Start

Na Emigracji: Nielegalne zarobki do aresztu.

Torysi chcą aby można było zatrzymywać pieniądze nielegalnych imigrantów. Partia Konserwatywna przechodzi do ofensywy na froncie walki z nielegalną imigracją. Stan prawny obecnie jest taki, że firmy które zostaną nakryte na zatrudnianiu nielegalnych imigrantów, muszą płacić grzywnę  w wysokości do 20 tys. funtów.

 

 

 

Sankcje zostaną zaostrzone: płace mają być zatrzymywane jako „proceeds of crime” czyli korzyści majątkowe pochodzące z przestępstwa. Premier David Cameron chce zatkać wszelkie luki prawne które umożliwiają pracę na czarno. To ma nie tylko uniemożliwić pozostanie nielegalnym imigrantom w UK poprzez pozbawienie ich środków utrzymania, ale i zniechęcić do przyjeżdżania i w konsekwencji ograniczyć imigrację netto do 100 tysięcy obiecanych jeszcze w 2010 roku. Wszyscy ministrowie mają się zaangażować w zwalczanie imigracji.


Jednak z prawnego punktu widzenia sprawa wcale nie jest prosta. W jaki sposób określić kwotę która była wypłacona z ręki do ręki nielegalnemu imigrantowi? Jak udowodnić, że to 1000 funtów, a nie 100? Torysi rozszerzą działanie zasady "deport first, appeal later", co ograniczy jeszcze bardziej dostęp do wymiaru sprawiedliwości. Z drugiej strony akcja rządu uderzy w interesy agencji pośrednictwa pracy które żerują na taniej sile roboczej z zagranicy, podobnie jak we właścicieli nieruchomości którzy często biorą do ręki pieniądze za wynajem locum.


Labourzyści którzy nie mogą znieść  dojmującej klęski wyborczej, zwłaszcza  wśród "niebieskich kołnierzyków", komentują przygotowywane regulacje jako niezbyt zdecydowane.


Tymczasem najnowsze  dane opublikowane przez Office for National Statistics mówią  o rekordowym wzroście liczby imigrantów netto: 318 tysięcy w 2014 roku co w porównaniu z rokiem poprzednim oznacza skok o 50 procent. To najwięcej od 2005 roku.


Immigration Act obowiązuje od maja 2014 roku. Torysi nie żartują chcąc zaostrzyć przepisy. Będziemy świadkami jednej z najciekawszych batalii ostatnich lat: prawa człowieka zderzą się z interesami państwa narodowego które w tym najwrażliwszym ideologicznie temacie wchodzi w pełzający konflikt z Unią Europejską.


BEM


Źródło: http://www.naemigracji.co.uk/