Start MW Piękny i dumny Marsz Niepodległości w Warszawie

Piękny i dumny Marsz Niepodległości w Warszawie

Marsz Niepodległości zakończył się pełnym sukcesem! Kilka tysięcy patriotów zgromadzonych na placu Zamkowym przemaszerowało w dumnym patriotycznym pochodzie ulicami Warszawy pod pomnik Romana Dmowskiego.

Mimo nagonki ze strony "Gazety Wyborczej" i tzw. "antyfaszystów" manifestacja zgromadziła wiele osób z różnych środowisk, oprócz działaczy Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego pojawili się również działacze innych stowarzyszeń, kibice klubów piłkarskich z całej Polski, a także całe rodziny. Przybyła też delegacja narodowców z Węgier, na czele z posłem Istvanem Szavay'em.

Uczestnicy skandowali m.in. "Nasza polskość naszą chlubą", "Wielka Polska Katolicka" oraz "Cześć i chwała bohaterom". Dodatkową atrakcją przemarszu była kilkudziesięciometrowa biało-czerwona flaga, niesiona przez Wszechpolaków. Gdy pochód dotarł do Placu Na Rozdrożu przemawiali członkowie Komitetu Poparcia Marszu oraz przedstawiciele organizatorów.

- To z pewnością największa manifestacja narodowej prawicy od wielu lat. Ciesze się, że tak wiele różnych środowisk potrafiło się zjednoczyć, by uczcić bohaterów walki o niepodległość Polski - powiedział kol. Robert Winnicki, prezes Młodzieży Wszechpolskiej. Wyraził również nadzieję, że kolejne Marsze Niepodległości będą jeszcze liczniejsze i równie udane.

Kolega Adam Witczak, rzecznik prasowy ONR w swoim przemówieniu zwrócił uwagę na zagrożenia stojące przed narodem polskim, podkreślił także konieczność codziennej walki na wszystkich frontach o duszę i tożsamość Polaków.

Krótkie przemówienie wygłosił także Artur Zawisza prezes Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych (honorowego patrona marszu) oraz Janusz Korwin-Mikke. Manifestacja zakończyła się złożeniem wieńców, modlitwą oraz odśpiewaniem hymnu państwowego oraz Hymnu Młodych.

za: www.mw.org.pl

Komentarze

avatar Janusz
0
 
 
Sukces wielki, cieszy że jest nas coraz więcej
Imię/nick *
URL
Kod   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Wyślij komentarz
Anuluj
avatar Hans Klops
0
 
 
A gdzie się podziały odnośniki do strony Narodowego Odrodzenia Polski ? Przypadek, że zniknęły ? :)))))))
Imię/nick *
URL
Kod   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Wyślij komentarz
Anuluj
avatar ATAKA
0
 
 
może dlatego że NOP w końcu było p[rzeciwne kontynuacji Kroniki Narodowej więc dziwnym wydawałoby się wciskanie komuś czegoś na siłę:):)
Imię/nick *
URL
Kod   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Wyślij komentarz
Anuluj
Imię/nick *
URL
Kod   
Wyślij komentarz