Start ONR

Obóz Narodowo-Radykalny

Brygada Zachodniopomorska na Marszu Zwycięstwa w Poznaniu

16 lutego 2013 roku odbył się w Poznaniu Marsz Zwycięstwa, na którym nie zabrakło również kilkuosobowej delegacji Brygady Zachodniopomorskiej Obozu Narodowo-Radykalnego. Po raz kolejny zachodniopomorscy oenerowcy udowodnili, że nie ograniczają się w swym narodowym aktywizmie do własnego regionu. Marsz Zwycięstwa po raz trzeci w Poznaniu zorganizowało Stowarzyszenie "Wiara Lecha".


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Projekcja filmu Grzegorza Brauna - Transformacja

22 stycznia 2013 roku, członkowie bielskiego oddziału Obozu Narodowo-Radykalnego uczestniczyli w projekcji drugiej części filmu „Transformacja” Grzegorza Brauna. Prezentacja utworu miała miejsce w Galerii „Wzgórze” w Bielsku-Białej. Salę niezależnego kina wypełniło ponad 80 osób z różnych środowisk patriotycznych. Najważniejszym gościem wydarzenia był sam reżyser – Grzegorz Braun.


Czytaj 2 komentarzy... >>

Więcej…

 

ONR: Brygada Małopolska na Marszu Grunwaldzkim

Dnia 15 lipca delegacja Brygady Małopolskiej ONR wzięła udział w zorganizowanym przez Młodzież Wszechpolską Marszu Grunwaldzkim. Patriotyczna manifestacja przeszła z Placu Inwalidów ulicami Karmelicką i Szewską do Rynku Głównego, a następnie Floriańską na Plac Matejki. Pod pomnikiem Grunwaldzkim przedstawiciel MW wygłosił okolicznościowe przemówienie, odśpiewano Hymn Państwowy i Rotę.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

ONR: Rocznica Poznańskiego Czerwca '56

Dnia 30 czerwca brygady Wielkopolska, oraz Zachodniopomorska ONR razem z innymi środowiskami narodowymi, oddała hołd Polakom poległym w czasie protestów 28 czerwca, pamiętnego 1956 roku. Chcieliśmy pokazać, że nie przeminęła nasza pamięć o poległych bohaterach z tamtych dni. Pokazać, iż wartości, o które walczyli robotnicy czerwca `56 roku, są dzisiaj tak samo ważne, jak 56 lat temu.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

ONR: Brygada Wielkopolska - akcja "Anty-Tusk"

16 VI brygada Wielkopolska ONR przeprowadziła akcję "Anty-Tusk". Celem ONRowców było ukazanie społeczeństwu, iż premier Donald Tusk nie jest bezkarny i nie będziemy bezczynnie patrzeć jak za jego rządów, Polska upada.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

ONR: Zamiast manifestacji tolerancjonistów manifestacja państwa policyjnego

Parada równości, która przeszła w minioną sobotę ulicami Warszawy jeszcze raz stała się okazją do promowania specyficznie pojętych „praw człowieka”, „wolności” i „tolerancji”. Nie ma potrzeby by skupiać się na głoszonych przez uczestników hasłach (przynajmniej na razie „postulatach”), ich prowokacyjnych, czy wręcz głupich zachowaniach. Można jedynie stwierdzić, że na całe szczęście spędy kochających inaczej z roku na rok przyciągają mniej uczestników, a już na pewno nie można mówić o tendencji wzrostowej.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

ONR: Brygada Częstochowska - Marsz dla Życia i Rodziny

Marsz dla Życia i Rodziny w dniu 27 V 2012 r. jest wyrazem naszego poparcia dla życia i godności człowieka od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Poprzez „marsz bieli” chcemy w sposób symboliczny powiedzieć TAK życiu i NIE aborcji, antykoncepcji, oraz wszelkim technikom wspomagania rozrodu czy manipulacjom genetycznym, budzącym wątpliwości moralne i etyczne.

To manifestacja naszej solidarności z najbardziej bezbronnymi i cierpiącymi. Dziś w Częstochowie odbył się "Marszu dla Życia i Rodziny " ,w marszu również wzięła udział delegacja działaczy ONR Brygady Częstochowskiej. Marsz wyruszył z przed Archikatedry Częstochowskiej, Alejami Najświętszej Maryi Panny na błonia Jasnej Góry. Przemarszowi towarzyszy orkiestra Częstochowa Pipes & Drums.


Czytaj 1 komentarzy... >>

Więcej…

 

ONR: Brygada Opolska - Pikieta w Obronie Polskiej Szkoły

W piątek 18 maja o godzinie 15 pod Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego odbyła się Pikieta w Obronie Polskiej Szkoły zorganizowana przez Koalicję na Rzecz Polskiej Szkoły.


Czytaj 1 komentarzy... >>

Więcej…

 

ONR: Marsz Rotmistrza w Szczecinie

13 maja w Szczecinie odbył się Marsz Rotmistrza. To trzeci już marsz ku pamięci tego wybitnego Polaka, który odbywa się w stolicy ziemi zachodniopomorskiej. Tegorocznym organizatorem był Klub Myśli Swobodnej, a patronat nad wydarzeniem objęli: Porozumienie Środowisk Patriotycznych - Narodowy Szczecin, Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej.

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

ONR: II Opolski Marsz Niepodległości

W środę 2 maja 2012 r. o godz. 20.00 odbył się organizowany przez Obóz Narodowo-Radykalny oraz Niezależną Gazetę Obywatelską II Opolski Marsz Niepodległości. Spod murów obronnych przy opolskiej katedrze w trasę wyruszyło około 100 osób.


Czytaj 1 komentarzy... >>

Więcej…

 

Zaproszenie na Manifestację Antykomunistyczną

Łódzki Ruch Narodowy „Szczerbiec” i Obóz Narodowo-Radykalny zapraszają na manifestację upamiętniającą ofiary stanu wojennego i komunizmu oraz potępiającą zbrodniczy system komunistyczny. Manifestacja odbędzie się 12 grudnia w Łodzi na Pasażu Schillera (ul. Piotrkowska).
Plan manifestacji:
od godz. 15.30 – zbiórka na Pasażu Schillera
godz. 16.00 – rozpoczęcie manifestacji:
- rozpalenie pochodni
- przemówienia
- minuta ciszy za pomordowanych przez komunistycznych zbrodniarzy
następnie – przemarsz ul. Piotrkowską do Placu Wolności
następnie – końcowe przemówienia, odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego, zakończenie 
manifestacji.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…