Start ONR

Obóz Narodowo-Radykalny

Wczoraj w Krakowie odbyła się manifestacja Stop Gender!

Dnia 01.06 2014r w Światowy Dzień Dziecka ONR Brygada Małopolska oraz Przymierze Naród Wolność Suwerenność zorganizowały manifestację na Rynku Głównym w Krakowie przeciwko demoralizacji naszych dzieci przez ideologię Gender. Na naszej manifestacji pojawili się także przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej. Manifestacja zgromadziła około 100 osób , wywiadów mediom udzielał przedstawiciel Brygady Małopolskiej ONR P. Dawid Gołąb. Swoje przemówienia wygłosił między innymi Przewodniczący Przymierza NWS Paweł Kukla.

Więcej…

 

Zapraszamy na manifestację STOP GENDER

Zapraszamy Patriotów, którym na sercu leży przyszłość NARODU - naszych wnuków i dzieci - na manifestację pt: STOP GENDER, która odbędzie się w Krakowie na Rynku Głównym w Dzień Dziecka dnia 01.06.2014r o godzinie 16:00.

Więcej…

 

Magna Polonia znaczy Wielka Polska

 

Naszym marzeniem jest pomóc polskiej scenie narodowej i patriotycznej rozwijać się. W dobie kiedy treści patriotyczne są wyrzucane poza margines życia społecznego, a akceptuje się tylko "nowoczesny patriotyzm" my bierzemy sprawy w swoje ręce. Dlatego postanowiliśmy połączyć dwie rzeczy, gazetę i płyty z muzyką. Część dochodu ze sprzedaży trafia wprost do kieszeni artystów naszej narodowej sceny muzycznej! Dlatego tak ważne jest abyśmy wspierali tego typu projekty. Mamy już "zakontraktowanych" kilku muzyków. Pamiętajcie jednak, jeżeli sami coś tworzycie, nie macie pieniędzy na studio i tłoczenie płyty odezwijcie się, przesłuchamy i być może uda się wydać Wasz Materiał!


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Zjazd ONR brygady zachodniopomorskiej w Szczecinie

W sobotę, 19 października 2013 roku odbył się w Szczecinie Zjazd Brygady Zachodniopomorskiej Obozu Narodowo-Radykalnego. Przybyli na niego przedstawiciele oddziałów ze Szczecina, Koszalina, Świnoujścia i Białogardu, a także działacze z kilku placówek. Zjazd wizytował także Kierownik Główny Obozu Narodowo-Radykalnego, kol. Aleksander Krejckant.


Czytaj 1 komentarzy... >>

Więcej…

 

"Magna Polonia" nr 5 + All Bandits

W końcu jest, długo wyczekiwany numer 5! Jesteśmy już rok z Wami! Dziękujemy za zaufanie jakim nas obdarzyliście, staramy się udoskonalać nasze pismo z numeru na numer. Mamy dla Was urodzinową niespodziankę: 150 stron tekstu w formacie A4! do tego płyta(składanka) legendarnego zespołu All Bandits, na której usłyszycie także też nowe utwory. Każdy zakupiony egzemplarz 5 numeru = 5% zniżki na zakupy w sklepie propatriae.net! Magna Polonia znaczy Wielka Polska. Uwaga! Egzemplarze mocno ograniczone!
Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Popieramy podwaliny Chrześcijaństwa

Sprawa Chrześcijaństwa jako całości dzisiejszego KK jest tak aprobująca że powraca jak bumerang co jaki czas. Kwestia wiary chrześcijan jest poddawana różnym osądom i refleksją z różnych stron tych katolickich i tych antykatolickich.

 

Co na to wpływa ? W głównej mierze nieograniczony dostęp do informacji, głównie przez Internet dyktuje różne normy postrzegania chrześcijaństwa. Także dostęp do telewizji cyfrowych obnaża nowe trendy w stosunku do wiary, podstaw i analiz chrześcijaństwa. W popularnych kanałach naukowych takich jak np. Discovery, żydowscy czy amerykańscy naukowcy udowadniają nam że wszystko co związane z chrześcijaństwem a zarazem z Bogiem jest do wyjaśnienia i udowodnienia.
Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Polowa msza święta za duszę ostatniego Komendanta NSZ ...

W dniu 28 września, działacze Brygady Mazowieckiej wzięli udział w polowej mszy świętej (w RYCIE TRYDENCKIM), która odprawiona została na tzw. „łączce”, gdzie ekshumowanych zostało ok. 200 partyzantów podziemia antykomunistycznego, których pomordowano w latach czterdziestych i pięćdziesiątych dwudziestego wieku, tuż po zakończeniu się drugiej wojny światowej. Zwłoki bohaterów tzw. „Żołnierzy Wyklętych” były zakopywane pod murem Cmentarza Wojskowego, a w latach późniejszych zrobiono z tego miejsca śmietnisko. Trwają obecnie pracę mające doprowadzić do identyfikacji osób, które zostały zakopane w dołach. Jest już pewne, że jedną z nich jest ostatni Komendant Narodowych Sił Zbrojnych Stanisław Kasznica, przed wojną działacz ONR ABC.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Idea pisma "Magna Polonia"

„Magna Poloniae” to pismo, związane z Obozem Narodowo-Radykalnym, prezentuje zarówno teksty dotyczące historii i myśli politycznej polskiego Obozu Narodowego, jak również opinie młodych narodowców dotyczące bieżących wydarzeń społecznych i politycznych. Celem naszej gazety jest również ukazanie oficjalnego punktu widzenia i działalności współczesnego ONR-u.

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Przemysław Holocher rezygnuje ze stanowiska w RD RN

Poniżej publikujemy oświadczenie Przemysława Holochera o jego rezygnacji ze stanowiska członka Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego. Jest to związane z ostatnim wyciekiem danych, które zawierały jego prywatne rozmowy na portalu Facebook.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Mija 150 rocznica zwycięskiej Bitwy pod Sędziejowicami

Przedstawiamy pierwszą relacje naszych kolegów którzy uczestniczyli w obchodach 150 rocznicy zwycięskiej Bitwy pod Sędziejowicami.

26 sierpnia 1863 roku w czasie Powstania Styczniowego, wojska powstańcze dowodzone przez gen. Edmunda Taczanowskiego w sile 1500 żołnierzy rozgromiły na Sędziejowickich polach (teraz powiat Łaski) szwadron żołnierzy rosyjskich ok 90 żołnierzy (grodzieńskich huzarów i kozaków dońskich) rtm. von Grabbego. Oddział rosyjski został doszczętnie wybity, a pozostali żołnierze (5 osób) i dowódca zostali wzięci do niewoli. Polacy stracili 4 ułanów, którzy pochowani zostali w zbiorowej mogile. Na cmentarzu w Sędziejowicach postawiono pomnik upamiętniający polaków którzy zginęli w tej potyczce.

Czytaj 1 komentarzy... >>

Więcej…

 

Życzenia urodzinowe dla Jana Kobylańskiego

Składamy najserdeczniejsze życzenia dla Pana Jana Kobylańskiego, który w dniu wczorajszym skończył 90 lat. Przypominamy Przesłanie Pana Prezesa USOPAŁ do uczestników Kongresu  Ruchu Narodowego w dniu 8 czerwca 2013 r. w Warszawie, odczytane przez Pana Mecenasa Ryszarda Parulskiego. Tym samym dziękujemy Panu Prezesowi Janowi Kobylańskiemu za udzielone wsparcie finansowe i duchowe  dla inicjatywy I Kongresu Ruchu Narodowego, której Obóz Narodowo-Radykalny jest współautorem.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Relacja ze spotkania z Markiem Janem Chodakiewiczem w Szczecinie

1 czerwca 2013 roku w Klubie 13 Muz w Szczecinie odbyło się spotkanie z profesorem Markiem Janem Chodakiewiczem. Tematem spotkania były "Problemy geopolityczne Polski - między Unią Europejską a Rosją".


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Deklaracja Ideowa

Młode pokolenie Polek i Polaków zrzeszone w ONR i przekonane o słuszności obranej drogi ku Wielkiej Polsce, które dąży do urzeczywistnienia tej idei poprzez pracę wychowawczo-ideową pośród całego Narodu, postanawia za swój ideowy fundament przyjąć:Czytaj 1 komentarzy... >>

Więcej…

 

Zapomniane miejsca pamięci w Bielsku-Białej

27 maja br., odbył się kolejny wykład z cyklu „Bielskie spotkania z historią”. Tym razem w progi Książnicy Beskidzkiej zawitał znany, bielski historyk IPN-u – dr Marek Łukasik. Na wystąpienie przybyło ok. 40 osób - głownie starszych miłośników historii naszego regionu. Obecni byli także działacze bielskiego oddziału Obozu Narodowo-Radykalnego.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Relacja z Marszu dla Życia i Rodziny w Koszalinie

W dniu 26 maja 2013 roku w Koszalinie odbył się III Marsz dla Życia i Rodziny. Po mszy św. spod kościoła pw. św. Wojciecha sporo ponad tysiąc mieszkańców Koszalina wraz z rodzinami przemaszerowało ulicami miasta. Hasłem przewodnim było „Kierunek: Rodzina”. W Marszu uczestniczyli również działacze Ruchu Narodowego z koszalińskiego oddziału Brygady Zachodniopomorskiej Obozu Narodowo Radykalnego.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Majówka w wykonaniu Brygady Opolskiej ONR

Majówka 2013 powoli zmierza ku końcowi. Zapamiętana zostanie głównie przez swój deszczowy, wietrzny i nieprzychylny odpoczywającym ludziom charakter. Osoby, które brały w pracy po kilka dni urlopu, by móc spędzić czas z rodziną na łonie natury, przy grillu czy ognisku, plują sobie w brodę. Członkowie Brygady Opolskiej Obozu Narodowo-Radykalnego mogą jednak uznać ten okres za niezwykle udany. Pokazali, że ich aktywizm nie jest uzależniony od pogody, a pamiętać i świętować należy w każdy możliwy sposób nie bacząc na okoliczności.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Relacja z Kongresu Śląskich Nacjonalistów

2 maja br., Brygada Górnośląska Obozu Narodowo-Radykalnego wzięła udział w Śląskim Kongresie Nacjonalistycznym. Pomysłodawcą przedwsięzięcia było stowarzyszenie Białe Orły. Poza wymienionymi organizacjami obecni byli także działacze Młodzieży Wszechpolskiej, Dumy i Nowoczesności oraz Katowickich Patriotów.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Pożegnaliśmy Antoniego Rogowskiego

W poniedziałek, 25 marca, pożegnaliśmy śp. Antoniego Rogowskiego ps. "Mietek", który odszedł na wieczną wartę 20 marca. Pan Antoni Rogowski w latach 1946-1952 był żołnierzem podziemia antykomunistycznego, walcząc w szeregach Narodowych Sił Zbrojnych i Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Walczył, aż do czasu zatrzymania przez siły komunistycznego okupanta. Został pojmany podczas zasadzki na jego oddział - dwunastego września 1952 roku.

 


Czytaj 1 komentarzy... >>

Więcej…

 

Protest anty-rządowy w Bielsku-Białej

W sobotę (23.03.2013r.) o godzinie 17:00 mieszkańcy Bielska-Biała zebrali się na starówce, aby pokazać swój sprzeciw wobec rządu. Manifestacja zgromadziła ponad 100 osób, głównie młodych Bielszczan, w tym bielski oddział Obozu Narodowo-Radykalnego. Uczestnicy marszu nieśli biało-czerwone flagi i skandowali hasła przeciwko obecnej władzy. Początkowo manifestujący nie garnęli się do okrzyków, sytuację zmieniła liczna grupa mężczyzn z Bialskiego Klubu Sportowego, która dołączyła do pozostałych osób na placu Chrobrego. To dzięki kibicom zrobiło się głośno, skandowano takie hasła jak: „ Raz sierpem, raz młotem w czerwoną hołotę”, „A na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści”, „Donald matole, Twój rząd obalą kibole” oraz „Nie czerwona, nie tęczowa tylko Polska narodowa!”.

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Spotkanie z p. Ewą Siemaszko w Szczecine

20 marca w Klubie 13 Muz, w Szczecinie, odbyło się spotkanie z Panią Ewą Siemaszko. Jej wykład „Wołyń 1943 - traumatyczna pamięć" zainaugurował obchody 70 rocznicy rzezi wołyńskiej.Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Marta Cywińska: SZKIC DO PORTRETU

Mówią  o nim „ksenofob”. „Antysemita”. Obrażają go. I obrażają się na niego. Omijają dalekim łukiem. Najchętniej by mu napluli w twarz. I natychmiast oskarżyli o  napaść czynną.

Narodowiec.

Kim jest naprawdę?


Czytaj 1 komentarzy... >>

Więcej…

 
Więcej artykułów…