Start

Prosto z Donbasu: Wznowienie działań ATO?

“Oni (ukraińskie media) mówią, że to my się sami ostrzeliwujemy. W takim razie już dawno powinniśmy się pozabijać. No kto do nas strzela? No kto?!”


 

Tymi słowami powitała mnie kierowniczka górniczego hotelu pracowniczego. Wczoraj, w rocznicę masakry w Odessie, wojska ATO wznowiły ostrzał Doniecka. Na chwilę obecną trwa zbieranie informacji z całego miasta. Ludzie w sieciach społecznościowych alarmowali z dzielnic:Kijowskiej, Kirowskiej,Kujbyszewskiej, mikro-rejonu Azotnyj.


Ja udałem się na prospekt Partyzancki. Media ukraińskie raportowały,  że w pobliżu szkoły doszło do ostrzału i wyleciały szyby z kilku mieszkań. Cóż za elokwencja…Te kilka mieszkań to co najmniej trzy bloki. Zobaczcie zresztą na zdjęcia.


“Tam jeszcze młody człowieku zrób zdjęcie, tam gdzie napis “Szachtar”. Kiedy tutaj zaczął się ostrzał- w tamtym mieszkaniu dwójka dzieci była”.


Dim lights Embed Embed this video on your site


Zapewne użyto rakiet typu GRAD. Spadły one w terenie mieszkalnym, zabudowanym-po co? Czy jest to początek do wznowienia kampanii “przeciwko terroryzmowi”? Oby nie.

piesek (1 of 1) (Kopiowanie) prospekt1 (1 of 1) (Kopiowanie) prospekt2 (1 of 1) (Kopiowanie) prospekt3 (1 of 1) (Kopiowanie) prospekt4 (1 of 1) (Kopiowanie) prospekt5 (1 of 1) (Kopiowanie) prospekt6 (1 of 1) (Kopiowanie) prospekt7 (1 of 1) (Kopiowanie) prospekt8 (1 of 1) (Kopiowanie) prospekt9 (1 of 1) (Kopiowanie) prospekt10 (1 of 1) (Kopiowanie) prospekt11 (1 of 1) (Kopiowanie)


Dawid Hudziec (Donieck)