Start OWP

Obóz Wielkiej Polski

OWP na uroczystościach pogrzebowych płk. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki"

Przedstawiciele Obozu Wielkiej Polski wzięli udział w pogrzebie płk. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki" który się odbył w niedzielę 24 kwietnia 2016 r. w kościele pw. św. Karola Boromeusza w Warszawie. Licznie stawiły się dzielnice: Łódzka, Podlaska, Dolnośląska oraz Mazowiecka.
Nasza liczna ekipa wzbudzała duże zainteresowanie wsród uczestników marszu. Nasze flagi dumnie powiewały podczas Mszy św. jak i w drodze na cmentarz.Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Donbas: Przekazanie artykułów szkolonych dzieciom.

Dnia 5 września 2015r. Towarzystwo Kultury Polskiej Polonia przekazało 20. dzieciom pomoce szkolne, będące darami od Obozu Wielkiej Polski. Ta drobna inicjatywa spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem u naszych rodaków zamieszkujących Donbas, oprócz tego, że stanowi ona realną pomoc rzeczową, to także pokazuje, że Polacy mieszkający w ojczyżnie nie zapominają o swoich rodakach w dalekim stepie.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

OWP ponownie pomaga dzieciom w Donbasie.

Dnia 2 września 2015r. przekazałem Towarzystwu Kultury Polskiej Polonia środki finansowe zebrane przez Obóz Wielkiej Polski. Za fundusze te kupiliśmy artykuły szkolne dla dzieci z “Polonii”. Wcześniej pani Irena Erdman, prezes Towarzystwa, rozmawiała z rodzicami podopiecznych TKPP o ich sytuacji i potrzebach. Dzięki akcji OWP dzieci otrzymają niezbędną pomoc, co w dużym stopniu odciązy rodzinne budżety.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Warszawa: manifestacja antyimigrancka.

 

Dnia 25 lipca 2015r. na Placu Zamkowym w Warszawie odbyła sie manifestacja anty-imigrancka, zorganizowana przez Młodzież Wszechpolską. Udział w manifestacji wzięło ok 1000 osób.

 

Nie mogło również zabraknąć delegacji Obozu Wielkiej Polski.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Wydrych: Wzmożona aktywność militarna na terenie Polski.

Od jakiegoś czasu możemy obserwować w Polsce wzmożoną aktywność wojskową. Niestety, często wojsk obcych tzw. „sojuszniczych”. Wspólne ćwiczenia, co jakiś czas są przeprowadzane w sumie od zawsze. Niemniej, sygnały jakie zbieramy zaczynają być coraz bardziej niepokojące.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Piąty numer Magazynu Polonijnego!

W numerze m.in. o panującej w Hiszpanii korupcji, która jest nie tylko Naszą bolączką w Polsce. Ponadto czeka na czytelników kolejna część cyklu o Polskiej Marynarce Wojennej, ostra ocena osób w większości wszystkim znanych, a także inne interesujące artykuły Naszych stałych członków Redakcji.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Warszawa: Nie dla wojny z Rosją.

Dnia 17 maja 2015r. delegacja OWP uczestniczyła w akcji "Nie dla wojny z Rosją" na Placu Zamkowym w Warszawie. Podczas pikiety przeprowadzano wśród warszawiaków ankietę "Czy chce Pan/Pani wojny z Rosją".


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Kraków: OWP i Ruch Christus Rex na grobie prof. Feliksa Konecznego.

Kiedy poprzednio byliśmy w Krakowie, odwiedziliśmy grób profesora Feliksa Konecznego. Zapaliliśmy znicze i odmówiliśmy modlitwę za spokój duszy tego Wielkiego Polaka. Naszą uwagę przykuł fatalny stan nagrobna, więc postanowiliśmy to zmienić przy najbliższej okazji.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Kraków: OWP Dzielnica Śląska i Ruch Christus Rex na marszu w obronie rodziny.

W związku z marszem środowisk homoseksualnych w Krakowie dnia 16 maja 2015r. organizacje narodowe, jak co roku, zorganizowały manifestację w obronie normalnej rodziny. Jak podkreślili w organizatorzy, broniliśmy „normalnej”, a nie „tradycyjnej”rodziny, ponieważ ta składająca się z mamy i taty jest tak samo„na czasie” jak związki dewiantów.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Warszawa: Dzień Zwycięstwa.

Dnia 9. maja 2015 r. w Warszawie przy ul. Żwirki i Wigury 10, na Cmentarzu Mauzoleum Żołnierzy Armii Radzieckiej, Przedstawiciele OWP: Krzysztof Stachurski oraz Roland Dubowski, uczcili Dzień Zwycięstwa nad III Rzeszą Niemiecką. Na tym Miejscu Pamięci spoczywa ok. 25 tys. Żołnierzy, głównie Rosjan, wyzwalających Warszawę w latach 1944-1945, spod niemieckiej okupacji.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Wrocław: delegacja OWP pod pomnikiem Bolesława Chrobrego

Dnia 01 maja 2015r. pod pomnikiem Bolesława Chrobrego, twórcy państwowości polskiej, o godz. 18 odbyła się pikieta oddziałów dolnośląskich ONR z udziałem OWP, pod hasłem - Precz z unijną okupacją. Nastąpiło krótkie wystąpienia działaczy: kol. Sutowicza z ONR oraz kol. Stępińskiego z OWP, na temat negatywnej roli unii europejskiej wobec państwa polskiego i całego narodu.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Brońmy Polskę przed banderyzmem - ukraińskim nacjonalizmem!

Dnia 7. maja 2015r. delegacja warszawskiego oddziału OWP wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Brońmy Polskę przed banderyzmem - ukraińskim nacjonalizmem". Z gościnnym udziałem Gabriela Janowskiego. Organizatorem były Pokolenia Kresowe.
Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Coraz więcej wrogich gestów wobec Rosji.


Nawet nie wiadomo od czego zacząć. Skląć decyzję MSZ i Straży Granicznej? Tej ostatniej to nawet trudno coś zarzucać, wykonywali decyzję polityczną, jeśli postąpiliby inaczej, wielu funkcjonariuszy SG jak i celników szybko pożegnałoby się z pracą.Nie ma już cienia wątpliwości, że rząd kompletnie nie przejmuje się konsekwencjami swoich decyzji.
Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Protest OWP przesłany na ręce dyrektora FBI.

Gdy w 2009 roku pracownicy Żydowskiego Instytutu Historycznego w Warszawie z dr Aliną Całą na czele rozpowszechniali kłamliwe tezy, iż Polacy są współwinni wymordowania przez Niemców Żydów, nie wahaliśmy się stanowczo i aktywnie zaprotestować. 26 czerwca tegoż roku protestowaliśmy przeciwko szkalowaniu narodu polskiego pod siedzibą ŻIHu.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Dramat 3-go Maja w świetle najnowszych badań. Cztery przestrogi z XVIII wieku.

Odczyt Adama Doboszyńskiego, wygłoszony 24 maja 1939 roku w sali Stowarzyszenia Techników w Warszawie staraniem redakcji tygodnika literacko-społecznego „Prosto z Mostu".


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

OWP Dzielnica Lubelska: Batalia sądowa w Zamościu trwa.

Trzeci już rok trwa sprawa sądowa z oskarżenia prywatnego przeciw byłemu radnemu miasta Zamość, Jackowi Danelowi (były radny PiS). Eks-radny, dr Jacek Krzysztof Danel, aktualnie wykładowca PWSZ w Zamościu, z wykształcenia historyk, został oskarżony o pomówienie, jakiego miał dopuścić się w wywiadzie udzielonym serwisowi zamosconline.pl.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Obóz Wielkiej Polski: Dziś "Dzień Flagi"!

Przypominamy, że dziś obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej święto to zostało wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004, obchodzone jest między świętami: 1 maja – Świętem Pracy i 3 maja - Świętem Konstytucji 3 Maja.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Katowice: OWP jedynym środowiskiem narodowym na katyńskim marszu pamięci służb mundurowych.

Dnia 15 kwietnia w Katowicach OWP Dzielnica Śląska wzięło udział w marszu służb mundurowych upamiętniającym ofiary zbrodni katyńskiej oraz wszystkich funkcjonariuszy polskich służb, którzy po 17 września trafili do obozów na terenie ówczesnego ZSRR.


Marsz został zorganizowany z inicjatywy katowickiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939. Z uwagi na to, że uroczystości rozpoczynały się o godzinie 11, obowiązki zawodowe nie pozwoliły wielu zainteresowanym osobom wziąć udziału.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

V Marsz Katyński w Krakowie.

Dnia 11 kwietnia 2015 roku w Krakowie odbyła się kolejna coroczna edycja Marszu Katyńskiego. Po krótkim przemówieniu przedstawiciela Narodowej Skawiny i złożeniu zniczy oraz wiązanek pod krzyżem zebrani sformowali kolumnę i wszyscy przemaszerowaliśmy w stronę rynku.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Lublin: protest ws. nominacji Wasyla Pawluka na konsula generalnego Ukrainy.

Dnia 13 kwietnia 2015r. pod konsulatem generalnym Ukrainy przy ul. 3 Maja w Lublinie odbyła sięakcja protestacyjna przeciw nominacji na konsula niedawnego działacza neofaszystowskiej partii Swoboda – Wasyla Pawluka.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Kraków: protest ws. mieszania się Polski w sprawy ukraińskie.

Dnia 10 kwietnia 2015 roku pod Konsulatem Generalnym Ukrainy w Krakowie odbył się protest przeciwko włączaniu się Polski w konflikt ukraińsko-rosyjski, wspieraniu ukraińskich władz przez władze Polski, oferowaniu stypendiów dla ukraińskich studentów oraz wysyłaniu sprzętu wojskowego dla ukraińskich żołnierzy.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 
Więcej artykułów…