Start Liga Narodowa Drodzy węgierscy Bracia!

Drodzy węgierscy Bracia!

Wasz list przeczytaliśmy z ogromną uwagą z dwóch powodów. Pierwszy – z nagonką na środowiska patriotyczne, stojące na gruncie polskiej racji stanu mamy do czynienia właściwie na co dzień. Po drugie – dotyczy on kraju i narodu braterskiego dla nas Polaków. Środowiska narodowe, które reprezentujemy, w pełni popierają politykę Waszego Rządu, zmierzającą do odzyskania suwerenności państwowej i niezależności ekonomicznej oraz układania Waszych stosunków wewnętrznych zgodnie z węgierską tradycją, obyczajem i religią katolicką – tak bliską Węgrom i Polakom.

Oba nasze ugrupowania – Liga Narodowa i Obóz Wielkiej Polski sprzeciwiają się obecności naszego Kraju w Unii Europejskiej, która coraz silniej ogranicza suwerenność państw narodowych, dążąc do utworzenia federacyjnego państwa europejskiego, w którym tożsamość poszczególnych narodów i respektowanie wartości chrześcijańskich uważane jest za przesąd. Również wola większości narodu, wyrażona w wolnych, nieskrępowanych wyborach jest akceptowana przez establishment Unii Europejskiej, tylko wtedy, gdy wynik okazuje się zgodny z poglądami unijnych biurokratów. Nagonka, jakiej doświadcza Wasz kraj, i stawiane Wam – z reguły absurdalne - zarzuty potwierdzają jeden wniosek: członkostwo małych i średnich krajów europejskich, szczególnie postkomunistycznych, prowadzi do zguby. Tak rozumiana Unia Europejska jest bowiem zwierciadlanym odbiciem nieistniejącego już Związku Socjalistycznych Republik Sowieckich, a płynące z Brukseli nakazy i zakazy niczym innym, jak współczesną odmianą doktryny ograniczonej suwerenności sformułowaną przez Leonida Breżniewa w 1968 r.


Na miarę naszych skromnych sił i środków, które pozostają do dyspozycji LN i OWP będziemy informować polską opinię publiczną o prawdziwym stanie rzeczy w Waszym Kraju i wspierać poczynania rządu Viktora Orbana. Wasza postawa stanowi dziś wzór dla tych sił politycz
nych w Europie Środkowej i Wschodniej, które przeciwstawiają się agresji propagandowej i ekonomicznej Unii Europejskiej.


Szczęść Boże, węgierscy Bracia!

 

Przewodniczący                                                     Prezes
Obozu Wielkiej Polski                                         Ligi Narodowej
/Dawid Berezicki/                                          /Zbigniew Lipiński/"Myśl Polska" (Nr 21-22 (1934/35)

Komentarze

avatar pl 68 !
0
 
 
Popieram w 100 %
Imię/nick *
URL
Kod   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Wyślij komentarz
Anuluj
avatar ND
0
 
 
z tą religią katolicką na Węgrzech to nie do końca tak, bo większość to chyba Kalwini sam Orban na przykład, ale poza tym OK :)
Imię/nick *
URL
Kod   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Wyślij komentarz
Anuluj
Imię/nick *
URL
Kod   
Wyślij komentarz