Start

Na Emigracji: Cameron dogadał się z Niemcami.

Podróż premiera Wielkiej Brytanii oznacza definitywny zwrot w polityce europejskiej.


Wygląda na to, że brytyjski premier który odwiedził niemal wszystkie liczące się  europejskie stolice    z powodzeniem przetestował swoje pomysły zmian zasad członkostwa UK w UE, zwłaszcza te które mają związek z imigracją.


W Berlinie popieranym dotąd bezwarunkowo przez polski rząd, usłyszał od kanclerz Angeli Merkel zapewnienie, że Niemcy są otwarte na propozycje zmian w unijnych traktatach: „Unia nie jest unią socjalną. Każdy kraj ma swój system narodowy”, powiedziała niemiecka kanclerz, wyznaczając tym samym pole do kompromisu, na którym to polu Polska nie będzie miała prawa veta, bo niektóre zmiany akurat w tej dziedzinie nie wymagają zmiany w traktatach, przypomina brukselska korespondentka dziennika „Rzeczpospolita” Anna Słojewska.


Rząd polski może  prezentować twarde stanowisko, ale veto w tej sprawie nie miałoby mocy blokującej. Porozumienie niemiecko-brytyjskie nie jest niespodzianką. Polityka imigracyjna premiera Camerona   i pani May jest in line z tym co po fiasku modelu multi-kulti  w całej Europie robią także i Niemcy, zachęcone precedensowym wyrokiem Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości z 11 listopada 2014, kiedy to sędziowie odrzucili ostatecznie roszczenia pewnej Rumunki  o zasiłek w Niemczech, jako  nieuzasadnione.


Bem


Źródło: www.naemigracji.co.uk