Start ONR Podhale ONR Podhale: Sekcja Młodych ONR Podhale popiera inicjatywę STRAJK SZKOLNY!

ONR Podhale: Sekcja Młodych ONR Podhale popiera inicjatywę STRAJK SZKOLNY!

Sekcja Młodych Stowarzyszenia Obóz Narodowo-Radykalny Podhale sercem, słowem i czynem przyłącza się do inicjatywy S TRAJK SZKOLNY.

We wrześniu 2012 roku ma rozpocząć się kolejny etap tzw. "reformy oświatowej". Szczególnie dotknie o n szkoły średnie, p owodu jąc drastyczne

ograniczenie nauczania zarówno przedmiotów humanist ycznych, jak i przyrodniczych.

Zdecydowanie sprzeciwiamy się tym zmianom. Uważamy, że pogorszy to stan polskiej oświaty, który i tak jest kiepski.

Inicjatywa Strajk Szkolny ma dwa postulaty:
1. Żądamy wstrzymania i wycofania się przez rząd z projektowanych zmian.
2. Żądamy, by rząd zainicjował szeroką debatę społeczną na temat kierunków reformy polskiego szkolnictwa, uwzględniając głosy rodziców, nauczycieli, uczniów i specjalistów.

Zachęcamy wszystkich zwłaszcza uczniów podhalańskich gimnazjów, szkół średnich i studentów oraz samych nauczycieli/ wykładowców do rozwieszania plakatu popierającego inicjatywę Strajk Szkolny na terenie i okolicy swoich szkół/ uczelni. Wyraźmy swój sprzeciw wobec prób tworzenia szkół na wzór tych zachodnich. Pokażmy, że nie chcemy uczyć się w fabrykach produkujących idiotów! Jesteśmy młodymi Polakami którzy chcą, by szkoła dawała nam możliwość nabywania wiedzy o świecie, pomagała w wychowaniu i kształtowaniu naszej tożsamości. O taką szkołę będziemy walczyć!

Biuro Informacyjne Stowarzyszenia ONR Podhale


Zakopane 30 marca 2012 r.

Komentarze

Imię/nick *
URL
Kod   
Wyślij komentarz