnich latach gwałtownie słabnie Polska i naród traci swoją tożsamość. Na zaistniałą sytuację wpływ mają nie tylko różne reformy gospodarczo-polityczne, manipulacje medialne, szkodliwa często polityka unijna ale i również czynniki o których już wcześniej pisał Roman Dmowski. Czynnikiem istotnym osłabiającym dawniej Polskę, a funkcjonującym i w czasach dzisiejszych, to między innymi stan charakteru mentalno-świadomościowego narodu z czego należy sobie zdawać sprawę.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

"Narodowy Radykał" nr 9 (2013)

Informujemy, iż ukazał się dziewiąty numer pisma redagowanego przez Wydział Narodowo Radykalny Obozu Wielkiej Polski - „Narodowy Radykał”. Tradycyjnie wskazany numer jest również dostępny w wersji elektronicznej (.pdf) do pobrania tutaj


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Stanisław Bulza: Tyrania ekonomiczna

Deprywacja ekonomiczna

Deprywacja jest definiowana jako stan upośledzenia wywołany niezaspokojeniem istotnych potrzeb życiowych jednostki. Jest to spowodowane poprzez nierówny dostęp do dóbr materialnych i duchowych, których posiadanie ma istotne znaczenie dla jednostek. Według Ch. Glocka deprywacja wynika z faktu, iż jednostka porównuje swoją sytuację z innymi.Ten specyficzny poziom odniesienia może wywoływać poczucie deprywacji w wypadku istotnej różnicy w standardzie, (na niekorzyść osoby dokonującej porównania) będącym płaszczyzną porównania.

Więcej…

 

Spotkanie Polaków w Norwegi z kol. Bogdanem Morozem

Obóz Wielkiej Polski (okręg Norweski) zorganizował spotkanie z pełnomocnikiem Obozu Wielkiej Polski na Ukrainie z panem Bogdanem Morozem. Pan Bogdan Moroz jest również prezesem fundacji pomocy Polakom na Podolu,Wołyniu,Pokuciu i Bukowinie.  Spotkanie odbyło się 07.09.2013 w domu Polskim w Oslo.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Jedyną nadzieją bunt pokoleniowy

Prezes PiS ujawnił apetyty fiskalne „partii prawdziwych Polaków”. Karne podatki mają zmusić przedsiębiorców do godziwego zatrudniania. Po takim dictum nie sposób nie zgodzić się z diagnozą Związku Przedsiębiorców i Pracodawców: kartel POPiS to kiła i syfilis. Jak teraz odróżnić kapitał styropianowy od kapitału nomenklaturowego? Wtyczka w wywiadzie skarbowym? W ABW? W CBŚ? W CBA? A może to IPN wystawia świadectwa moralności? Może macierzysty biskup, proboszcz? A może to po prostu jest "common knowledge"? Odgadnąć - niepodobna!


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Zamość: Łygas znaczy skuteczny

"Wnoszę o to, aby odpowiednie ogany zajęł się renowacją kapliczki na Osiedlu Słneczny Stok i przeznaczyły odpowiednie pieniądze na ten cel" - powiedział jeszcze w czerwcu podczas sesji zamojskiej Rady Miasta prezes lokalnego Okręgu OWP kol. Arkadiusz Łygas. Ratusz w ciągu ostatnich miesięcy zabrał się do roboty - usunięto trzy drzewa (świerk i dwa jesiony) i 20 metrów kwadratowych krzaków rosnących bezpośrednio przy kapliczce. Odnowiono równiez jej wnętrze. Zadowoleni mieszkańcy przyszli na sesję podziękować władzom miasta za pomoc.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

"Jestem Polakiem" nr 7 i 8 (2013)

Informujemy, iż ukazały się siódmy i ósmy numer pisma redagowanego przez Okręg Śląski Wydziału Narodowo Radykalnego Obozu Wielkiej Polski - „Jestem Polakiem”.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

"Narodowy Radykał" nr 7 i 8 (2013)

Informujemy, iż ukazały się siódmy i ósmy numer pisma redagowanego przez Wydział Narodowo Radykalny Obozu Wielkiej Polski -


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Komunikat Wydziału Narodowo-Radykalnego Obozu Wielkiej Polski (WNR OWP)

Ze względu na tragiczną śmierć Roberta Larkowskiego, przewodniczącego WNR OWP doszło do reorganizacji Zarządu WNR OWP. Po konsultacjach ustalono nowy skład Zarządu WNR OWP, który mamy przyjemność zaprezentować.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Odszedł Sebastian Buczkowski

Sebastian Józef Buczkowski (1975-2013). Wiceprezes Okręgu Podkarpackiego OWP, wieloletni członek komisji rewizyjnej Łańcuckiego Klubu Sportowego. Narodowiec, społecznik i dziennikarz sportowy z zamiłowania.

Cześć i Sława jego pamięci!
Czytaj 1 komentarzy... >>

Więcej…

 

Kraków: Spotkanie z Kazimierzem Juszczykiem

Kazimierz Juszczyk w latach 90-tych brał udział w inicjatywie zjednoczeniowej organizacji narodowych i patriotycznych. Autor książki ‘’ Kościuszko w Ameryce’’ gdzie najważniejszym walorem tej książki jest barwne przedstawienie życia i walki Tadeusza Kościuszki o wolność tworzącego się narodu Stanów Zjednoczonych. Człowiek czynu nie szukający poklasku mimo swoich 66 lat. Ciągle w drodze z ideą narodową na ustach.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Słowo Przewodniczącego OWP

Słowo Przewodniczącego OWP kol. Dawida Berezickiego do członków i sympatyków Stowarzyszenia Obóz Wielkiej Polski w 92 rocznicę „cudu nad Wisłą”.
Koleżanki i Koledzy, Szanowni Państwo.


Trzynastego sierpnia 1920 roku rozpoczęła się polsko-bolszewicka bitwa na wschodnich przedpolach naszej stolicy, zwana bitwa warszawską, albo „cudem nad Wisłą”. Pełniący de facto obowiązki Naczelnego Wodza i zarazem szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Tadeusz Jordan-Rozwadowski opracował plan tej bitwy i poprowadził nasze wojska do zwycięskiej walki w obronie państwa polskiego i chrześcijańskiego Narodu Polskiego.

Więcej…

 
Więcej artykułów…