Start Liga Narodowa Liga Narodowa ponownie

Liga Narodowa ponownie

II Kongres Ruchu Ludowo-Narodowego postanowił jednogłośnie zmienić nazwę partii na Ligę Narodową. Stało się to – nomen omen – w 120 rocznicę powstania Ligi i w 85 jej rozwiązania. Kwestia nazwy była dyskutowana w stronnictwie od dawna, ponieważ dotychczasowa nie odzwierciedla od pewnego czasu składu Ruchu. Przez kilka lat, bowiem, obok narodowców, w jej skład wchodzili działacze i politycy, którzy wystąpili z Samoobrony. Z różnych względów jednak postanowili oni opuścić (co stało się w sposób bezkonfliktowy) RL-N.

 


 

 

Kongres w I części przedyskutował¸ referat wygłoszony przez Zbigniewa Lipińskiego nt. aktualnej sytuacji politycznej i zadań partii na najbliższy okres. W II części zebrani dokonali zmiany nazwy oraz dokonali poprawek w Statucie. Wybrali też władze Ligi. Prezesem Stronnictwa został Zbigniew Lipiński, wybrano Radę Naczelną i Komisję Rewizyjną. W przyszłym miesiącu zbierze się Rada, która ukonstytuuje się, wybierze Zarząd Główny oraz przedyskutuje program. Podjęto też trzy uchwały oraz

Odezwę do członków SN, które publikujemy poniżej. Kongres prowadził przewodniczący Rady Naczelnej RL-N – Wiesław Kosobudzki.


Uchwała nr 1 w sprawie potępienia aborcji.


Dnia 27 kwietnia 1956 r. Sejm PRL uchwalił ustawę pozwalającą na zabijanie najmniejszych nienarodzonych Polaków. W wyniku funkcjonowania tej zbrodniczej ustawy do roku 1993 zamordowanych zostało miliony Polskich dzieci. Liga Narodowa popiera wszystkie inicjatywy, mające

na celu pełną ochronę życia każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Opowiadamy się przeciwko procedurom in vitro, a popieramy naprotechnologię, która jest etyczna, skuteczna i tańsza od in vitro.


Uchwała nr 2 w sprawie zbrodni ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na ludności polskiej Kresów Wschodnich.


70 lat temu, latem 1943 roku nastąpiło apogeum zbrodni ukraińskich szowinistów i zbrodniarzy z UPA i SS-Galizien na Polakach zamieszkujących południowowschodnie Kresy Rzeczypospolitej. Wzywamy do nagłośnienia i przedstawienia prawdy historycznej o tym ludobójstwie. Wzywany do upamiętnienia tych zbrodni poprzez wzniesienie w Warszawie pomnika poświęconego ofiarom tej rzezi – małych dzieci, kobiet, starców bestialsko zamordowanych przez zwyrodnialców z band UPA i SS-Galizien oraz innych zbrojnych formacji OUN.


Uchwała nr 3 w sprawie przyznania miejsca do emisji na multipleksie TV Trwam.


W związku ze zbliżającym się terminem ostatecznego przyznania przez Krajową Radę Radia i Telewizji miejsca na Platformie multipleksowej dla stacji telewizyjnej o charakterze religijnym, domagamy się przyznania tego miejsca Telewizji Trwam. Jest to telewizja milionów polskich katolików. Wobec udostępnienia kilkudziesięciu miejsc stacjom lewicowo-liberalnym, nieprzyznanie żadnego, nawet jednego miejsca telewizji katolickiej, stanowiłoby skandaliczne naruszenie praw ogromnej większości społeczeństwa polskiego.


Źródło: "Myśl Polska" (Nr 19-20 (1932/33), 12-19 maja 2013 r.)

Komentarze

Imię/nick *
URL
Kod   
Wyślij komentarz