Start

Prosto z Donbasu: Polonijna Majówka.

W dniu 20.05 w Donbasie odbyła się 9 coroczna Polonijna Majówka organizowana przez Towarzystwo Kultury Polskiej Polonia. Dotychczas impreza odbywała się w Krasnoarmiejskim Rejonie, jednak ze względu na działania wojenne zdecydowano się na przeniesienie imprezy do Dokuczajewska.


niespodzianka3 (1 of 1) (Kopiowanie)

niespodzianka (1 of 1) (Kopiowanie)

mali górale (1 of 1) (Kopiowanie)
Gospodarzem spotkania była Szkoła Muzyczna im. Perejesławskich. Od 2009 roku placówka nosi taką nazwę na cześć swoich założycieli, polskiej rodziny mecenasów niezwykle zasłużonych dla rozwoju miasta.

popatrz (1 of 1) (Kopiowanie)

para (1 of 1) (Kopiowanie)
W tym dniu zorganizowano występy dzieci z Dziecięcego Zespółu Pieśni i Tańca “Niespodzianka”, które zaprezentowały polskie tańce narodowe. Na znak przyjażni między narodami wystąpili także artyści rosyjscy prezentujący utwory polskich i rosyjskich kompozytorów.

ola4 (1 of 1) (Kopiowanie) Ola2 (1 of 1) (Kopiowanie) Ola1 (1 of 1) (Kopiowanie)
W Dokuczajewsku przebywa obecnie kilkunaście osób polskiego pochodzenia kultywujących polskie tradycje. Materiał wideo z majówki jest w przygotowaniu, natomiast poniżej zamieszczam poprzedni materiał o Polakach z Aleksandriwki/Dokuczajewska.

młody1 (1 of 1) (Kopiowanie) młody (1 of 1) (Kopiowanie) dziewczynki (1 of 1) (Kopiowanie) dziewczynka (1 of 1) (Kopiowanie) dzieciaki6 (1 of 1) (Kopiowanie) dzieciaki4 (1 of 1) (Kopiowanie) dzieciaki2 (1 of 1) (Kopiowanie) Dzieciaki (1 of 1) (Kopiowanie)

Dim lights Embed Embed this video on your site


Dawid Hudziec (Donieck)