Start MW

Młodzież Wszechpolska

Robert Winnicki: Z podziwem o Żydach

Parę słów w kontekście ostatniej burzy wokół profesora Jasiewicza, a także wydanego przeze mnie oświadczenia. Odzywają się głosy, że niepotrzebnie wziąłem w obronę historyka, którego Centrum Wiesenthala chciałoby "skazać na intelektualne wygnanie". Bo Żydzi to delikatny temat, bo jeśli postawimy się tym środowiskom, to do akcji przeciwko nam wkroczy ambasada USA.

 


Czytaj 5 komentarzy... >>

Więcej…

 

Wszechpolacy na obchodach Bitwy pod Iłżą

W niedzielę 8 września 2013 roku w 74 rocznicę Bitwy pod Iłżą pod pomnikiem Obrońców Ziemi iłżeckiej odbyły się uroczystości upamiętniające tych, którzy w dniach 8-9 września 1939 roku walczyli w obronie Iłży. Obchody zgromadziły członków Młodzieży Wszechpolskiej z Radomia, Iłży, Starachowic a także okolicznych mieszkańców. Program uroczystości w sposób szczególny był skoncentrowany na osobie Generała Augusta Emila Fieldorfa ps. „Nil”, którego biografię przedstawił kol. Bartosz z nowo powstałego koła w Starachowicach.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Radomskie obchody Cudu nad Wisłą

Radomscy Wszechpolacy byli obecni dzisiaj na uroczystej, polowej Mszy Świętej w rocznicę Cudu nad Wisłą, przed Kościołem Garnizonowym. Delegacja radomskiego Koła Młodzieży Wszechpolskiej złożyła znicz pod Grobem Nieznanego Żołnierza i uczciła w ten sposób, w dniu Święta Wojska Polskiego, wszystkich obrońców naszej Ojczyzny. W szczególności zwycięzców znad Wisły z roku 1920.

Chwała Bohaterom!


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Oświadczenie Prezesa MW 4.7.2013 w sprawie działań Prokuratury Rejonowej w Stargardzie Gdańskim

W dniu 3 lipca 2013 roku, na stronie internetowej Dziennika Bałtyckiego pojawiła się informacja o tym, że Prokuratura Rejonowa w Starogardzie Gdańskim wszczęła śledztwo w sprawie spotkania z Ruchem Narodowym, które odbyło się właśnie w Starogardzie Gdańskim dnia 20 kwietnia bieżącego roku. W artykule zawarto również informację, że prokuratura przekazała prowadzenie śledztwa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Marsz Bartka, 3 maja – Wisła

Intensywną majówkę zakończyliśmy uczestnictwem w Marszu Bartka 3 maja w Wiśle. Całość rozpoczęła się o godzinie 9.00 na wiślańskim rynku, gdzie uformowaliśmy Marsz w parku przy ul. Konopnickiej. Następnie przeszliśmy defiladą ulicą 1 maja do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP, gdzie odbyła się uroczysta Msza Święta. Następnie udaliśmy się na Plac B. Hoffa by złożyć wieńce, na koniec na rynku odbyły się okolicznościowe przemówienia.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Pomoc bydgoskich Wszechpolaków dla kombatantów z AK

W dniach 28-29 lutego bydgoscy Wszechpolacy przeprowadzili akcję pomocy kombatantom Armii Krajowej z całej Bydgoszczy. Odwiedziliśmy 10 byłych Akowców, którym wręczyliśmy przygotowane paczki z żywnością z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Spotkaliśmy się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony kombatantów, którzy dziękowali nam za pamięć oraz za naszą dotychczasową działalność. Mogliśmy również wysłuchać wojennych wspomnień, które często sprowadzały łzy bólu, ale także wzruszenia.

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Oświadczenie Zarządu Głównego Młodzieży Wszechpolskiej

Oświadczenie Zarządu Głównego Młodzieży Wszechpolskiej

Warszawa, 09.02.2013 r.

1. Stowarzyszenie Młodzież Wszechpolska nie uczestniczy w żadnych inicjatywach podejmowanych przez Romana Giertycha i jego środowisko. Ewolucja światopoglądowa byłego szefa Ligi Polskich Rodzin sprawiła, że od wielu lat nie ma mowy o żadnej współpracy pomiędzy Romanem Giertychem a naszym Stowarzyszeniem.

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Oświadczenie Zarządu Głównego Młodzieży Wszechpolskiej

W związku z doniesieniami medialnymi o zamiarze złożenia wniosku przez członków Sojuszu Lewicy Demokratycznej o delegalizację Stowarzyszenia „Młodzież Wszechpolska”, władze Stowarzyszenia oświadczają co następuje:

 


Czytaj 5 komentarzy... >>

Więcej…

 

MW: Strajk Szkolny- Okupacja Ministerstwa Edukacji Narodowej.

We wtorek, 15 maja kilkanaście osób (studentów ze Strajku Szkolnego i organizatorów głodówek) rozpoczęło okupację dziedzińca Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jest to kolejny etap protestu w obronie polskiej oświaty.


Czytaj 1 komentarzy... >>

Więcej…

 

Młodzież Wszechpolska: Strajk Szkolny

We wrześniu 2012 roku ma rozpocząć się kolejny etap tzw. „reformy oświatowej”. Szczególnie dotknie on szkoły średnie, powodując drastyczne ograniczenie nauczania zarówno przedmiotów humanistycznych, jak i przyrodniczych. Zdecydowanie sprzeciwiamy się tym zmianom. Uważamy, że pogorszy to stan polskiej oświaty, który i tak jest kiepski.

Dlatego zainicjowaliśmy Strajk Szkolny. Mamy dwa postulaty:

1. Żądamy wstrzymania i wycofania się przez rząd z projektowanych zmian.
2. Żądamy, by rząd zainicjował szeroką debatę społeczną na temat kierunków reformy polskiego szkolnictwa, uwzględniając głosy rodziców, nauczycieli, uczniów i specjalistów.

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Oświadczenie Zarządu Głównego MW w sprawie obchodów rocznicy Powstania Śląskiego

W dniu wczorajszym ogólnopolskie media obiegła informacja o tym, że organizatorem 90 rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego z ramienia władz regionalnych będzie Jerzy Gorzelik, szef Ruchu Autonomii Śląska. Uznajemy tą decyzję za skandaliczną prowokację, wymierzoną w dziedzictwo dziesiątek tysięcy osób, walczących z bronią w ręku o przyłączenie Śląska do Polski. Dzięki poświęceniu i ofierze tak wielu Ślązaków, świadomych swojej polskości i gotowych zaświadczać o niej własną krwią, znaczna część tego regionu znalazła się w granicach II Rzeczpospolitej. Przypomnijmy, że obchodząc datę wybuchu III Powstania Śląskiego, wspominamy jednocześnie wszystkie zrywy, jakich dokonywali Ślązacy po I wojnie światowej po to, by móc żyć w państwie polskim.

 


Czytaj 6 komentarzy... >>

Więcej…

 

Piękny i dumny Marsz Niepodległości w Warszawie

Marsz Niepodległości zakończył się pełnym sukcesem! Kilka tysięcy patriotów zgromadzonych na placu Zamkowym przemaszerowało w dumnym patriotycznym pochodzie ulicami Warszawy pod pomnik Romana Dmowskiego.

Mimo nagonki ze strony "Gazety Wyborczej" i tzw. "antyfaszystów" manifestacja zgromadziła wiele osób z różnych środowisk, oprócz działaczy Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego pojawili się również działacze innych stowarzyszeń, kibice klubów piłkarskich z całej Polski, a także całe rodziny. Przybyła też delegacja narodowców z Węgier, na czele z posłem Istvanem Szavay'em.

Uczestnicy skandowali m.in. "Nasza polskość naszą chlubą", "Wielka Polska Katolicka" oraz "Cześć i chwała bohaterom". Dodatkową atrakcją przemarszu była kilkudziesięciometrowa biało-czerwona flaga, niesiona przez Wszechpolaków. Gdy pochód dotarł do Placu Na Rozdrożu przemawiali członkowie Komitetu Poparcia Marszu oraz przedstawiciele organizatorów.

- To z pewnością największa manifestacja narodowej prawicy od wielu lat. Ciesze się, że tak wiele różnych środowisk potrafiło się zjednoczyć, by uczcić bohaterów walki o niepodległość Polski - powiedział kol. Robert Winnicki, prezes Młodzieży Wszechpolskiej. Wyraził również nadzieję, że kolejne Marsze Niepodległości będą jeszcze liczniejsze i równie udane.

Kolega Adam Witczak, rzecznik prasowy ONR w swoim przemówieniu zwrócił uwagę na zagrożenia stojące przed narodem polskim, podkreślił także konieczność codziennej walki na wszystkich frontach o duszę i tożsamość Polaków.

Krótkie przemówienie wygłosił także Artur Zawisza prezes Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych (honorowego patrona marszu) oraz Janusz Korwin-Mikke. Manifestacja zakończyła się złożeniem wieńców, modlitwą oraz odśpiewaniem hymnu państwowego oraz Hymnu Młodych.

za: www.mw.org.pl


Czytaj 3 komentarzy... >>