Start MW Pomoc bydgoskich Wszechpolaków dla kombatantów z AK

Pomoc bydgoskich Wszechpolaków dla kombatantów z AK

W dniach 28-29 lutego bydgoscy Wszechpolacy przeprowadzili akcję pomocy kombatantom Armii Krajowej z całej Bydgoszczy. Odwiedziliśmy 10 byłych Akowców, którym wręczyliśmy przygotowane paczki z żywnością z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Spotkaliśmy się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony kombatantów, którzy dziękowali nam za pamięć oraz za naszą dotychczasową działalność. Mogliśmy również wysłuchać wojennych wspomnień, które często sprowadzały łzy bólu, ale także wzruszenia.

 


 

Odwiedzone przez nas osoby, które w większości przypadków ukończyły już 90 rok życia niestety są samotne i nie mogą liczyć na jakąkolwiek pomoc, na którą zasłużyli swoją działalnością i ofiarą. Odznaczają się jednak wyjątkowym wigorem, pamięciom, skromnością oraz poczuciem humoru, których możemy tylko pozazdrościć.

Również w tym miejscu pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia wielkanocne wszystkim kombatantom Armii Krajowej oraz narodowych Sił Zbrojnych, którzy poświęcali swoje życie i zdrowie służąc ojczyźnie.

Więcej zdjęć z akcji pomocy kombatantom można znaleźć na facebooku MW Kujawsko-Pomorskiego


Źródło: http://mw.org.pl/index.php/2013/03/pomoc-bydgoskich-wszechpolakow-dla-kombatantow-z-ak/

Komentarze

Imię/nick *
URL
Kod   
Wyślij komentarz