Start ONR Projekcja filmu Grzegorza Brauna - Transformacja

Projekcja filmu Grzegorza Brauna - Transformacja

22 stycznia 2013 roku, członkowie bielskiego oddziału Obozu Narodowo-Radykalnego uczestniczyli w projekcji drugiej części filmu „Transformacja” Grzegorza Brauna. Prezentacja utworu miała miejsce w Galerii „Wzgórze” w Bielsku-Białej. Salę niezależnego kina wypełniło ponad 80 osób z różnych środowisk patriotycznych. Najważniejszym gościem wydarzenia był sam reżyser – Grzegorz Braun.

Celem „Transformacji” jest próba odpowiedzi na pytanie, jakie zadaje sam autor w jednym z wywiadów: „Związek Sowiecki był autonomicznym i suwerennym projektem, którego twórcy, autorzy i budowniczowie oszukali Zachód wykorzystując jego naiwność dla swoich celów, czy też projektem politycznym, powołanym do istnienia przez ludzi, którzy nigdy nie mieszkali na Kremlu, a użyli ZSRR jako walca do zniwelowania gruntu pod budowę jeszcze większej wieży Babel?” Tematyka filmu, a także pojawiające się w nim animacje wzbudziły zainteresowanie zgromadzonych. Po zakończeniu projekcji zaplanowano dyskusje na temat utworu. Jednak ze względu na 150 rocznicę Powstania Styczniowego, wciągnięto reżysera do bardzo interesującej rozmowy na temat historii naszej Ojczyzny. Twórca zachęcił do czczenia i pamiętania bohaterów walczących za Polskę, ale wyraził negatywną opinię na temat samego zrywu Polaków, apelując o świętowanie przede wszystkim, tego co w naszej historii zwycięskie. Debatowano również nad współczesnymi problemami naszego kraju.

Źródło: http://www.onr.h2.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=670:projekcja-filmu-grzegorza-brauna-transformacja&catid=1:gowne-informacje

Komentarze

avatar Ramon
0
 
 
Zawif3dł mnie Grzegorz Braun. Słuchałam całej drugiej części, na szczęści włączyli się jego adwzesarre:pani Alicja z Wrocławia i prof. Broda z Krakowa.Mam nadzieję, że za mocno GB nie namieszał w głowach słuchaczy RM.
Imię/nick *
URL
Kod   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Wyślij komentarz
Anuluj
avatar Narodowiec
0
 
 
ponad 80 osób hi hi hi dobre ;)
Imię/nick *
URL
Kod   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Wyślij komentarz
Anuluj
Imię/nick *
URL
Kod   
Wyślij komentarz