Start

Prosto z Donbasu: Potrzebne lekarstwa. Są już pierwsze środki.

Dzisiaj przekazałem kolejną partię pieniędzy dla Polaków mieszkających w Donbasie. Środki zostaną wykorzystane w pierwszej kolejności na zakup lekarstw dla osób starszych, co nie będzie takie proste ponieważ apteki zaczynają świecić pustkami. Sprowadzanie z kolei z Rosji wiąże się ze znaczną różnicą w cenach.


Blokada gospodarcza wprowadzona przez Ukrainę skutkuje tym, że normalne uzupełnianie towarów, także w sklepach spożywczych, jest niewykonalne. Trwają próby nieoficjalnego przejścia na ruble rosyjskie, a móc handlować z Federacją, jednak bez wzrostu płac mieszkańców Donbasu doprowadzi to tylko do pogorszenia sytuacji.


Lekarstwa można jeszcze dostać w aptekach socjalnych- są to punkty, gdzie za darmo wydaje się medykamenty pochodzące z rosyjskich konwojów humanitarnych, którym kategorycznie sprzeciwia się władza w Kijowie.


W najbliższych dniach sporządzimy listę najbardziej niezbędnych rzeczy- może kupić je w polskich hurtowniach i wysłać tutaj?Zbiórkę przeprowadziła organizacja współpracująca z Obozem Wielkiej Polski, a dystrybucją zajmuje się Towarzystwo Kultury Polskiej Polonia.


Dawid Hudziec (Donieck)