Start

Koncerty Chóru Aleksandrowa w Polsce.

alt

Ukraińska aktywistka "Euromajdanu Warszawa " i "Otwartego Dialogu " Natali Panchenko, chwali się na facebookowej stronie fundacji, przeprowadzoną wczoraj w Warszawie akcją przeciwko koncertom w Polsce, "Chóru Aleksandrowa". Okazuje się ze Ukraińcy chcą w naszym kraju, za Polaków, decydować na jakie koncerty mamy chodzić, jaka forma kultury pochodząca z Rosji, jest dla nas odpowiednia a jaka nie. Oczywiście ich zdaniem żadna, ponieważ podobno Ukraina jest w stanie wojny z ..Rosją. (sic!) Tak więc w ich rozumowaniu Polska również !
" Nasza akcja pod salą w której w tej chwili trwa koncert chóru armii rosyjskiej im. Aleksandrowa. Tak, dokładnie, w czasie wojny z Ukrainą w Polsce ten koncert się odbył."- napisała Panchenko.

Autorka jak widać jest oburzona. Wszystkie akcje przeciwko jakiejkolwiek już formie kultury pochodzącej z Rosji,są inspirowane przez Marcina Reya ( ten co to za pomocą rożnych mediów, określa "Agentem Putina" każdego, kto myśli inaczej niż on), a środowiska Ukraińskie są podżegane przez niego do tego typu żenujących działań. Żenujących, bo jak wyglądało tych pięciu Ukraińców leżących na karimatach , okrytych niby zakrwawionymi flagami, przed wejściem na koncert, gdy Polacy spontanicznie rzucali im grosze... Oceńcie sami.

Jacek Mędrzycki