Start

Lubański: Warto kochać Polskę!

Mój Boże, jak dobrze, iż stworzyłeś Polskę, którą warto kochać. Jak dobrze, iż jestem Polakiem i nigdy nie wstydziłem się tego poza granicami Kraju. Jak dobrze, iż mogę przyjeżdżać do Polski, Panie, i Ty mi dajesz zdrowie, aby mógł cieszyć się polskimi krajobrazami i ludźmi. Teraz jestem w raju Maćkowice u księdza oazowego Adama Wąsika.

Więcej…

 

Katowice: OWP Dzielnica Śląska i Ruch Christus Rex na obchodach 75-lecia zbrodni katyńskiej.

Dnia 24 kwietnia 2015r. pojawiliśmy się na obchodach organizowanych przez Rodzinę Katyńską z Katowic. Niestety z powodu utrudnień w ruchu drogowym i obowiązków zawodowych nie zdążyliśmy na mszę i uroczystości pod pomnikiem, co pozwoliło nam tylko skromnie zaznaczyć swoją obecność.

Więcej…

 

Prosto z Donbasu: Spotkanie z weteranem.

Dzisiaj z inicjatywy kapitana Romanowa, naczelnika społeczno-psychologicznej sekcji przy Areszcie Śledczym w Doniecku, odbyło się spotkanie osadzonych z weteranem II Wojny Światowej Andrijem Wasilijowiczem. Na spotkanie przyszli osadzeni, którzy są zainteresowani historią wojny sprzed 70 lat.

Więcej…

 

Prosto z Donbasu: Ostrzał w Dzień Zwycięstwa?

Trwają licytacje polityczne wokół parady zwycięstwa w Doniecku,wygląda na to, że Zacharczenko będzie chciał się postawić wszystkim(czytaj OBWE) i jednak przeprowadzić pokaz siły w 70 rocznicę zwycięstwa nad hitleryzmem.


Uroczystości zaczną się z samego rana od złożenia kwiatów w kilku punktach miasta, około godziny 10.00 odbędzie się parada zwycięstwa, a po niej imprezy w całym mieście.

Więcej…

 

Lubański: Przyjaźń polsko-ukraińska jest fikcją.

Teraz chcę zahaczyć o polską rzeczywistość w porównaniu z ukraińską. Jako emeryta otrzymuję na Ukrainie, mając prawie 40 lat stażu roboczego i służąc za młodu w wojskowych jednostkach specjalnych - emeryturę 40 euro przy cenach na wszystko prawie krajów skandynawskich. Dziwię się, iż jeszcze żyję.

Więcej…

 

Lubański: Tutaj dzieci studiują lub pracują za granicą.

Zanurzam się w Polskę głową i sercem. We wsi Maćkowice widzę tą prawdziwą Polskę ludzi często mających trudne i proste życie. U tych chłopów dzieci przeważnie studiują lub są zagranicą. Wieś parę kilometrów od Przemyśla jest na co dzień pusta. Nie ma żadnego ruchu.

Więcej…

 

Fotorelacja z Placu Piłsudskiego. Przywitanie "Nocnych Wilków".

Prezentujemy fotorelację z Placu Piłsudskiego, gdzie planowane było staropolskie przywitanie gości - Nocnych Wilków.

Więcej…

 

Coraz więcej wrogich gestów wobec Rosji.


Nawet nie wiadomo od czego zacząć. Skląć decyzję MSZ i Straży Granicznej? Tej ostatniej to nawet trudno coś zarzucać, wykonywali decyzję polityczną, jeśli postąpiliby inaczej, wielu funkcjonariuszy SG jak i celników szybko pożegnałoby się z pracą.Nie ma już cienia wątpliwości, że rząd kompletnie nie przejmuje się konsekwencjami swoich decyzji.
Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

"Na Emigracji": Mur Hadriana nadal dzieli.

Charakterystyczną cechą wyborów 7 maja jest fakt, iż ujawniły one dwa rodzaje wyborców i to po linii narodowej


Są to Szkoci i Anglicy. Oba narody gremialnie wybrały przedstawicieli tych stronnictw które jakoś-tam sprawdziły się w rządzeniu i gwarantowały minimum stabilności.

Więcej…

 

Lubański: 10 maja - głosowanie nad przyszłością Polski.

Będąc Polakiem, zamieszkałym przez drwiny losu i historii na Ukrainie - dawnych Kresach RP nie mogę obojętnie spoglądać na rządy mafii PO - dlatego oczekuję, iż moi Rodacy otrzeźwiają i powiedzą mafii polskojęzycznej - DOŚĆ!

Więcej…

 

Lubański: W czasie wyborów będę w Polsce.

Jak to dobrze, iż się wyrwałem chociaż na czas z ukraińskiego obłudnego Wariatkowa. Teraz wśród polskiej przyrody normalnieję i znowu staję się człowiekiem pełnym radości. Codzienna komunia z Jezusem daje mi skrzydła miłości Bożej. Polska mimo wszystko oddycha Bogiem, bo to kraj ludzi wolnych tymczasowo zagubionych.

Więcej…

 

Prosto z Donbasu: Wznowienie działań ATO?

“Oni (ukraińskie media) mówią, że to my się sami ostrzeliwujemy. W takim razie już dawno powinniśmy się pozabijać. No kto do nas strzela? No kto?!”

Więcej…

 

Prosto z Donbasu: Park Scherbakova.

Pomimo szarości dzisiejszego dnia powoli zaczyna bić serce pierwszo-majowych festynów w Doniecku. Wygląda to tak, że organizowane są rodzinne koncerty, zabawy, karuzele- celebracja wolnego dnia. I to jest ważne, bardzo ważne przy całej “apoteozie” pracy: jeżeli nie szanujesz odpoczynku to swojej pracy tym bardziej.

Więcej…

 

Protest OWP przesłany na ręce dyrektora FBI.

Gdy w 2009 roku pracownicy Żydowskiego Instytutu Historycznego w Warszawie z dr Aliną Całą na czele rozpowszechniali kłamliwe tezy, iż Polacy są współwinni wymordowania przez Niemców Żydów, nie wahaliśmy się stanowczo i aktywnie zaprotestować. 26 czerwca tegoż roku protestowaliśmy przeciwko szkalowaniu narodu polskiego pod siedzibą ŻIHu.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Prosto z Donbasu: Iłowajsk raz jeszcze.

Porządkując materiały na komputerze trafiłem na zdjęcia z Iłowajska. Zdaje się, że nigdy ich nie publikowałem, więc dla przypomnienia. Fotki robione jeszcze śp. smartfonem, ech spełnił jednak misję swoich czasów. To, że chciałem go wrzucić w Rostowie do rzeki to ja tak nie na poważnie… .

Więcej…

 

Hudziec: Kilka słów o nadchodzących wyborach.

Kątem oka obserwuję kampanię wyborczą. Standardowo uderza jedno: zamiary kandydatów. Otóż przypominam, że mamy w Polsce ustrój na “D”. Oznacza to w tym przypadku, że głosujemy na reprezentanta państwa obdarzonego przez konstytucję możliwością zawetowania ustawy i kilku jeszcze opcji działania w sytuacjach krytycznych i tyle.

Więcej…

 

Lubański: Nie mam kandydata...

Jestem już 5 dni w polskiej wsi Maćkowice pod Przemyślem. Mieszkam w gminnym pałacu, jak rodowity szlachcic. Wyobrażam sobie, iż to mój pałac i w sercu coś mi szepcze, iż mogłoby to być rzeczywistością, gdyby hołota nie dorwała się do władzy w mojej kiedyś wielkiej Ojczyźnie.

Więcej…

 

Dramat 3-go Maja w świetle najnowszych badań. Cztery przestrogi z XVIII wieku.

Odczyt Adama Doboszyńskiego, wygłoszony 24 maja 1939 roku w sali Stowarzyszenia Techników w Warszawie staraniem redakcji tygodnika literacko-społecznego „Prosto z Mostu".


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Przesłanie Prezesa Jana Kobylańskiego na okoliczność 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Drodzy Rodacy!


Na wstępie pragnę podziękować wszystkim Wam tutaj przybyłym, którzy od lat wspieracie USOPAŁ swoją obecnością podczas najważniejszych polskich świąt, pielęgnując tradycję i pamięć o naszej Ojczyźnie.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Zmarł George Jerzy Janiszewski - pogrzeb w poniedziałek, 4 maja w Menlo Park.

20 kwietnia 2015 r. odszedł od nas Ś.P. George Jerzy JANISZEWSKI

 

Więzień nr 11606 niemieckiego obozu koncentracyjnego w Dachau

Więcej…

 

OWP Dzielnica Lubelska: Batalia sądowa w Zamościu trwa.

Trzeci już rok trwa sprawa sądowa z oskarżenia prywatnego przeciw byłemu radnemu miasta Zamość, Jackowi Danelowi (były radny PiS). Eks-radny, dr Jacek Krzysztof Danel, aktualnie wykładowca PWSZ w Zamościu, z wykształcenia historyk, został oskarżony o pomówienie, jakiego miał dopuścić się w wywiadzie udzielonym serwisowi zamosconline.pl.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…