Start

Hudziec: W rok po rewolucjach.

Na Majdanie chodziło o to, aby obalić skorumpowaną władzę i podążać polityczną drogą na zachód, w objęcia prywatyzacji, dostosowywania norm etc- ok, o tym im nikt nie powiedział. Po roku droga do Unii jest zamknięta na czas dłużej niż nieokreślony, chociażby Otwarty Dialog miał się publicznie pociąć i podpalić to nic z tego.

Więcej…

 

Wieści z Kijowa: Przebiegły banderowiec chce zostać doradcą.

Paweł Tryzub Kowal pcha się do roli doradcy prezydenta-elekta ds. ukraińskich. Czyni to pod zadymą naukowca, który zna perfekt politykę Kijowa. Może i zna, ale tylko ze strony opcji neobanderowskich.

Więcej…

 

Lubański: Znam w Polsce wielu ludzi życzliwych.

Dzięki swoim urodzinom poznałem jak wielu życzliwych przyjaciół mam w Polsce. Moja Ojczyzna ma tak wielu pięknych ludzi. Jestem w zachwycie od tych bliskich mi ludzi dobrej woli. Nie wiedziałem do końca, co mnie tak czaruje w Polsce oprócz wołania krwi.

Więcej…

 

Lubański: Jak lata szybko uciekają.

Jak szybko te lata człowiekowi uciekają. Niedawno byłem chłopaczkiem z Kijowa z włosami jasny blond, a teraz jestem zupełnie posiwiały i w zmarszczkach. Jutro mi stuknie w Polsce 70 lat. Urodzony 31 maja 1945 roku byłem pełny zaufania do świata po II wojnie światowej.

Więcej…

 

Warszawa: Nie dla wojny z Rosją.

Dnia 17 maja 2015r. delegacja OWP uczestniczyła w akcji "Nie dla wojny z Rosją" na Placu Zamkowym w Warszawie. Podczas pikiety przeprowadzano wśród warszawiaków ankietę "Czy chce Pan/Pani wojny z Rosją".


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Tradycja Cyryla i Metodego i polski duch wolności.

Jak pisał w swojej encyklice «Slavorum apostoli» na 1100 rocznicę dzieła ewangelizacji św. Cyryla i Metodego Papież Jan Paweł II, «Chrzest Polski w 966 roku, przyjęty przez pierwszego historycznego władcę Mieszka, ożenionego z księżniczką czeską Dąbrówką, dokonał się głównie za pośrednictwem Kościoła czeskiego i tą drogą chrześcijaństwo dotarło do Polski z Rzymu w łacińskiej formie.

Więcej…

 

Kraków: OWP i Ruch Christus Rex na grobie prof. Feliksa Konecznego.

Kiedy poprzednio byliśmy w Krakowie, odwiedziliśmy grób profesora Feliksa Konecznego. Zapaliliśmy znicze i odmówiliśmy modlitwę za spokój duszy tego Wielkiego Polaka. Naszą uwagę przykuł fatalny stan nagrobna, więc postanowiliśmy to zmienić przy najbliższej okazji.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Na Emigracji: Nielegalne zarobki do aresztu.

Torysi chcą aby można było zatrzymywać pieniądze nielegalnych imigrantów. Partia Konserwatywna przechodzi do ofensywy na froncie walki z nielegalną imigracją. Stan prawny obecnie jest taki, że firmy które zostaną nakryte na zatrudnianiu nielegalnych imigrantów, muszą płacić grzywnę  w wysokości do 20 tys. funtów.

Więcej…

 

Federacja stanie w obronie Naddniestrza

Rosyjskie Ministerstwo Obrony jest zaniepokojone możliwością gwałtownej destabilizacji sytuacji w Naddniestrzu i przygotowuje się do najbardziej niebezpiecznych scenariuszy- pisze portal internetowy RusVesna powołując się na zródła z rosyjskiego Ministerstwa Obrony.

Więcej…

 

Lubański: Polacy zrobili pierwszy krok!

Pierwszy krok w przemianie Polski został uczyniony. Wygranie przez Polaków II tury wyborów prezydenckich - to zwycięstwo uczciwych Polaków w walce z mafijną opcją PO. Prezydent RP Andrzej Duda, pod warunkiem własnej przemiany z posła PiS w męża stanu polskiego, może poprowadzić Kraj ku zwycięstwu Polski.

Więcej…

 

Lubański: Cisza wyborcza to idiotyzm.

W Polsce, jak w innych krajach demokracji debilnej, która przyszła w miejsce niedorozwiniętej demokracji ludowej, obowiązuje w przededniu II tury wyborów prezydenckich tzw. cisza wyborcza.

Więcej…

 

Prosto z Donbasu: Umowy ograniczone.

- Rosja i separatyści muszą stosować się do umowy z Mińska i ważne jest, aby zapewnić dostęp OBWE w strefę konfliktu, ważne jest zaprzestanie przemocy, zwłaszcza w Shirokino- powiedział Kerry otwierając spotkanie ministrów spraw zagranicznych państw NATO w Turcji.

Więcej…

 

Prosto z Donbasu: Koncert w Ałczewsku.

Z aparatem fotograficznym pośród widowni na koncercie w Ałczewsku. Przynajmniej dopóki bateria wytrzymała… .

Więcej…

 

Lubański: Moje teksty to świadectwa prawdy.

Poezja nadal we mnie mieszka. Nie mam w Polsce stałego dachu nad głową, ale mam w głębi serca słowo poetyckie. Jeszcze Polska nie zginęła we mnie! Nie mam kasy ale mam ducha polskości, który mnie podnosi z upadku. Jestem Polakiem z Kijowa, który walczy swoim słowem o prawdę, która wyzwala.

Więcej…

 

Lubański: Jeszcze jestem i trwam.

Wszystko przemija. Pozostaje tylko wieczność. Mnie jest teraz dobrze na ziemi polskiej. Tu nie czuję się zagrożony, bo odczuwam tu melodię miłości, którą mi nuci Anioł Stróż. Mimo biegu czasu jestem tu w domu. Pod gołym niebem patrzę w głąb sadu, kwitnącego w maju, gdy się urodziłem.

Więcej…

 

Przejścia graniczne z obw. Kaliningradzkim. Droga przez mękę.

Od 14 lat mieszkam jedną, a czasami nawet obiema nogami w Kaliningradzie. Dla Polaka jest to ciekawe doświadczenie i z czasem człowiek przestaje się tu dziwić nawet bardzo niezwyklym zwyczajom Niestety los emigranta jest smutny, śpiewał o tym jeszcze wielki rosyjski poeta i piosenkarz Igor Talkow.

Więcej…

 

Lubański: Nie spieszy mi się na Ukrainę.

Zbliża się jubileuszowa rocznica mojej starości. Zdecydowaliśmy z żoną, iż będziemy obchodzić moje urodziny w Polsce, w Maćkowicach. Już zamówiłem u naszego oazowego opiekuna księdza proboszcza Adama Mszę dziękczynną za wielu lat życia.

Więcej…

 

Prosto z Donbasu: Polonijna Majówka.

W dniu 20.05 w Donbasie odbyła się 9 coroczna Polonijna Majówka organizowana przez Towarzystwo Kultury Polskiej Polonia. Dotychczas impreza odbywała się w Krasnoarmiejskim Rejonie, jednak ze względu na działania wojenne zdecydowano się na przeniesienie imprezy do Dokuczajewska.

Więcej…

 

Prosto z Donbasu: 50-lecie Donieckiego Ogrodu Botanicznego.

W dniu 19.05 w Doniecku odbyły się uroczystości 50-lecia powstania Ogrodu Botanicznego. Z tej okazji zorganizowano uroczystą konferencję poświęconą historii,oraz działalności placówki. Jubileuszu pogratulował listownie prezydent Donieckiej Republiki Aleksander Zacharczenko.

Więcej…

 

Kraków: OWP Dzielnica Śląska i Ruch Christus Rex na marszu w obronie rodziny.

W związku z marszem środowisk homoseksualnych w Krakowie dnia 16 maja 2015r. organizacje narodowe, jak co roku, zorganizowały manifestację w obronie normalnej rodziny. Jak podkreślili w organizatorzy, broniliśmy „normalnej”, a nie „tradycyjnej”rodziny, ponieważ ta składająca się z mamy i taty jest tak samo„na czasie” jak związki dewiantów.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Lubański: Godzina "W" dla "warszawki" z PO.

Zbliża się godzina "W" dla warszawki PO. Czy powstanie warszawskie w skali całej Polski jest możliwe, chociażby, jak w Kijowie w 2014 roku. Bo największe zagrożenie w chwili obecnej dla Polski jest nie ze strony cara Rosji Putina lecz ze strony prezydenta PO Komorowskiego.

Więcej…