Start ONR Podhale

Obóz Narodowo-Radykalny Podhale

ONR Podhale: Koncert urodzinowy z okazji 10-lecia działalności stowarzyszenia.

Stowarzyszenie Obóz Narodowo Radykalny Podhale ma zaszczyt zaprosić wszystkich chętnych na koncert zespołów sceny narodowej z okazji 10-lecia powstania ONR Podhale.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Norbert Wasik: Historia podhalańskiego nacjonalizmu pisana na nowo? W odpowiedzi kolejnemu pokoleniu podhalańskich nacjonalistów

Z całą więc odpowiedzialnością i czystym sumieniem mogę stwierdzić, iż – czy się komuś to podoba czy też nie – nie ma najmniejszego źdźbła kłamstwa w stwierdzeniu w kontekście mojej osoby mówiącym „twórca i założyciel Stowarzyszenia Obóz Narodowo-Radykalny Podhale” czy też „pomysłodawca, a zarazem główny ojciec i założyciel lokalnej organizacji o profilu narodowo-radykalnym”.


Czytaj 1 komentarzy... >>

Więcej…

 

Poetycka twórczość działacza ONR Podhale wydana w „Antologii polskiej poezji tożsamościowej”

Dwudziestu poetów i ponad 150 wierszy na 205 stronach – to efekt pracy redakcyjnej Tomasza Kostyły, poety, muzyka, publicysty i dziennikarza, dzięki któremu powstała „Antologia polskiej poezji tożsamościowej”, w której znajdują się m.in. utwory Zakopiańczyka, działacza Stowarzyszenia Obóz Narodowo-Radykalny Podhale, Antoniego Kardasa.

Jest to pierwsza tego typu książka po 1945 roku, w której swoje utwory prezentują osoby związane światopoglądowo z – umownie – szeroko rozumianą prawica narodową. Mamy działaczy: Stowarzyszenia Obóz Narodowo-Radykalny Podhale, Organizacji Monarchistów Polskich, Falangi, Prawicy Rzeczpospolitej. Mamy też sympatyków Młodzieży Wszechpolskiej, tradycjonalistów, konserwatystów i rojalistów oraz narodowych- radykałów.

Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

ONR Podhale: Antyfaszyzm z symbolami antykatolickimi i ze swastyką w tle - komunikat.

„W miniony piątek w Klubie Dudek odbył się koncert przeciwko faszyzmowi. W związku z tym do naszej redakcji napisała "zaniepokojona czytelniczka"” – czytamy na portalu internetowym Góral Info.

„(…) szczytny cel, jednak ku mojemu wielkiemu zdziwieniu wśród publiczności znajdowały i bawiły się osoby z nazistowską symboliką na co ani organizator, ani nikt z publiczności nie reagował. To odrażające, że pod przykrywką walki z faszyzmem zezwala się na publiczne obnoszenie się z symbolami nazistowskimi". (…) na dowód przesyłam zdjęcie jednej z osób mającą wytatuowaną swastykę, bawiących się tego dnia w popularnym Dudku i obnoszących się z symbolami faszystowskimi”
– alarmuje portalowi Góral Info zaniepokojona czytelniczka.

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

ONR Podhale: Sekcja Młodych ONR Podhale popiera inicjatywę STRAJK SZKOLNY!

Sekcja Młodych Stowarzyszenia Obóz Narodowo-Radykalny Podhale sercem, słowem i czynem przyłącza się do inicjatywy S TRAJK SZKOLNY.

We wrześniu 2012 roku ma rozpocząć się kolejny etap tzw. "reformy oświatowej". Szczególnie dotknie o n szkoły średnie, p owodu jąc drastyczne

ograniczenie nauczania zarówno przedmiotów humanist ycznych, jak i przyrodniczych.

Zdecydowanie sprzeciwiamy się tym zmianom. Uważamy, że pogorszy to stan polskiej oświaty, który i tak jest kiepski.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

ONR Podhale popiera kampanię wigilijną "Zrób zakupy do 14.00"

Tak niewiele czasu dzieli nas od Świąt Bożego Narodzenia. Wszędzie czuć gorączkę przedświątecznych przygotowań, szczególnie tych, które dotyczą wigilijnego i świątecznego stołu, choinki, gwiazdkowych upominków. Wedle tradycji w wielu polskich domach rodziny zasiadają wraz z pierwszą gwiazdką do wigilijnych stołów, dzielą się opłatkiem, składają sobie życzenia. Niestety, gdy większość Polaków zasiada do Wieczerzy Wigilijnej, pracownicy handlu nadal pracują.

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

ONR Podhale: 29 rocznica ogłoszenia stanu wojennego

13 grudnia 1981 roku na mocy uchwały Rady Państwa, a podjętej na polecenie Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego na całym obszarze Polski został wprowadzony stan wojenny. Stan wojenny dla Polaków był czasem próby, niepewności i obaw o jutro, to okres aresztowań i cierpień dla tych, którzy otwarcie i głośno odważyli się zamanifestować swoją wolność. W niedzielę 12 grudnia, w przeddzień 29 rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, o godz. 13.00, pod Pomnikiem Ofiar Komunizmu na ul. Bulwary Słowackiego, przy Kościele Parafialnym Św. Antoniego OO. Bernardynów w Zakopanem odbyła się patriotyczna uroczystość przypominająca 13 grudnia 1981 r. Uroczystość ta została zorganizowana przez działaczy Stowarzyszenia Obóz Narodowo-Radykalny Podhale.

 


Czytaj 1 komentarzy... >>

Więcej…

 

Stanowisko Zarządu Głównego ONR Podhale ws wyborów samorządowych 2010r.

Przed nami wybory samorządowe. Znowu staniemy przed dylematem: kogo wybrać? Mamy wybrać ludzi, którzy tu, na miejscu, na całym Podtatrzu będą bezpośrednio wpływać na nasze losy, na nasz byt i na nasz dobrobyt lub biedę. Nie można więc zlekceważyć tego wydarzenia.

1. Stowarzyszenie Obóz Narodowo-Radykalny Podhale apeluje do wszystkich członków i sympatyków oraz innych środowisk i organizacji narodowych w Polsce o szeroki udział w wyborach samorządowych.

2. Kierując się troską o dobro Państwa Polskiego oraz wspieraniem fundamentalnych wartości narodowych, Stowarzyszenie Obóz Narodowo-Radykalny Podhale udziela poparcia wyborczego w wyborach do Sejmiku Województwa Małopolskiego kandydatom Narodowego Odrodzenia Polski.

3. Kandydaci do Rad Gmin, Miast i Powiatów, kandydaci na wójtów, burmistrzów: Stowarzyszenie Obóz Narodowo-Radykalny Podhale wspiera osoby i środowiska, które aktywnie działają na rzecz swoich wspólnot lokalnych, promuje społeczników, dla których dobro wspólne, wolność, gospodarność, patriotyzm i wartości narodowe nie są pustymi sloganami. Ostateczny wybór konkretnych kandydatów w myśl powyższych kryteriów Zarząd Główny ONR Podhale pozostawia jednak w gestii sumienia każdego członka i sympatyka.

/-/ Tomasz Piczura Przewodniczący ONR Podhale
Zakopane, 15 listopada 2010 r.


Czytaj 0 komentarzy... >>