Start KZM Arkadiusz Meller: Wywiad portalu konserwatyzm.pl z Piotrem Pączkiem

Arkadiusz Meller: Wywiad portalu konserwatyzm.pl z Piotrem Pączkiem

Nasz portal od trzech miesięcy wspiera Cię w Twoich karierze sportowej. Masz 19 lat i od 13 lat trenujesz sporty walki. Prosiłbym Cię o przedstawienie się naszym Czytelnikom oraz przedstawienia klubu, w którym trenujesz.


Nazywam się Piotr Pączek. Trenuję w Akademii Technik Walk w Gdańsku. Jest to niewielki, jednak bogaty w tradycję, klub prowadzony przez Wiesława Sielewicza posiadającego 40 lat doświadczenia w sztukach walk. Zapewnia nam świetną kadrę trenerską oraz dzieli się z nami swoim doświadczeniem motywując do pracy nad sobą.


 


 

Od jakich stylów zaczynałeś swoją przygodę ze sportami walki?


Zaczynałem od brazylijskiego jiu-jitsu, jednak  biorąc pod uwagę to że już od dziecka miałem predyspozycje do uprawiania sportu, więc szybko zacząłem chodzić na inne treningi, aby ćwiczyć inne style.Ile stoczyłeś walk amatorskich i ile zawodowych?


Stoczyłem pięć zawodowych walk, a amatorskich... około 20, ale nie liczyłem dokładnie, gdyż ja walczę dla przyjemności, a  nie dla statystyki :)Jak wygląda Twój cykl przygotowań do zawodów?


To jest tak jakby się weszło w taki kierat na miesiąc. Wówczas wszystkie sprawy codzienne są dopasowane pod trening. Dieta, sen, studia, dziewczyna wszystko to jest dopasowane pod to, żeby trenować. Trenuję wtedy 2 razy dziennie, rano i wieczorem, specyfika treningu zależy od tego czego spodziewamy się po przeciwniku.Podczas ostatniej walki w Sztokholmie Twoja walka została niesprawiedliwie przerwana przez sędziego (całą walkę można obejrzeć tu: http://www.youtube.com/watch?v=IADHD5SkYIA). Czy w związku z tym trenerzy i Ty odwołaliście się od tej decyzji?


Były prowadzone jakieś rozmowy, ale mnie nie interesuje polityka. Wiem tylko jak wyglądała sytuacja, w której się znajdowałem i wiem, że walka została przerwana w najmniej odpowiednim momencie.W jakiej płaszczyźnie czujesz się najlepiej i jaki jest Twój optymalny limit wagowy?


Płaszczyzna zależy od przeciwnika, czasem lubię powalczyć w stójce czasem w parterze. Nie lubię się ograniczać. A co  do wagi to myślę, że aktualnie te 66 kg dobrze mi służą.Po gali ArMMAgedon w Stargardzie Szczecińskim pokonałeś w kilka sekund bardziej doświadczonego zawodnika (całą walkę jest dostępna w tym miejscu: http://www.youtube.com/watch?v=23h9PagmWhc), a wcześniej pokonałeś zawodnika, który ma za sobą start w MMA ATTACK. W związku z tym jesteś dobrze zapowiadającym się zawodnikiem. Jakie są Twoje najbliższe plany?


Odpowiednio przygotować się do kolejnych walk. Przyjąć kolejne dobre propozycje i robić to co umiem najlepiej :)Czy czytujesz portal konserwatyzm.pl i czy zgadzasz się z niektórymi poglądami na nim przedstawianymi?


Jestem osobą racjonalną i zgadzam się z poglądami propagującymi zdrowy punkt widzenia na świat. Ten portal takie widzenie na świat propaguje.Ostatnie słowa należą do Ciebie. Co chciałbyś przekazać naszym Czytelnikom?


Słaby ze mnie Papież żeby jakoś ładnie przemawiać. Pozdrawiam was serdecznie i pamiętajcie, że oczytany umysł czyta lepiej jak jest dotleniony, więc nie ograniczajcie się do czytania :) Pozdrawiam.Wywiad przeprowadził Arkadiusz Meller

 


Polecamy także wywiad Piotra zamieszczony na portalu youtube: http://www.youtube.com/watch?v=-p8_02MLSs0.


Zachęcamy do odwiedzenia strony Akademii Technik Walk: http://www.atw.pl/ oraz facebookowego profilu Akademii: https://www.facebook.com/pages/Akademia-Technik-Walk/206049559421106?fref=ts.


W galerii można zobaczyć strój, w którym Piotr Pączek będzie walczył na zawodowych ringach. Czytelnicy naszego portalu z łatwością odnajdą na stroju logo naszego portalu.


 

Źródło: www.konserwatyzm.pl

Komentarze

Imię/nick *
URL
Kod   
Wyślij komentarz