Start

Prosto z Donbasu: Dzień Martwych Dzieci.

W dniu dzisiejszym obchodzi się Międzynarodowy Dzień Dziecka, nie inaczej jest także w Doniecku. W kilku miejscach odbywają się festyny z karuzelami i atrakcjami dla najmłodszych. Pomimo pochmurnej pogody śmiech słychać w mieście.


Tylko 69 dzieci już się nie zaśmieje, im operacja antyterrorystyczna odebrała spojrzenia. Zasnute juz mgłą. Martwe.


terrorysci5 (1 of 1) (Kopiowanie)

mądrość (1 of 1) (Kopiowanie)


Wraz z 69 dzieciami zgineła jakakolwiek radość w 69 rodzinach. W rodzinach znajomych też. W szkołach będzie śpiew,będą bieganiny i ukradkowe spojrzenia, czy przypadkiem nic nie skruszy murów,nic nie przebije się przez szyby. Na boiskach będzie się toczyć piłka i tylko czasem zamiast w nią kopnąć ktoś się zawaha- czy ten huk z oddali to śmierć?


basurin (1 of 1) (Kopiowanie) basurin2 (1 of 1) (Kopiowanie) aniołki5 (1 of 1) (Kopiowanie) aniłki5 (1 of 1) (Kopiowanie) aniołki3 (1 of 1) (Kopiowanie)


Dziesiątki dzieci o pokaleczonych ciałach mozna wyleczyć,nauczą się żyć bez ręki, nauczą się żyć ze spaloną twarzą. Nauczą się żyć bez rodziców, nauczą się bólu w duszy. Nie zobaczysz w oczach łez. Nie zobaczysz w niczego.


aniołki2 (1 of 1) (Kopiowanie) aniolek i pomnik (1 of 1) (Kopiowanie)


W jednym miejscu dzisiaj postanowiono przypomnieć o 69 dzieciach których już nie ma wśród nas. W Alei Aniołków oddano im cześć,oddano im cześć przez pamięć.
Pokazano wizerunki odpowiedzialnych, aby każdy wiedział, że nikt im nie daruje,nie zapomni.


Jarosz- winny
Greszczenko- winny
Lisowoj- winny
Półtorak- winny
Poroszenko- winny


poroszenko winny (1 of 1) (Kopiowanie) winny lisovoj (1 of 1) (Kopiowanie) petrowicz winny (1 of 1) (Kopiowanie) jarosz winny (1 of 1) (Kopiowanie) Giszczenko winny (1 of 1) (Kopiowanie)


Dopiszmy do tego tych, którzy w naszym kraju przyczynili się do smierci 69 aniołków … .


aniołki (1 of 1) (Kopiowanie) aniołki pomnik 3  (1 of 1) (Kopiowanie) pomnik2 (1 of 1) (Kopiowanie)


Dim lights Embed Embed this video on your site


Dawid Hudziec (Donieck)