Start

Lubański: Banderowiec konsulem generalnym w Lublinie.

Sekretarz Lwowskiej Rady Miejskiej z ramienia neobanderowskiej opcji "Swoboda" Wasyl Pawluk podał do dymisji od 27 marca br. w związku z tym, iż został mianowany przez MSZ Ukrainy generalnym konsulem Ukrainy w Lublinie.


Tak skandalicznego mianowania neonazisty ukraińskiego na tak ważne stanowisko ukraińskiej dyplomacji w Polsce jeszcze nie było za ponad 23 lata ukraińskiej niepodległości. Tolerancja przez władze III RP nastrojów nacjonalistycznych na Ukrainie już daje swe plony.


Gdyby władze polskie obiektywnie i prawdziwie traktowali spadkobierców OUN-UPA na Ukrainie i w Polsce i nie ukrywali zbrodnie banderowskie przed własnym społeczeństwem, to władze ukraińskie nigdy by nie odważyłyby na wysłanie do Lublina na stanowisko konsula generalnego osoby, która uważa morderstwa Polaków na terenie II RP za narodowo-wyzwoleńczy ruch Ukraińców.


Po tak skandalicznym zajściu w Lublinie przed wejściem do Konsulatu Generalnego Ukrainy można zamiast flagi narodowej Ukrainy zawiesić czerwono-czarną flagę banderowską, pod którą UPA mordowała na Wołyniu i Galicji Wschodniej polskie dzieci, kobiety i starców. Bo członek aktywu banderowskiej "Swobody" Pawluk jest gotów przy wejściu do ukraińskiej placówki dyplomatycznej zawiesić portrety morderców narodu polskiego Stepana Bandery i Romana Szuchewycza, a Polacy temu się obojętnie przyglądają.


Neobanderowska władza w Kijowie i Lwowie pluje Polakom cynicznie w twarz, a władze warszawskie mówią głupio, iż to rosa Boża z Ukrainy. Ale zapomnieli, iż to rosa krwi polskiej. Hańba!


Eugeniusz Lubański (Kijów)