Start LOS

Liga Obrony Suwerenności

Pikiety przeciwko germanizacji polskich dzieci

W dniach 5 i 6 marca odbędzie się seria pikiet przeciwko germanizacji polskich dzieci przez niemieckie urzędy do spraw młodzieży, zwanych Jugendamtami. Protesty będą miały miejsce przed placówkami dyplomatycznymi Niemiec w Opolu, Gdańsku, Wrocławiu, Warszawie i Krakowie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Liga Obrony Suwerenności.Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Wojciech Podjacki: Po pierwsze edukacja

Edukacja szkolna dzieci i młodzieży ma dla przyszłości każdego narodu znaczenie fundamentalne. Dlatego im bardziej jest ona powszechna i dobrej jakości, tym społeczeństwo ma lepsze widoki na przyszłość, lepiej się rozwija i szybciej pozbywa się kompleksów niższości wobec bardziej zaawansowanych cywilizacyjnie narodów. Poza tym łatwiej jest znaleźć pracę dobrze wykształconym absolwentom, niż ludziom bez szkoły. Nie można więc przejść obojętnie wobec niebezpiecznych tendencji, które prowadzą do ograniczenia dostępu do edukacji wielu młodym Polakom.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Polski Szaniec 1/2014 już w sprzedaży

Pierwszy w tym roku numer „Polskiego Szańca”, kwartalnika wydawanego przez Ligę Obrony Suwerenności, właśnie trafił na półki sklepowe. Czasopismo jest tym razem wyjątkowo obfite w artykuły historyczne. Tematem z okładki jest historia Generała Maczka i jego żołnierzy z 1. Dywizji Pancernej. Piszemy także o walkach o polski Lwów w 1918 roku oraz obalamy mit polsko-radzieckiego braterstwa broni w Bitwie pod Lenino, ujawniając przy tym prawdę o generale ze stalinowskiego nadania, Zygmuncie Berlingu. W nie mniej obszernym dziale publicystycznym będą Państwo mieli okazję zapoznać się z artykułem o płk Ryszardzie Kuklińskim, napisanym przez jego przyjaciela, czy też przeczytać o przemocy wobec kobiet w SLD i przekrętach okrągłostołowych. Zachęcamy do odwiedzin naszej strony internetowej, na której można zapoznać się z pełną zawartością numeru. Pismo standardowo dostępne jest w salonach prasowych „Empik oraz „Ruch”. Istnieje również możliwość zakupu za pośrednictwem Redakcji.

Więcej szczegółów na www.polskiszaniec.pl

Jesteśmy także na facebooku


Czytaj 0 komentarzy... >>
 

TV Trwam na multipleksie

Od 15 lutego polscy widzowie mają wreszcie nieograniczony dostęp do TV Trwam. Katolicka stacja, po około dwuletniej batalii, otrzymała wreszcie miejsce na ogólnodostępnym multipeksie naziemnej telewizji cyfrowej.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Nowy numer biuletynu informacyjnego "Patriota"

Właśnie ukazał się nowy numer biuletynu informacyjnego Ligi Obrony Suwerenności. Tematem przewodnim lutowego "Patrioty" jest ideologia gender i związane z nią zagrożenia dla społeczeństwa. Poruszamy także "gorącą" sprawę krzyża w sejmie i kwestię reakcji Donalda Tuska na kontrowersyjne wystąpienie premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona, związane z zasiłkami dla Polaków mieszkających na Wyspach. W numerze standardowo znajduje się także szereg sprawozdań z bieżących działań Ligi Obrony Suwerenności, na których czoło wybiła się opolska manifestacja przeciwko separatystom śląskim.

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Oświadczenie LOS w sprawie obrony krzyża

Zarząd Główny Ligi Obrony Suwerenności wystosował oświadczenie w sprawie obrony krzyża i najświętszych narodowych wartości. Oświadczenie jest odpowiedzią LOS na antykatolicką kampanię prowadzoną przez partię Twój Ruch (ex Ruch Palikota). Poniżej prezentujemy Państwu treść dokumentu, który można również pobrać w formie pliku pdf z zakładki „Oświadczenia” na stronie www.lospolski.pl.
Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Manifestacja przeciwko śląskim separatystom w Opolu

22 stycznia w Opolu odbyła się manifestacja Ligi Obrony Suwerenności przeciwko separatystycznemu Stowarzyszeniu Osób Narodowości Śląskiej. Protest był równocześnie wyrazem poparcia dla werdyktu Sądu Najwyższego, zakazującego działalności wspomnianemu stowarzyszeniu. Na miejscu obecni byli także przedstawiciele PiS, klubu „Gazety Polskiej”, czy Ruchu Oburzonych RP.Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Manifestacja przeciwko separatystom w Opolu

22 stycznia w Opolu obędzie się manifestacja środowisk patriotycznych w związku z delegalizacją przez Sąd Najwyższy separatystycznego Stowarzyszenia Osób Narodowości Śląskiej. Protest, będący równocześnie wyrazem poparcia dla decyzji Sądu Najwyższego, będzie miał miejsce na Placu Ignacego Daszyńskiego o godz. 12.00.Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Patriota 1/2014

Noworoczny numer „Patrioty”, biuletynu informacyjnego Ligi Obrony Suwerenności, właśnie ujrzał światło dzienne. W piśmie znajdują się liczne relacje z bieżącej działalności naszego Ruchu oraz artykuły poruszające aktualne zagadnienia polskiej polityki. Tematem przewodnim numeru jest 32. rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Poruszamy także poraz kolejny kwestię śląskich separatystów, których twór zwący się „Stowarzyszeniem Osób Narodowości Śląskiej” został zdelegalizowany przez Sąd Najwyższy.Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Oświadczenie LOS ws. szkodliwości tzw. ideologii gender

Zarząd Główny Ligi Obrony Suwerenności wystosował oświadczenie w sprawie szkodliwości tzw. ideologii gender, której propaganda jest ostatnio wyjątkowo nasilona. Poniżej prezentujemy Państwu treść dokumentu, który można również pobrać w formie pliku pdf ze strony www.lospolski.plCzytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

W 43. rocznicę masakry grudniowej

W dniach 16-18 grudnia obchodziliśmy rocznicę masakry robotników na Wybrzeżu, dokonanej przez komunistyczne władze 43 lata temu. Działacze Ligi Obrony Suwerenności z Gdańska, Gdyni i Elbląga podkreślili pamięć naszej organizacji o tamtych dniach, biorąc udział w lokalnych obchodach.Na grudzień 1970 roku przypadł drugi, po poznańskim Czerwcu 1956 roku, poważny kryzys w dziejach PRL-u.


 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Oświadczenie LOS ws. wyroku Sądu Najwyższego zakazującego działalności SONŚ

Przewodniczący Ligi Obrony Suwerenności, Wojciech Podjacki, wystosował w imieniu kierowanej przezeń organizacji oświadczenie w sprawie wyroku Sądu Najwyższego zakazującego działalności Stowarzyszenia Osób Narodowości Śląskiej. Poniżej prezentujemy Państwu treść dokumentu, który można również także pobrać w formie pliku pdf z zakładki „Oświadczenia” na stronie www.lospolski.pl.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Oświadczenie LOS w sprawie walki z korupcją

Przewodniczący Ligi Obrony Suwerenności, Wojciech Podjacki, wystosował w imieniu kierowanej przezeń organizacji oświadczenie w sprawie walki z korupcją. Poniżej prezentujemy Państwu treść dokumentu, który można także pobrać w pliku pdf ze strony www.lospolski.pl.Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Manifestacje w 32. rocznicę stanu wojennego

W nocy z 12 na 13 grudnia, przed domem Wojciecha Jaruzelskiego przy ul. Ikara 5 w Warszawie, jak co roku odbędzie się manifestacja środowisk patriotycznych, w tym Ligi Obrony Suwerenności, której celem jest upamiętnienie ofiar wprowadzonego 32. lata temu stanu wojennego. Początek zgromadzenia zaplanowany jest na godz. 23.30, wszystkich zainteresowanych gorąco zachęcamy do uczestnictwa.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

22. rocznica powstania Radia Maryja

W sobotę 30 listopada działacze Ligi Obrony Suwerenności wzięli udział w toruńskich obchodach 22. rocznicy powstania Radia Maryja. Toruńska rozgłośnia została uruchomiona 8 grudnia 1991 roku i przez ponad dwadzieścia lat zdobyła mocną pozycję w polskiej przestrzeni publicznej. Na jej fundamencie wyrosła Telewizja Trwam, WSKSiM oraz „Nasz Dziennik”.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Patriota 12/2013

Ostatni w tym roku numer biuletynu informacyjnego Ligi Obrony Suwerenności pt. Patriota właśnie ujrzał światło dzienne. Wewnątrz, jak co miesiąc, szereg sprawozdań z ostatnich akcji przeprowadzonych przez działaczy LOS oraz felieton "na czasie". Z publikacją można zapoznać się bezpośrednio TUTAJ, do czego gorąco zachęcamy.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

„Dośc lekceważenia społeczeństwa” w Gdańsku

9-go listopada 2013 r. Gdańsk był świadkiem marszu pod hasłem „Dość lekceważenia społeczeństwa”. Gdański marsz to kolejny akord akcji, zapoczątkowanej przez trzy centrale związkowe – „Solidarność”, Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych i Forum Związków Zawodowych – podczas wrześniowych dni protestu w Warszawie.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Patriota 11/2013

Zachęcamy do zapoznania się z listopadowym numerem biuletynu Ligi Obrony Suwerenności pt. "Patriota". W numerze, jak co miesiąc, znajduje się garść informacji z bieżących działań LOS-u w całej Polsce. Numer można pobrać bezpośrednio TUTAJ.


Czytaj 0 komentarzy... >>
 

Msza św. w intencji "Inki"

Trwa dalszy ciąg akcji podlaskich działaczy Ligi Obrony Suwerenności w sprawie zmiany patrona ulicy i szkoły podstawowej w Narewce z komunistycznego agenta Aleksandra Wołkowyckiego na Danuty Siedzikówny ps. „Inka”.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Wojciech Podjacki - Renegaci

Obserwując życie polityczne w dzisiejszej Polsce, chcąc nie chcąc, nasuwają mi się analogie do czasów przedrozbiorowych, kiedy to wielu ludzi rekrutujących się spośród elity rządzącej I Rzeczpospolitej usilnie pracowało nad jej upadkiem. Jedni robili to z fałszywie pojętej troski o „wolności szlacheckie”, drudzy dla zysku i splendoru, a jeszcze inni z polecenia obcych państw, których byli agentami.
Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Polski Szaniec 4/2013

Ostatni w tym roku numer kwartalnika Ligi Obrony Suwerenności właśnie trafił się na półki sklepowe. Tematem przewodnim numeru są tym razem Żołnierze Wyklęci, a konkretnie fakt identyfikacji zwłok mjr „Łupaszki” i mjr „Zapory”, który miał miejsce w ostatnich tygodniach. Poruszamy także kwestie produkcji okrętów dla polskiej floty w Chinach i Japonii, czy polskiego szkolnictwa, które w opinii niektórych publicystów kształtuje kolejne pokolenia „faszystów”.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 
Więcej artykułów…