Start

Lubański: Cerkiew ukraińska sprzyja rozwojowi diabła!

Najbardziej aktywnym czynnikiem sprzyjającym rozwojowi ideologii nazizmu ukraińskiego spod znaku OUN-UPA i jego gloryfikacji na Ukrainie jest Kościół greckokatolicki i Cerkiew prawosławna kijowskiego patriarchatu.


Zamiast siać miłość bliźniego te dwa Kościoły na Ukrainie sieją faktycznie banderowską nienawiść do "cużyńców". Wojna domowa na Donbasie z tysięcznymi ofiarami ludności ukraińskiej odbywa za wsparciem zbrodniczego reżimu Poroszenki-Jaceniuka przez hierarchów tych dwóch Kościołów arcybiskupa Szewczuka i patriarchy Filareta (agenta KGB Denisenko).


Niedawno w audycji telewizyjnej króla czekolady Poroszenki "5 Kanał" z udziałem żołnierzy batalionu banderowskiego "Ajdar" ukraiński ksiądz prawosławny zamiast o miłosierdziu Bożym mówił, iż teraz są czasy próby Ukrainy, gdy brat powstał na brata i w tej sytuacji "Nacja ukraińska jest ponad wszystko".


Kościół prawosławny, jak i greckokatolicki nie wyrzekły się zbrodni banderowskich OUN-UPA, nawet na odwrót czynią z tej nazistowskiej ideologii - religię państwową. Jeszcze w Ewangelii napisano, iż nie bójcie się tych, co ciało zabijają lecz tych, co zabijają dusze.


Ale Cerkiew ukraińska woli sprzyjać rozwojowi diabła banderyzmu niż czuwać nad zapowiedzią: Nie zabijaj!


Eugeniusz Lubański (Kijów)