Start ONR Podhale ONR Podhale: Antyfaszyzm z symbolami antykatolickimi i ze swastyką w tle - komunikat.

ONR Podhale: Antyfaszyzm z symbolami antykatolickimi i ze swastyką w tle - komunikat.

„W miniony piątek w Klubie Dudek odbył się koncert przeciwko faszyzmowi. W związku z tym do naszej redakcji napisała "zaniepokojona czytelniczka"” – czytamy na portalu internetowym Góral Info.

„(…) szczytny cel, jednak ku mojemu wielkiemu zdziwieniu wśród publiczności znajdowały i bawiły się osoby z nazistowską symboliką na co ani organizator, ani nikt z publiczności nie reagował. To odrażające, że pod przykrywką walki z faszyzmem zezwala się na publiczne obnoszenie się z symbolami nazistowskimi". (…) na dowód przesyłam zdjęcie jednej z osób mającą wytatuowaną swastykę, bawiących się tego dnia w popularnym Dudku i obnoszących się z symbolami faszystowskimi”
– alarmuje portalowi Góral Info zaniepokojona czytelniczka.

 


 

Zastanawiające, czyżby Towarzystwo Kultury Aktywnej Ferment pod przykrywką antyfaszystowskiego koncertu zorganizowało swoisty raut dla publiczności obwieszonej nazistowskimi symbolami??? Przyznajemy, że nawet dla nas wydaje się to być dość wyrachowanym sposobem na wyłudzenie dotacji na swoją działalność od Urzędu Miasta Nowy Targ, który jak można przypuszczać i co w gruncie rzeczy nie mogłoby dziwić, nigdy nie zgodziłby się na udzielenie subwencji organizacji zajmującej się organizowaniem koncertów dla publiczności o sympatiach nazistowskich. Co więcej, przeglądając zdjęcia krążące w sieci z koncertu organizowanego pod jakże szumną nazwą „Podhale przeciwko faszyzmowi” przez TKA Ferment dla młodzieży o anarchistyczno-komunistycznych naleciałościach ideowych, poza osobami wywodzącymi się wprost z lewicowych kręgów alternatywnych, które ostentacyjnie obnoszą się z nazistowską symboliką natykamy się również na te o wymowie zdecydowanie antykatolickiej, obrażającej uczucia religijne wszystkich chrześcijan. Bo jak inaczej można odebrać naszywkę jednego z wykonawców, na której widnieje symbol krzyża w znaku zakazu?

Niepojętym, a zarazem wielce niepokojącym jest dla nas fakt, aby na koncercie organizowanym przez stowarzyszenie dotowane przez Urząd Miasta Nowy Targ zezwalano na publiczne propagowanie nazizmu poprzez obnoszenie się z symbolami nazistowskimi oraz na akcenty obrażające uczucia religijne innych osób. I to wszystko w imię tolerancji i rzekomej walki z domniemanym faszyzmem.

Jako środowisko odwołujące się do dorobku i spuścizny Ruchu Narodowego, którego przedstawiciele walcząc w obronie Ojczyzny z hitlerowskim okupantem wielokrotnie płacili przecież najwyższą cenę, wyrażamy swój zdecydowany sprzeciw wobec tego typu praktyk i powiązań nowotarskiego samorządu ze środowiskiem organizującym koncerty dla publiczności, wśród której znajdują się osoby publicznie propagujące zbrodniczą ideologię jaką jest nazizm i na którym niektórzy wykonawcy dopuszczają się w naszym odczuciu profanacji krzyża, symbolu, który dla wszystkich chrześcijan ma wymiar Męki Pańskiej, Zbawienia, wiary i Zmartwychwstania. Co za tym idzie od włodarzy Miasta Nowy Targ oczekujemy baczniejszego zainteresowania się komu przyznawane są publiczne pieniądze, a w przyszłości zweryfikowania dotacji dla TKA Ferment.

NARODOWY RADYKALIZM – TU I TERAZ! STOP FASZYSTOWSKIEJ I NAZISTOWSKIEJ PROPAGANDZIE!

Za zgodność: A. Buńda,

Biuro Informacyjne Stowarzyszenia ONR Podhale

Zakopane 16 kwietnia 2012 r.

Komentarze

Imię/nick *
URL
Kod   
Wyślij komentarz