Start OWP

Obóz Wielkiej Polski

Dawid Berezicki: "Marek Jurek jest zelotą"

Porozumienie w sprawie Ukrainy osiągnięte w Genewie jest fatalne - uważa lider Prawicy Rzeczpospolitej Marek Jurek. Polityk mówił w radiowej Trójce, że jest to powrót do "ducha Jałty", czyli dyskusji o państwach Europy Środkowej i Wschodniej ponad ich głowami, z przekonaniem, że powinny godzić się na "ograniczoną suwerenność".  (wp.pl)


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Budowa Stanów Zjednoczonych Europy przez Niemcy hitlerowskie

Rozpętanie II wojny światowej przez ekspansywną politykę niemiecką miało głównie na celu nie tyle rewizje ustaleń traktatu wersalskiego, powrót do wcześniejszego stanu terytorialnego z 1914 roku lecz budowę całkowicie nowego porządku europejskiego tak pod względem terytorialnym jak i polityczno-ideologiczno-światopoglądowym, podporządkowanie sobie ,,rasowo słabszych i mniej ,,wartościowych narodów europejskich, zmianę podobnie jak to ma miejsce dzisiaj stosunków własnościowych powstałych w Europie po 1918 roku, budowę germańskiego państwa narodu niemieckiego, 1000 letniej Rzeszy, Wielkiego Obszaru Gospodarczego, Stanów Zjednoczonych Europy na czele z Niemcami.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

81. rocznica rozwiązania OWP

81 lat temu, 28 marca 1933 roku władze sanacyjne rozwiązały Polską organizację narodową Obóz Wielkiej Polski (OWP).


OWP powołano 4 grudnia 1926 roku w Poznaniu z inicjatywy członków Związku Ludowo-Narodowego oraz innych stronnictw prawicowych, było silnym ruchem, który liczył nawet do 300tys. ludzi. W skład wielkiej rady OWP wchodzili: Roman Dmowski (jako Wielki Oboźny), Tadeusz Bielecki, Roman Rybarski i inni. Organizacja ta stanowiła zagrożenie dla rządu sanacyjnego dlatego jej członkowie byli represjonowani, aż w końcu w marcu 1933 roku Obóz Wielkiej Polski został zdelegalizowany.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

"Narodowy Radykał" nr 2 (14) / 2014 z dodatkiem "Awangarda Krakowska"

Mamy przyjemność poinformować, iż ukazał się nowy numer pisma redagowanego przez Wydział Narodowo Radykalny Obozu Wielkiej Polski - „Narodowy Radykał”. Po raz pierwszy "NR" został wzbogacony lokalnym dodatkiem "Awangarda Krakowska". Tradycyjnie wskazany numer jest również dostępny w wersji elektronicznej (.pdf) do pobrania tutaj


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Marek Bednarz: UE to finansowa apokalipsa

Jeśli ktoś miał cień wątpliwości co do natury Unii Europejskiej, to może już teraz z czystym sumieniem pozbyć się wszelkich złudzeń. Unia Europejska to nic innego jak zinstytucjonalizowane i zalegalizowane marnotrawstwo grosza publicznego na apokaliptyczną skalę.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Nowy numer "Awangardy"!

Informujemy, iż ukazał się nowy numer naszego pisma - Nowa Awangarda, numer 1. Dostępna na zamówienie w wersji wydrukowanej broszurki. Zamówienia można składać na emaila Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Dostępna także w wersji elektronicznej (.pdf) do pobrania tutaj

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Marek Bednarz: Niewola ekonomiczna to społeczeństwo folwarczne

Zbrodniczy charakter systemu biurokratyczno-fiskalnego w Polsce nie polega na tym, że “nie ma pracy”. To dopiero początek dramatu. Prawdziwie dewastujące są dla indywiduum  i dla społeczeństwa pozaekonomiczne konsekwencje chronicznego i strukturalnego bezrobocia.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

I Spotkanie Organizacyjno - Integracyjne OWP w Krakowie

Dnia 3. marca 2014 r. w Krakowie z inicjatywy Oddziału krakowskiego Obozu Wielkiej Polski z Kazimierzem Juszczykiem na czele doszło do spotkania członków Obozu Wielkiej Polski z regionu krakowskiego oraz przedstawiciela Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość ( WiN) Okręg Małopolski kol. Jana Bruno. Jako pierwszy zabrał głos kolega Kazimierz Juszczyk, przybliżając działalność narodową WiN na terenie Małopolski oraz proponowany zakres współpracy pomiędzy OWP i WiN.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Warszawa: Obchody ku czci Żołnierzy Wyklętych

Okręg Warszawski Obozu Wielkiej Polski (OWP) na czele z kol. Zbigniewem Bilskim wziął udział w uroczystościach na ul. Namysłowskiej 6, czyli na miejscu dawnego więzienia śledczego "Toledo". Po samym budynku pozostał już tylko mur i pomnik poświęcony ofiarom represji.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Zamość pamięta o Żołnierzach Niezłomnych

Pierwszego marca w samo południe odbyła się w Zamościu uroczystość ku czci Żołnierzy Niezłomnych, którzy w latach 1945-54 ('56) brali udział w walce z polskimi i żydowskimi komunistami z UB i innych formacji.


Zdjęcie zostało wykonane przy katowni UB w Zamościu na ul. Kolegiackiej. W tej katowni, był również torturowany w 1950 roku stryj naszego kol. Arkadiusza Łygasa (OWP Zamość) - Wacław Łygas, ps. Sikora z zrzeszenia WIN.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Szlakami oddziału "Burza" Mieczysława Wądolnego

Historia 80. osobowego oddziału podległemu Armii Polskiej w Kraju ‘’Burza‘’ pod dowództwem Mieczysława Wądolnego pseudonim ‘’ Mściciel ‘’ która zaczyna się w powiecie wadowickim i myślenickim sięgając okolic Krakowa jak i samego Krakowa.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Warszawa: Przeszedł czwarty marsz na rzecz serbskiego Kosowa

W sobotę 15. lutego odbył się kolejny marsz, którego motywem przewodnim było poparcie dla serbskiego Kosowa. O godzinie 17:00 przy zbiegu ulic Królewskiej i Marszałkowskiej zebrało się kilkaset osób. W marszu wzięli udział Serbowie mieszkający w Polsce oraz z "Serbskiej Akcji", Włosi z "Europejskiego Frontu Solidarności dla Kosowa", Autonomiczni Nacjonaliści, Działacze NOP, MW, OSN, Niklota oraz kibice i ludzie niezrzeszeni. Na demonstracji stawili się oczywiście członkowie i sympatycy Obozu Wielkiej Polski (OWP).


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Farage nie mówi całej prawdy o rynku pracy

Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej weszło w trwającą wiele miesięcy kampanię wyborczą. Najpierw wybory do Parlamentu Europejskiego, a następnie do Izby Gmin, wyłonią elitę polityczną tego kraju. Czeka nas jeszcze referendum szkockie i być może głosowanie ws. Unii Europejskiej.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Łabunie: Pogrzeb Jana Kapłona

Pierwszego lutego w podzamojskich Łabuniach odprawiona została Msza Św. za duszę ś.p. Jana Kapłona.  Następnie procesja pogrzebowa przeszła na pobliski cmentarz komunalny gdzie miało miejsce nabożeństwo pobrzebowe. W ceremonii uczestniczyła rodzina zmarłego jak również delegacja zamojskiego Obozu Wielkiej Polski (OWP) na czele z kol. Arkadiuszem Łygasem.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Warszawa: Ostatnia droga Bohdana Poręby

Dnia 7. lutego w Katedrze Praskiej Św. Floriana o godzinie 12:00 odbył się pogrzeb wybitnego polskiego reżysera Bohdana Poręby.


Czytaj 6 komentarzy... >>

Więcej…

 

Informacja na temat pogrzebu kol. Bohdana Poręby

Pogrzeb rozpocznie się Mszą św. w katedrze warszawsko-praskiej pw Św. Floriana w piątek (7 lutego) o godz.12.00. Mamy nadzieje, że powyższa infomacja jest ostateczną. Niestety, sytuacja jest nadal niejasna co do pochówku kol. Poręby.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Zbyszek, człowiek czynu do końca wierny swoim ideałom

Manifestacja 3 maja 1987 r. w katedrze na Wawelu jest jedną z jego kolejnych. Nie wie, że bezpieka chce zrobić z tego pokazówkę na całą Polskę...


Jest Msza św., potem on, współzałożyciel Niepodległego Ruchu Robotniczego, przemawia i na czele manifestacji schodzi ze Wzgórza Wawelskiego. Zasadzka pod Wawelem

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Niejasności w sprawie pogrzebu kol. Bohdana Poręby

Już drugi tydzień zwłoki zmarłego 25. stycznia b. r. ś.p. Bohdana Poręby znajdują się w jednym z warszawskich prosektoriów. Przypominamy, reż. Bohdan Poręba zmarł nagle we własnym mieszkaniu na warszawskiej Pradze w towarzystwie znajomych (w tym zaprzyjaźnionego lekarza) oraz żony. Na dzień dzisiejszy wiemy nadal niewiele. Planowany w ubiegły piątek pogrzeb został odwołany, niestety nie wszystkich udało się poinformować.


Czytaj 2 komentarzy... >>

Więcej…

 

Wrocław upamiętnił ofiary Powstania Styczniowego

Dnia 26 stycznia b r.  Oddział Wrocławski Obozu Wielkiej Polski (OWP) uczestniczył w obchodach 151. rocznicy Powstania Styczniowego, które rozpoczęły się uroczystą Mszą św. w Kościele p.w. Bożego Ciała o godz. 13.15. Następnie wszyscy zgromadzeni tworząc kolumnę, przeszli w marszu ulicami Wrocławia na Plac Uniwersytecki, pod wmurowane okolicznościowe tablice upamiętniające poległych za Ojczyznę.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Pierwszy tegoroczny numer "Narodowego Radykała"! OWP zaprasza do lektury!

"Czy gospodarka liberalna może być w Polsce narodowa? Jakim cudem, jeżeli zniszczono, rozkradziono lub sprzedano za bezcen każdy nasz wartościowy zakład, zaś polski kapitał nie istnieje, ponieważ banki w 90% są w obcych rękach? Banki - czyli siedliska kapitału. Na czym budować ten narodowy kapitalizm? Jest to mrzonka, w Polsce można było rozwijać niektóre gałęzie przemysłu, przy pomocy rodzimego kapitału (który mieliśmy, komuna go Związku Sowieckiemu nie oddała), ale z premedytacją lansowano ekonomię "balceryzmu" - w rzeczywistości dzieło zagranicznych centr decyzyjnych - które poprzez swój aparat propagandowy i wykonawczy, wmówiły społeczeństwu, że nic się tutaj nie opłaca produkować, lepiej wszystko sprowadzać zza granicy, w najlepszym wypadku stawiać montownie obcych towarów od tondli pod ciężarówki i komputery. Oto tzw. prywatyzacja."


Robert Larkowski (Wiceprezes OWP ds. ideologicznych)


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Zmarł Jan Kapłon. Pogrzeb jutro!

Otrzymaliśmy kolejną bardzo smutną informację. Zmarł Jan Kapłon, ojciec naszego Kolegi Krzysztofa Kapłona (Przewodniczący Sądu Koleżeńskiego Obozu Wielkiej Polski). Publikujemy zatem stosowny nekrolog jak również informujemy, iż pogrzeb odbędzie się 1-go lutego (sobota) o godz. 11.00 w Łabuniach (powiat zamojski) w tamtejszym kościele parafialnym p.w. Matki Bożej Szkaplerznej i św. Dominika.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 
Więcej artykułów…