Start

Lubański: Pseudowolność dla niewolników.

Zaczynam strasznie się śmiać, jak ktoś z Ukraińców lub Polaków deklaruje, iż żyje w społeczeństwie ludzi wolnych. Ten człowiek jest dla mnie lub skończonym kretynem lub aferzystą politycznym na usługach władz. Bo zniewolenie masowe ludzi osiąga teraz nie spotykanych do dziś rozmiarów. Tak zniewolonego człowieka, jak teraz w Europie lub USA jeszcze nie było.


 

Tu pomijam Rosję, gdzie pobudowano kraj demokracji mafijnej KGB. A Polacy, jako naród naiwny i szlachetny, wszystkiemu wierzą. I równocześnie coraz mniej szanują własną, wyjątkową historię narodu ludzi dumnych i odważnych. Ale teraz ten polski naród jest po zbójecki zepchnięty na margines.


Tacy aferzyści polityczni w skali europejskiej, jak Tusk lub Sikorski przynoszą razem z PO Polsce większą teraz szkodę niż wszyscy zaborcy razem wzięte. Teraz Polską rządzi taka straszna i głupia miernota typu Komorowskiego lub Kopacz. Tylko naród niewolników mógł wybrać takich ludzi na władzę.


Teraz w tych polskich ciemnościach czytam światłej pamięci księdza Franciszka Błachnickiego "Niewolnictwo":


Wszędzie tam, gdzie człowiek jest przedmiotem manipulacji drugiego człowieka, przedmiotem manipulacji jakiejś kliki czy jakiejś grupy ludzi, wszędzie tam zachodzi sytuacja niewolnictwa. To manipulowanie człowiekiem jest największym niebezpieczeństwem naszej cywilizacji. Manipulowanie człowiekiem, traktowanie osoby jako przedmiotu użycia jest istotą wynaturzeń w dziedzinie seksu, jest przyczyną przerywania ciąży, stanowi istotę grzechu przeciw szóstemu przykazaniu. Na tym odcinku jest więc ogromnie rozpowszechnione nowoczesne niewolnictwo, którego rozmiary na pewno nie ustępują rozmiarom systemów niewolnictwa w starożytności. Niewola polega na wchodzeniu w taką relację do osoby, że traktuje się jako ją rzecz i narzędzie zaspokojenia własnych, egoistycznych celów.


Żyję wciąż na przestrzeni postsowieckiej podbarwionej teraz brunatną farbą nazizmu ukraińskiego, przykrytego hasłami demokracji żydowskiej. Jako dziennikarz widzę ogromną skalę manipulacji człowiekiem w celu jego zniewolenia. Takiego cynizmu, jak teraz na świecie chyba jeszcze nie było w historii ludzkości. To taki układ zamknięty nad przepaścią katastrofy globalnej.


Eugeniusz Lubański (Kijów)