Start ONR Podhale ONR Podhale popiera kampanię wigilijną "Zrób zakupy do 14.00"

ONR Podhale popiera kampanię wigilijną "Zrób zakupy do 14.00"

Tak niewiele czasu dzieli nas od Świąt Bożego Narodzenia. Wszędzie czuć gorączkę przedświątecznych przygotowań, szczególnie tych, które dotyczą wigilijnego i świątecznego stołu, choinki, gwiazdkowych upominków. Wedle tradycji w wielu polskich domach rodziny zasiadają wraz z pierwszą gwiazdką do wigilijnych stołów, dzielą się opłatkiem, składają sobie życzenia. Niestety, gdy większość Polaków zasiada do Wieczerzy Wigilijnej, pracownicy handlu nadal pracują.

 

 

Stowarzyszenie Obóz Narodowo-Radykalny Podhale przyłączając się do kampanii wigilijnej „Zrób zakupy do 14.00!”, organizowanej przez Sekcję Krajową Handlu NSZZ "Solidarność" zwraca się z apelem do pracodawców branży handlowej z Podtatrza o skrócenie czasu pracy w Wigilię. Tym samym Zarząd Główny ONR Podhale zwraca się do członków i sympatyków Stowarzyszenia z prośbą o wcześniejsze zrobienie świątecznych zakupów.

Wigilia to dzień bardzo szczególny, głęboko religijny, silnie zakorzeniony w polskiej tradycji narodowej. Nie pozwólmy, aby stała się dniem powszednim zdominowanym przez wszechobecny dziś materializm i konsumpcjonizm. Spójrzmy na wciąż zacierającą się tradycję i dajmy jej szansę życia w dzisiejszym świecie. Uszanujmy Wieczerzę Wigilijną i pozwólmy każdemu spędzić ją z najbliższymi w świątecznej atmosferze.

Zarząd Główny Stowarzyszenia
Obóz Narodowo-Radykalny Podhale

Zakopane, 18 grudnia 2010 r.


Link informujący o kampanii „Zrób zakupy do 14.00!”:
http://www.solidarnosc.org.pl/pl/strona-glowna/zakoncz-zakupy-do-1400-.html

Komentarze

Imię/nick *
URL
Kod   
Wyślij komentarz