Start ONR Majówka w wykonaniu Brygady Opolskiej ONR

Majówka w wykonaniu Brygady Opolskiej ONR

Majówka 2013 powoli zmierza ku końcowi. Zapamiętana zostanie głównie przez swój deszczowy, wietrzny i nieprzychylny odpoczywającym ludziom charakter. Osoby, które brały w pracy po kilka dni urlopu, by móc spędzić czas z rodziną na łonie natury, przy grillu czy ognisku, plują sobie w brodę. Członkowie Brygady Opolskiej Obozu Narodowo-Radykalnego mogą jednak uznać ten okres za niezwykle udany. Pokazali, że ich aktywizm nie jest uzależniony od pogody, a pamiętać i świętować należy w każdy możliwy sposób nie bacząc na okoliczności.


I tak 2 maja wzięli udział w III Opolskim Marszu Niepodległości, gdzie razem z Młodzieżą Wszechpolską stanowili główną siłę. Pomimo potężnego deszczu, który przeszkadzał w świętowaniu i odstraszył wielu opolskich patriotów, głośne okrzyki „2 maja -święto flagi” czy „Narodowa Opolszczyzna” wstrząsnęły tego dnia stolicą województwa.


3 maja członkowie ONR z Kędzierzyna-Koźla wzięli udział w dwóch wydarzeniach: mszy świętej za Ojczyznę, która miała miejsce w parafii świętego Eugeniusza de Mazenod na osiedlu Pogorzelec oraz w spotkaniu z Kazimierzem Józefem Węgrzynem, poetą tworzącym o współczesności, Bogu i Ojczyźnie. Nie mogło także zabraknąć delegacji narodowców na Górze Świętej Anny, gdzie kiedyś przecież ONR robił rokrocznie manifestacje. Gwałtowny, nieujarzmiony płomień zniczy zostawionych tam przez młodych patriotów jaśnieje w ciemności jak pamięć o powstańcach wśród zalewających nas ze wszech stron materializmu i nowoczesności.


Brygada Opolska
Obóz Narodowo-Radykalny


Źródło: http://www.onr.h2.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=757:-majowka-w-wykonaniu-brygady-opolskiej-onr&catid=1:gowne-informacje

Komentarze

Imię/nick *
URL
Kod   
Wyślij komentarz