Start

Na Emigracji: Kukiz zmasakrował konkurentów w UK.

W wyborach na urząd prezydenta RP 10 maja, w Wielkiej Brytanii głos oddało 61 227 osób w 35 komisjach obwodowych. Pierwsze miejsce bezapelacyjnie zajął ex-rockman Paweł Kukiz który zdobył 32 472 głosów co przełożyło się na 53,41 procenta.


Taka dysproporcja oznacza tylko jedno: Polonia  w UK ma serdecznie dość tzw. klasy politycznej w Polsce. Podobnie kompromitujące dysproporcje na korzyść Kukiza a przeciwko „politykom” zanotowano także w Irlandii, Norwegii i Holandii. Ameryka Północna gremialnie głosowała za Andrzejem Dudą który wygrał także we Francji. Hiszpania i Niemcy opowiedziały się za Bronisławem Komorowskim.


165 567 osób głosowało w tych wyborach za granicą. Paweł Kukiz dostał najwięcej bo w sumie 63 018 co przełożyło się na 38, 36 procenta. Drugi był Andrzej Duda  z wynikiem gorszym o jedną trzecią. Tuż za nim Bronisław Komorowski.


Te wyniki pokazują charakter, sposób myślenia i potencjał Polonii żyjącej w krajach wokół Morza Północnego. To kategoryczne VETO wobec całej tzw. klasy politycznej w Polsce. Najbardziej aktywna była w tych wyborach Polonia w UK.


Bem


Źródło: www.naemigracji.co.uk