Start ONR Podhale ONR Podhale: 29 rocznica ogłoszenia stanu wojennego

ONR Podhale: 29 rocznica ogłoszenia stanu wojennego

13 grudnia 1981 roku na mocy uchwały Rady Państwa, a podjętej na polecenie Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego na całym obszarze Polski został wprowadzony stan wojenny. Stan wojenny dla Polaków był czasem próby, niepewności i obaw o jutro, to okres aresztowań i cierpień dla tych, którzy otwarcie i głośno odważyli się zamanifestować swoją wolność. W niedzielę 12 grudnia, w przeddzień 29 rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, o godz. 13.00, pod Pomnikiem Ofiar Komunizmu na ul. Bulwary Słowackiego, przy Kościele Parafialnym Św. Antoniego OO. Bernardynów w Zakopanem odbyła się patriotyczna uroczystość przypominająca 13 grudnia 1981 r. Uroczystość ta została zorganizowana przez działaczy Stowarzyszenia Obóz Narodowo-Radykalny Podhale.

 

 

- Po 29 latach nikt nie ma wątpliwości, że to była zbrodnia, która opóźniła w sposób drastyczny wyswobodzenie spod radzieckiej kurateli – powiedział Norbert Wasik, wiceprzewodniczący ONR Podhale. – Był to gwałt na rodzącym się do prawdziwej wolności narodzie polskim, zamach na godność Polaków. Wróg nie przyszedł z ościennego kraju. To władza PRL ośmieliła się wydać wojnę własnemu narodowi. Dziś my podhalańscy narodowcy, czy jak kto woli nacjonaliści oddajemy hołd wszystkim ofiarom prześladowań tamtych dni. Naszym obowiązkiem jest dawać świadectwo przyszłym pokoleniom, aby nigdy Polak Polakowi nie zgotował takiego losu.

W programie uroczystości znalazły się wystąpienia podhalańskich narodowców, podczas których przypomniano wydarzenia tamtych dni dotyczących zarówno skali ogólnopolskiej jak i tej bliższej naszemu regionowi. Pod zakopiańskim Pomnikiem Ofiar Komunizmu złożono wieniec i zapalono znicze. W intencji wszystkich ofiar zbrodniczego reżimu komunistycznego odmówiono modlitwę. Tego dnia działacze Stowarzyszenia Obóz Narodowo-Radykalny Podhale zapalili również znicze pod pomnikiem Józefa Kurasia "Ognia" i jego podkomendnych oraz pod tablicą poświęconą NSZZ Solidarność. (baz)


Komentarze

avatar Daniel
0
 
 
do zarzutu kcemroji nawet nie chce nam się odnosić, bo to świadectwo zupełnej ignoracji tego czym się tutaj, jako administratorzy, zajmujemy i z czym się to wiąże. Inna sprawa, że mf3głbyś tak twierdzić, gdyby przy załadowaniu strony DO otwierała się nachalnie reklama spodni lub podpasek albo trąbili o niej w mediach. Ponieważ jednak tak się nie dzieje i nigdy nie stanie, a ponadto folder został wykonany dla dobra strony i naszego hobby (a nie jakiejś grupy interesf3w), więc przemyśl swoje zarzuty.
Imię/nick *
URL
Kod   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Wyślij komentarz
Anuluj
Imię/nick *
URL
Kod   
Wyślij komentarz