Start ONR Brygada Zachodniopomorska na Marszu Zwycięstwa w Poznaniu

Brygada Zachodniopomorska na Marszu Zwycięstwa w Poznaniu

16 lutego 2013 roku odbył się w Poznaniu Marsz Zwycięstwa, na którym nie zabrakło również kilkuosobowej delegacji Brygady Zachodniopomorskiej Obozu Narodowo-Radykalnego. Po raz kolejny zachodniopomorscy oenerowcy udowodnili, że nie ograniczają się w swym narodowym aktywizmie do własnego regionu. Marsz Zwycięstwa po raz trzeci w Poznaniu zorganizowało Stowarzyszenie "Wiara Lecha".


Blisko dwa tysiące osób przeszło ulicami Poznania z biało-czerwonymi flagami, wznosząc hasła na cześć powstańców narodowych. Upamiętnili oni tym samym 94. rocznicę podpisania pokoju w Trewirze, będącą datą wyznaczającą zakończenie Powstania Wielkopolskiego. Manifestanci przeszli z Placu Wolności pod grafitti powstańcze, następnie ul. Paderewskiego przez Stary Rynek, dalej Szkolną i Półwiejską do Królowej Jadwigi pod Pomnik Powstańców Wielkopolskich. W Marszu Zwycięstwa uczestniczyli kibice Lecha, wielu narodowców, między innymi z poznańskiego koła Młodzieży Wszechpolskiej, a przede wszystkim zwykli Poznaniacy. Towarzyszyły im nie tylko głośne śpiewy, ale również liczne flagi narodowe i powstańcze, zapalone pochodnie, a także race. Na wysokości Arkadii odśpiewano "Rotę", pod Ratuszem "Marsyliankę Wielkopolską", a pod Pomnikiem Powstańców "Mazurka Dąbrowskiego". Uczestnikom towarzyszył płk. Jan Podhorski - kombatant Narodowych Sił Zbrojnych. "Dziękuję Wam za pamięć o bohaterach narodowych. Jesteście pokoleniem, które szanuje historię i dba o pamięć powstańców" mówił.

Poznań miastem narodowym!
Chwała Bohaterom!

Brygada Zachodniopomorska ONR


Źródło:

http://www.onr.h2.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=682:brygada-zachodniopomorska-na-marszu-zwycistwa-w-poznaniu&catid=1:gowne-informacje

Komentarze

Imię/nick *
URL
Kod   
Wyślij komentarz