Start

Hudziec: Granica przekroczona.

Na Ukrainie nie gloryfikuje się UPA, a jeżeli się gloryfikuje to drobny procent ludności. Może i się gloryfikuje, ale przecież Ukraińcy się wstydzą rzezi wołyńskiej. No może i nie wstydzą, ale to wina Polaków. Poza tym UPA to jedyny mit narodowy Ukraińców, więc czym się ma kierować ich patriotyzm.


Kult UPA jest marginalny, co z tego, że odwołują się do niego: prezydent, premier, większość Rady Najwyższej, a jawny banderowiec jest w dowódctwie ATO? Nic, a nic.
Jedzie do Kijowa prezydent i pluje nam w twarz.


Tuż po tym Rada Najwyższa przyjmuje ustawę, która wylewa ofiarom UPA wiadro pomyj na ich mogiły. Co na to władze w Warszawie?


Ustawa ukraińska ostrzega, że negowanie sensu walki WSZYSTKICH “żołnierzy” ukraińskich w XX wieku grozi więzieniem. Co na Ukrainie nie grozi obecnie więzieniem? Noszenie wstążki Św.Jerzego, czytanie gazet i oglądanie tv niezgodnych z myślą ATO, mowa o naturze UPA, krytyka prezydenta- wszedzie więzienie. Niekoniecznie- za zabicie ośmiolatki dostaję się wyjście za kaucją.


Uważam ukraińskie formacje wojskowe służące NKWD, oraz III Rzeszy za grupy przestępcze. Uważam rzezników i morderców z UPA-OUN za bydło niegodne miana ludzi. Uważam system jaki zapanował w Kijowie za organizację wrogą i Polakom i Ukraińcom, uważam władzę kijowską za dyktaturę grupy przestępczej.


Zapraszam prokuratora z Kijowa, zapewne władze w Warszawie przyklasną radośnie. W sytuacji kiedy w Polsce parlamentarzyści (nie wszyscy jednak na szczęscie) cieszą się z wszystkiego co anty-polskie, to tylko dwie republiki powstańcze stawiają banderyzmowi zaciekły opór.Odpowiadają za to falą oszczerstw, bombardują ich szkoły,osiedla, a pomimo to opór trwa. Media i rząd robią co mogą, aby opluć Noworosję, tymczasem na Kijów zamykają oczy.Kpina i zdrada.


Dlatego szeregi Polaków walczących z Rosjanami z Donbasu będą rosnąć, ponieważ cieplowość każdego człowieka ma swoje granice ostateczne i taką granicę wczoraj przekroczono.


Polska Zwycięży!


Dawid Hudziec (Donieck)