Start

Lubański: To był mord prawdy!

Zabójstwem politycznym opozycyjnego pisarza i publicysty ukraińskiego Olesia Buziny Stepan Bandera pokazał swą prawdziwą twarz z piekła. Nie bacząc na apoteozę OUN-UPA po uchwalę przez Radę Najwyższą Ukrainy ustawy nr 2538 "O prawnym statusie i gloryfikacji bojowników za niezależność Ukrainy w XX wieku" rzeczywistość banderowska pokazała swoją prawdziwą twarz szeregiem morderstw politycznych.


W tym zabójstwem pisarza i publicysty antynazistowskiego Buziny w Kijowie 16 kwietnia br. To był mord prawdy, którą nienawidzą spadkobiercy OUN-UPA na Ukrainie. Po tak zwanej "rewolucji godności" czy raczej "niegodności" w Kijowie do władzy dorwali się brunatni bandyci, których jedynym językiem stała się przemoc i kłamstwo.


Ukraińcom za pomocą propagandy ministerstwa prawdy banderowca Jurija Stecia robi się wodę z mózgu. Zbrodniarze nazistowskie nagle się stali bohaterscy i nietykalni. Naziści spod znaku Tryzubu mogą teraz zabijać prawdę bezkarnie. Morderstwo młodego publicysty Buziny w Kijowie - to koniec imitacji demokracji w kraju.


Żydobanderyzm poczuł się na silę za pomocą wsparcia Zachodu i Izraela. Ciężkie czasy po seryjnych zabójstwach czekają Ukrainę i jej naród, który się pogrążył w nazistowską noc.


Eugeniusz Lubański (Kijów)