Start LOS

Liga Obrony Suwerenności

Nigdy więcej komunizmu!

17 września w Gdańsku odbędzie się pikieta Ligi Obrony Suwerenności, w związku z przypadającą na ten dzień 75. rocznicą agresji sowieckiej na Polskę. Demonstracja rozpocznie się o godz. 16.00 przed konsulatem generalnym Federacji Rosyjskiej w Gdańsku, umiejscowionym przy ul. Batorego 15. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do uczestnictwa.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Poprawiony (wtorek, 09 września 2014 11:08)

 

Manifestacja w obronie polskości Śląska

12 lipca w Katowicach odbyła się manifestacja w obronie polskości Śląska. Protest był wyrazem sprzeciwu lokalnego środowiska patriotycznego wobec odbywającego się równolegle Marszu Autonomii.

Marsz Autonomii to coroczny pochód odbywający się w Katowicach od 2007 roku. Za jego organizacją stoi Ruch Autonomii Śląska, separatystyczna organizacja, która za cel działalności obrała sobie oderwanie Śląska od Polski. RAŚ zaistniał na lokalnej scenie politycznej dzięki głoszonym hasłom decentralizacji i uniezależnienia się Śląska od Warszawy.
Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

LOS przeciwko zmianom w ustawie o mniejszościach narodowych

Zarząd Główny Ligi Obrony Suwerenności wystosował Oświadczenie w sprawie sprzeciwu wobec proponowanych przez Ruch Autonomii Śląska zmian w ustawie o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnym. Z treścią dokumentu mogą się Państwo zapoznać pod adresem http://lospolski.pl/?p=2964

Fakt wystosowania dokumentu ma ścisły związek z zaplanowanymi na najbliższą sobotę dwiema manifestacjami w Katowicach: Marszem Autonomii organizowanym przez RAŚ oraz manifestacją w obronie polskości Śląska organizowaną przez LOS, w której uczestniczyć będzie wiele lokalnych organizacji patriotycznych m.in. kluby "Gazety Polskiej", czy Solidarni 2010. Demonstracja Ligi Obrony Suwerenności rozpocznie się o godz. 11.00 na Placu Bolesława Chrobrego.

Liga Obrony Suwerenności organizuje także wyjazdy na protest z Wrocławia i Opola. Więcej informacji na ten temat znajduje się pod adresem http://lospolski.pl/?p=2956


Czytaj 0 komentarzy... >>
 

Patriota 6/2014

Ukazał się nowy numer biuletynu informacyjnego ligi Obrony Suwerenności „Patriota”.W piśmie znajdują się liczne relacje z bieżącej działalności naszego Ruchu oraz artykuły poruszające aktualne zagadnienia polskiej polityki.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Poprawiony (środa, 02 lipca 2014 20:21)

Więcej…

 

Brudna kasa polityków

Po tym jak media opublikowały fragment wywiadu z Pawłem Piskorskim, byłym prominentnym działaczem PO i bliskim współpracownikiem Donalda Tuska, w którym twierdzi on, że Kongres Liberalno-Demokratyczny był finansowany przez niemiecką CDU, wybuchła wielka wrzawa na polskiej scenie politycznej.
Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Wojciech Podjacki: Wróg u bram!


Hannibal ante portas! Właśnie takimi słowami ostrzegali się starożytni Rzymianie przed zbliżającym się niebezpieczeństwem. Geneza tej sentencji sięga 216 r. p.n.e., kiedy to po druzgocącej klęsce legionów rzymskich w bitwie pod Kannami wódz kartagiński Hannibal stanął u wrót Rzymu, zyskując niepowtarzalną okazję do zdobycia Wiecznego Miasta, którego mieszkańcy z trwogą w sercu przekazywali sobie niepokojące wieści. W chwili obecnej w Europie mamy do czynienia z podobną sytuacją, gdy termin – wojna odmieniany jest przez wszystkie przypadki, co ma bezpośredni związek z wydarzeniami na Ukrainie.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Polski węgiel podstawą polskiej energetyki!

W związku z głośnymi protestami górników na Śląsku, które miały miejsce w ostatnim czasie, Zarząd Główny Ligi Obrony Suwerenności wystosował oświadczenie w sprawie przyszłości polskiego górnictwa. Poniżej mogą się Państwo zapoznać z treścią dokumentu, który można również pobrać w formie pliku .pdf z zakładki „Oświadczenia”, umiejscowionej w górnym menu na stronie www.lospolski.pl


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Spotkania otwarte z Przewodniczącym LOS

W dniach 20-22 czerwca na południu Polski odbędzie się seria spotkań otwartych z Przewodniczącym Ligi Obrony Suwerenności Wojciechem Podjackim. Spotkania będą miały miejsce we Wrocławiu, Opolu oraz Katowicach.

20 czerwca okazję do rozmowy z Wojciechem Podjackim będą mieli mieszkańcy Wrocławia. Wydarzenie będzie miało miejsce o godz. 17.00 w siedzibie Regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność” (sala 105) przy pl. Solidarności 1/3/5. Nazajutrz Przewodniczący LOS zawita do Opola, gdzie o godz. 16.00 spotka się zainteresowanymi w sali katechetycznej Katedry Opolskiej. Jako ostatnie odbędzie się spotkanie w Katowicach, które będzie miało miejsce 22 czerwca o godz. 16.00 w katowickim Domu Kultury „Marchołt”, umiejscowionym przy ul. Warszawskiej 37.
Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Działacze LOS manifestowali przed willą Wałęsy

4 czerwca Liga Obrony Suwerenności zorganizowała pikietę przed domem Lecha Wałęsy w Gdańsku-Oliwie, aby przypomnieć o czarnej karcie w dziejach rządzącego Polską układu politycznego. Każda rocznica wyborów czerwcowych z 1989 roku, odbywa się w cieniu innego wydarzenia, ochrzczonego w naszej historii mianem „Nocnej zmiany”. 4 czerwca 1992 roku wyłoniony przy Okrągłym Stole establishment, w obliczu lustracji, skompromitował się odsuwając od władzy rząd Jana Olszewskiego.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Manifestacja przed willą Lecha Wałęsy

4 czerwca w Gdańsku odbędzie się manifestacja patriotyczna, związana z 22. rocznicą obalenia rządu Jana Olszewskiego, tzw. Nocną Zmianą. Protest będzie miał miejsce o godz.12.00 przed willą Lecha Wałęsy przy ul. Polanki 54 w Gdańsku-Oliwie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Liga Obrony Suwerenności. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do uczestnictwa.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Poprawiony (niedziela, 01 czerwca 2014 09:29)

 

LOS na Marszu Pamięci rtm Pileckiego w Krakowie

W niedzielę 25 maja małopolscy działacze Ligi Obrony Suwerenności wzięli udział w krakowskim Marszu Pamięci  Pileckiego. Wydarzenie było związane z 66-tą rocznicą zamordowania przez komunistyczną bezpiekę zasłużonego polskiego patrioty rotmistrza Witolda Pileckiego.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Poprawiony (niedziela, 01 czerwca 2014 09:30)

Więcej…

 

Polski Szaniec 2/2014 już w sprzedaży!

Drugi w tym roku numer pisma społeczno-politycznego „Polski Szaniec” właśnie wyszedł drukiem. W numerze poruszamy gorące tematy: źródeł finansowania głównych partii politycznych w Polsce i liberalizacji rynku usług pocztowych. W opozycji do medialnego zachwytu nad Unią Europejską, przybliżamy sprawę wycofania się Islandii z dążeń do integracji z UE oraz piszemy o nowym znaczeniu obchodów 1 maja. Poruszamy także zagadnienie funkcjonowania podatku dochodowego i toczącemu się wokół niego politycznego sporu.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Poprawiony (sobota, 31 maja 2014 12:30)

Więcej…

 

Patriota 5/2014

Ukazał się nowy numer biuletynu informacyjnego Ligi Obrony Suwerenności „Patriota”. W piśmie tradycyjnie znajdują się relacje z biezącej działalności LOS oraz artykuły poruszające aktualne zagadnienia polityczne. W tym numerze, pobieżna analiza unijnych absurdów i celów jakie się za nimi kryją. Oprócz tego, rozważania na temat akcji „Polska. Tu mieszkam” i nad sensem sprowadzania do nas imigrantów spoza naszego kręgu kulturowego. Jako ostatnia, poruszona została kwestia sytuacji naszych rolników i wyprzedaży polskiej ziemi obcokrajowcom. Z treścią całego numeru można zapoznać się bezpośrednio TUTAJ lub w dziale "Wydawnictwa" na stronie www.lospolski.pl. Życzymy dobrej lektury!


Czytaj 0 komentarzy... >>
 

LOS przeciwko wyprzedaży polskiej ziemi

Zarząd Główny Ligi Obrony Suwerenności wystosował oświadczenie w sprawie sprzeciwu wobec wyprzedaży polskiej ziemi rolnej obcokrajowcom. Poniżej mogą się Państwo zapoznać z treścią dokumentu, który można również pobrać w formie pliku .pdf z zakładki „Oświadczenia”, umiejscowionej w górnym menu na naszej stronie.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Patriota 4/2014

Właśnie ukazał się czwarty w tym roku numer „Patrioty”, biuletynu informacyjnego Ligi Obrony Suwerenności. W piśmie tradycyjnie znajdują się relacje z bieżącej działalności LOS oraz artykuły poruszające aktualne zagadnienia polityczne. Numer zdominowany został przez tematy związane z Ukrainą. Na pierwszy plan wysunął się rosyjsko-ukraiński spór o Krym i kwestia stanowiska polskiego rządu w tej sprawie.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Wojciech Podjacki: kult bylejakości

Pisząc przed dwoma laty artykuł pt. „Zapaść cywilizacyjna państwa polskiego” („Myśl Polska” z 12-19 lutego 2012), pobieżnie nakreśliłem obraz nędzy i rozpaczy panujący w wielu dziedzinach naszego życia społecznego. Ze smutkiem muszę stwierdzić, że w sprawach, o których wtedy pisałem nie zaszły żadne zmiany na lepsze, a nawet uległy one dalszemu pogorszeniu. Życie dopisało kolejne rozdziały do księgi hańby obecnego rządu.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Poprawiony (wtorek, 01 kwietnia 2014 10:42)

Więcej…

 

Patriota 3/2014

Od połowy marca dostępny jest nowy numer biuletynu informacyjnego Ligi Obrony Suwerenności pt. "Patriota". Pismo można pobrać bezpośrednio TUTAJ, bądź ze strony internetowej www.lospolski.pl (dział "Wydawnictwa"). Wewnątrz znajdą Państwo artykuły poświęcone m.in. ostatnim wydarzeniom na Ukrainie i funkcjonowaniu niemieckich Urzędów ds. młodzieży. Życzymy dobrej lektury!


Czytaj 0 komentarzy... >>
 

Wojewoda podlaski przychylił się do postulatu LOS

20 marca działacze Ligi Obrony Suwerenności z Okręgu Podlaskiego ponownie pikietowali przed Urzędem Wojewódzkim w Białymstoku ws. zmiany patrona ulicy i Szkoły Podstawowej w Narewce. Protest wywołał odpowiednią reakcję wojewody podlaskiego, który skierował stosowne pismo do Rady Gminy Narewka.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Protest ws. zmiany patrona w Narewce

inkaplakat2Działacze Ligi Obrony Suwerenności z Okręgu Podlaskiego konsekwentnie walczą w sprawie zmiany nazwy patrona ulicy i Szkoły Podstawowej w Narewce. Na 20-go marca zaplanowana jest kolejna pikieta, która będzie miała miejsce o godz. 11.00 przed Urzędem Wojewódzkim w Białymstoku. Analogiczny protest miał miejsce 10 października ubiegłego roku. Ponadto podlascy działacze LOS przeprowadzili szeroko zakrojoną akcję informacyjną oraz zbierali wśród mieszkańców Narewki podpisy pod odpowiednią petycją. Dla przypomnienia dodajmy, że wspomnianym patronem jest Aleksander Wołkowycki, były aktywista komunistyczny i utrwalacz „Władzy ludowej” z Narewki. Liga Obrony Suwerenności proponuje zmianę patrona na Danutę Siedzikównę ps. „Inka”, która pochodziła z okolic Narewki.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Działacze LOS protestowali przed konsulatami RFN

niedlagermanizacjiW dniach 5 i 6 marca z inicjatywy Ligi Obrony Suwerenności odbyła się seria pikiet przeciwko germanizacji polskich dzieci przez niemieckie urzędy do spraw młodzieży – Jugendamty. Protesty miały miejsce przed placówkami dyplomatycznymi Niemiec w Opolu, Gdańsku, Wrocławiu, Warszawie i Krakowie.   Manifestacje miały na celu zwrócenie uwagi polskiej opinii publicznej na kwestię germanizacji polskich dzieci w Niemczech.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

LOS w hołdzie Żołnierzom Wyklętym

 

zw-elblag1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamięć o bohaterach powojennego podziemia antykomunistycznego żyje także w sercach członków Ligi Obrony Suwerenności, którzy uczestniczyli tego dnia w okolicznościowych obchodach w Elblągu, Gdańsku, Gdyni, Opolu, Słupsku, Sopocie i we Wrocławiu.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 
Więcej artykułów…