Start

Wrocław: OWP oddało hołd pomordowanym w stanie wojennym

Oddział wrocławski OWP zebrał się pod Pomnikiem Ofiar Stalinizmu, aby zlożyć kwiaty i minutą ciszy oddać hołd pomordowanym oraz represjonowanym przez komunistyczne organa władzy.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

ONR Podhale popiera kampanię wigilijną "Zrób zakupy do 14.00"

Tak niewiele czasu dzieli nas od Świąt Bożego Narodzenia. Wszędzie czuć gorączkę przedświątecznych przygotowań, szczególnie tych, które dotyczą wigilijnego i świątecznego stołu, choinki, gwiazdkowych upominków. Wedle tradycji w wielu polskich domach rodziny zasiadają wraz z pierwszą gwiazdką do wigilijnych stołów, dzielą się opłatkiem, składają sobie życzenia. Niestety, gdy większość Polaków zasiada do Wieczerzy Wigilijnej, pracownicy handlu nadal pracują.

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Kraków: manifestacja antykomunistyczna

Dnia 13 grudnia 2010 w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego Stowarzyszenie Małopolscy Patrioci oraz Liga Obrony Suwerenności zorganizowały manifestację antykomunistyczną. W manifestacji udział wzięli również działacze Obozu Wielkiej Polski z małopolski oraz kilka innych organizacji. Około stu osobowy pochód niosący flagi, banery i pochodnie, wznosząc okrzyki narodowe jak i antykomunistyczne wyruszył z pod Grobu Nieznanego Żołnierza na pl. Matejki, Traktem Królewskim przez rynek pod Krzyż Katyński.

 


Czytaj 2 komentarzy... >>

Więcej…

 

Łódź: OWP i USOPAŁ na manifestacji antykomunistycznej

Tradycyjnie po raz czwarty (od 2007r.) dnia 12 grudnia odbyła się w Łodzi Manifestacja Antykomunistyczna. Organizatorami akcji byli: Łódzki Ruch Narodowy "Szczerbiec" oraz Obóz Narodowo - Radykalny. Obecni byli przedstawiciele organizacji takich jak: Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych,  Młodzież Wszechpolska, Autonomiczni Nacjonaliści z Wielkopolski czy Liga Polskich Rodzin. Ponadto czynny udział wzięli także kibice, sympatycy Ruchu Narodowego i niezrzeszeni narodowcy. Nie mogło także zabraknąć przedstawicieli Obozu Wielkiej Polski reprezentujących także USOPAŁ. Liczbę manifestujących ocenić należy na co najmniej 130 osób.

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

ONR Podhale: 29 rocznica ogłoszenia stanu wojennego

13 grudnia 1981 roku na mocy uchwały Rady Państwa, a podjętej na polecenie Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego na całym obszarze Polski został wprowadzony stan wojenny. Stan wojenny dla Polaków był czasem próby, niepewności i obaw o jutro, to okres aresztowań i cierpień dla tych, którzy otwarcie i głośno odważyli się zamanifestować swoją wolność. W niedzielę 12 grudnia, w przeddzień 29 rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, o godz. 13.00, pod Pomnikiem Ofiar Komunizmu na ul. Bulwary Słowackiego, przy Kościele Parafialnym Św. Antoniego OO. Bernardynów w Zakopanem odbyła się patriotyczna uroczystość przypominająca 13 grudnia 1981 r. Uroczystość ta została zorganizowana przez działaczy Stowarzyszenia Obóz Narodowo-Radykalny Podhale.

 


Czytaj 1 komentarzy... >>

Więcej…

 

Wrocław: 84. rocznica powstania OWP

W związku z kolejną już 84. rocznicą powstania Obozu Wielkiej Polski, działacze oddziału wrocławskiego zgromadzili się pod pomnikiem pierwszego polskiego króla Bolesława I Chrobrego. Miejsce nie było przypadkowym, narzuca bowiem jednoznaczne skojarzenia z dedykacją jaką Roman Dmowski napisał do największego dzieła "Polityka polska i odbudowanie państwa" (1925). My, polscy narodowcy, skupieni w OWP kontynuując dzieło Romana Dmowskiego zarazem chcemy wypełnić  "TESTAMENT CHROBREGO" i pozostać wierni tradycji pierwszych Piastów. Naszym symbolem obok "Szczerbca" pozostaje godło piastowskie, które uważamy za przyszłe godło suwerennej Polski.
Oto pełna treść dedykacji:
W dziewięćsetną rocznicę
chwili dziejowej,
kiedy Wielki Król, Polityk i Wojownik,
umierając, zostawiał po sobie potężne państwo,
podwaliny pod rozwój wielkiego narodu
i wytyczne polityki polskiej,
które po dziś dzień zachowały
swą żywą wartość,
książkę tę poświęcam
tym wszystkim,
którzy noszą w duszach
i usiłują wykonać
TESTAMENT CHROBREGO.

Czytaj 1 komentarzy... >>
 

Zaproszenie na Manifestację Antykomunistyczną

Łódzki Ruch Narodowy „Szczerbiec” i Obóz Narodowo-Radykalny zapraszają na manifestację upamiętniającą ofiary stanu wojennego i komunizmu oraz potępiającą zbrodniczy system komunistyczny. Manifestacja odbędzie się 12 grudnia w Łodzi na Pasażu Schillera (ul. Piotrkowska).
Plan manifestacji:
od godz. 15.30 – zbiórka na Pasażu Schillera
godz. 16.00 – rozpoczęcie manifestacji:
- rozpalenie pochodni
- przemówienia
- minuta ciszy za pomordowanych przez komunistycznych zbrodniarzy
następnie – przemarsz ul. Piotrkowską do Placu Wolności
następnie – końcowe przemówienia, odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego, zakończenie 
manifestacji.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Zaproszenie do Warszawy

Liga Obrony Suwerenności zaprasza Państwa na manifestację w 29 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, która odbędzie się w dniu 12 grudnia o godz. 23.30 w Warszawie przy ul. Ikara 5.
Serdecznie zapraszamy
Przewodniczący
Ligi Obrony Suwerenności
Wojciech Podjacki
Biuro Informacyjne L.O.S. 501-813-770


Czytaj 0 komentarzy... >>
 

Oświadczenie

w sprawie uznania Traktatu Lizbońskiego za zgodny z Konstytucją Rzeczypospolitej.

Zarząd Główny Ligi Obrony Suwerenności wyraża swój zdecydowany sprzeciw wobec wydanego w dniu 24 listopada orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie uznania Traktatu Lizbońskiego za zgodny z Konstytucją Rzeczypospolitej. Nie zgadzamy się również      z przedstawionym przez sędziów Trybunału uzasadnieniem, które głosi, że zapisy Traktatu Lizbońskiego i polskiej ustawy zasadniczej w wystarczający sposób zabezpieczają suwerenność naszego państwa.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Oświadczenie

w sprawie zaproszenia gen. Jaruzelskiego na posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Zarząd Główny Ligi Obrony Suwerenności wyraża swoje najgłębsze oburzenie faktem uczestnictwa gen. Wojciecha Jaruzelskiego w dniu 24 listopada w posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego poświęconej stosunkom polsko-rosyjskim.

W naszej opinii zaproszenie Jaruzelskiego przez prezydenta Bronisława Komorowskiego do uczestnictwa w obradach RBN jest policzkiem wymierzonym całemu narodowi polskiemu i próbą rehabilitacji tego komunistycznego renegata. Wspomnianego faktu w żaden sposób nie usprawiedliwiają jakiekolwiek racje wynikające z bieżącej polityki prowadzonej przez rząd i prezydenta oraz względy natury formalnej, na które powołują się przedstawiciele kancelarii prezydenckiej.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

OWP w wyborach samorządowych

Stowarzyszenie Obóz Wielkiej Polski nie utworzyło organizacyjnego Komitetu Wyborczego w obliczu minionych wyborów samorządowych. Część działaczy OWP wzięła jednak aktywny udział w wyborach organizując listę do Rady Miasta Wrocławia (woj. dolnośląskie) jak też wystawiając kandydatów do Sejmiku Województwa Podlaskiego. Mieliśmy także własnego kandydata w wyborach prezydenckich we Wrocławiu.

Krajowa Wspólnota Samorządowa w Podlaskim na czele z kol. Adamem Stanisławem Czeczetkowiczem (pełnomocnik podlaski OWP) uzyskała poparcie  - 0,36 proc. natomiast Porozumienie Obywatele dla Wrocławia na czele z kol.  Marcinem Łukaszem Markowskim (wiceprzewodniczący OWP) 0,52 proc.

Sam zaś kandydat na prezydenta Wrocławia Marcin Łukasz Markowski otrzymał 0,32 proc.
Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni wynikami naszych kandydatów z uwagi na fakt zupełnego niezaangażowania finansowego i oczywiście przemilczenia w mediach z niedopuszczeniem do telewizji włącznie.

Czytaj 0 komentarzy... >>
 

Zaproszenie do Krakowa

 

Zawiadomienie o rozprawie

Informujemy, iż 17 grudnia 2010 roku, o godzinie 9.30 w Sądzie Rejonowym w Warszawie na ul. Ogrodowej 51a, w sali nr 4, odbędzie się kolejny etap procesu sądowego w sprawie karnej, wytoczonej przez Pana Prezesa Jana Kobylańskiego przeciwko 19 oszczercom ze świata mediów i polityki: Mikołajowi Lizutowi, Hannie Recman, Dominikowi Sadowskiemu, Jackowi Hołubowi, Karolowi Doleckiemu, dziennikarzowi o pseudonimie KID, dziennikarzowi o pseudonimie KNYSZ, dziennikarzowi o pseudonimie GW, Adamowi Michnikowi, Jerzemu Wójcikowi, Dorocie Wysockiej-Schnepf, Jerzemu Morawskiemu, dziennikarzowi o pseudonimie AKA, Grzegorzowi Gauden, Danielowi Passentowi, Jerzemu Baczyńskiemu, Jarosławowi Gugale, Tomaszowi Wróblewskiemu i Ryszardowi Schnepfowi.

Oskarżeni są antypolakami i kierują nimi motywy antypolskich interesów politycznych, społecznych oraz ekonomicznych. Takie postępowanie winno być zdecydowanie napiętnowane, a osoby, które dopuszczają się kłamstw i pomówień nie powinny pozostać bezkarne. Wyczerpującą dokumentację na ten temat zawiera książka prof. Jerzego R. Nowaka, ”Potępiany za patriotyzm”. Prosimy, aby została ona uznana za niepodważalny dowód i wzięta pod uwagę w tym procesie.

Prosimy wszystkich patriotów, którzy mogą być obecni, o uczestnictwo w rozprawach. Nie zapominajmy o tym, że sprawa została wniesiona przez naszego adwokata, Mec. A. Lew-Mirskiego już ponad 5 lat temu na Wydziale Karnym. Opieszałość tego procesu jest niewiarygodna.

Leonor Adami

Dyrektor Biura USOPAŁ


Czytaj 0 komentarzy... >>
 

Zawiadomienie o rozprawie

Informujemy, iż 21 grudnia 2010 roku o godz.12.00 w Sądzie Okręgowym w Warszawie, I Wydział Cywilny, sala 232, odbędzie się kolejny etap procesu sądowego w sprawie cywilnej, wytoczonej przez prezesa USOPAŁ Jana Kobylańskiego wraz z jego pełnomocnikiem senatorem mec. Zbigniewem Cichoniem przeciwko ministrowi Radosławowi Sikorskiemu.
Oskarżony jest antypolakiem i kierują nim motywy antypolskich interesów politycznych, społecznych oraz ekonomicznych. Takie postępowanie winno być zdecydowanie napiętnowane, a osoby, które dopuszczają się kłamstw i pomówień nie powinny pozostać bezkarne. Wyczerpującą dokumentację na ten temat zawiera książka prof. Jerzego R. Nowaka, ”Potępiany za patriotyzm”. Prosimy, aby została ona uznana za niepodważalny dowód i wzięta pod uwagę przeciwko kłamstwom ministra Sikorskiego.
Prosimy wszystkich patriotów, którzy mogą być obecni, o uczestnictwo w rozprawach.

Leonor Adami

Dyrektor Biura USOPAŁ


Czytaj 0 komentarzy... >>
 

Wykład prof. Bogumiła Grotta "Nacjonalizm chrześcijański"

Dnia 25.11.2010r. w  Klubie Myśli Historycznej "deo et patria" w Krakowie, zorganizowany został wykład prof. Bogumiła Grotta, w którym uczestniczyła delegacja OWP. Prelegent jest profesorem w Instytucie Religioznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Specjalizuje się  w historii polsko-ukraińskiej. Historyk, politolog i religioznawca, badacz m.in. nacjonalizmu, zwłaszcza w kontekście jego powiązań z religią. Tytuł profesorski uzyskał w 1997 roku.

Podczas wykładu poświęconemu Nacjonalizmowi Chrześcijańskiemu poruszana była m.in historia Obozu Narodowego i jego relacje z kościołem katolickim w okresie międzywojennym. Profesor Grott omawiał także różnice między polskim nacjonalizmem, a nazizmem niemieckim oraz faszyzmem m.in. włoskim. Po zakończeniu wykładu prof.Grott odpowiadał na pytania słuchaczy.


Czytaj 0 komentarzy... >>
 

Działacz OWP kandydatem na prezydenta Wrocławia

Wiceprzewodniczący Obozu Wielkiej Polski - kandydatem na Prezydenta Wrocławia.

Mając 30 lat, jest najmłodszym kandydatem. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunkach - historii oraz administracji. Publicysta kwartalnika "My, Nowe Pokolenie".


 

 

Dim lights Embed Embed this video on your site

Czytaj 2 komentarzy... >>
 

Kandydat OWP do Sejmiku Podlaskiego

Dim lights Embed Embed this video on your site


Czytaj 3 komentarzy... >>
 

OWP na oficjalnych obchodach państwowych

Delegacja działaczy Obozu Wielkiej Polski uczestniczyła w oficjalnych obchodach państwowych. Pod rozpostartymi transparentami organizacyjnymi rozdawaliśmy ulotki. Chętnych nie brakowało. Zawsze są rozmowy z zainteresowanymi przechodniami, którzy sami z ciekawością podchodzą i rozmawiają.

Po zakończeniu państwowych uroczystości, kilkuosobowa grupa działaczy, udała się pod pomnik Romana Dmowskiego, gdzie mieliśmy zarejestrowaną manifestacje. Celem było przygotowanie Placu na Rozdrozu na przybycie Marszu Niepodległości, w którym pozostała, główna część przybyłych działaczy i sympatyków OWP wzięła udział. Okolice pomnika zostały przyozdobione transparentami organizacyjnymi OWP oraz USOPAŁ.

Poprawiony (piątek, 19 listopada 2010 11:49)

Więcej…

 

Stanowisko Zarządu Głównego ONR Podhale ws wyborów samorządowych 2010r.

Przed nami wybory samorządowe. Znowu staniemy przed dylematem: kogo wybrać? Mamy wybrać ludzi, którzy tu, na miejscu, na całym Podtatrzu będą bezpośrednio wpływać na nasze losy, na nasz byt i na nasz dobrobyt lub biedę. Nie można więc zlekceważyć tego wydarzenia.

1. Stowarzyszenie Obóz Narodowo-Radykalny Podhale apeluje do wszystkich członków i sympatyków oraz innych środowisk i organizacji narodowych w Polsce o szeroki udział w wyborach samorządowych.

2. Kierując się troską o dobro Państwa Polskiego oraz wspieraniem fundamentalnych wartości narodowych, Stowarzyszenie Obóz Narodowo-Radykalny Podhale udziela poparcia wyborczego w wyborach do Sejmiku Województwa Małopolskiego kandydatom Narodowego Odrodzenia Polski.

3. Kandydaci do Rad Gmin, Miast i Powiatów, kandydaci na wójtów, burmistrzów: Stowarzyszenie Obóz Narodowo-Radykalny Podhale wspiera osoby i środowiska, które aktywnie działają na rzecz swoich wspólnot lokalnych, promuje społeczników, dla których dobro wspólne, wolność, gospodarność, patriotyzm i wartości narodowe nie są pustymi sloganami. Ostateczny wybór konkretnych kandydatów w myśl powyższych kryteriów Zarząd Główny ONR Podhale pozostawia jednak w gestii sumienia każdego członka i sympatyka.

/-/ Tomasz Piczura Przewodniczący ONR Podhale
Zakopane, 15 listopada 2010 r.


Czytaj 0 komentarzy... >>
 

Piękny i dumny Marsz Niepodległości w Warszawie

Marsz Niepodległości zakończył się pełnym sukcesem! Kilka tysięcy patriotów zgromadzonych na placu Zamkowym przemaszerowało w dumnym patriotycznym pochodzie ulicami Warszawy pod pomnik Romana Dmowskiego.

Mimo nagonki ze strony "Gazety Wyborczej" i tzw. "antyfaszystów" manifestacja zgromadziła wiele osób z różnych środowisk, oprócz działaczy Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego pojawili się również działacze innych stowarzyszeń, kibice klubów piłkarskich z całej Polski, a także całe rodziny. Przybyła też delegacja narodowców z Węgier, na czele z posłem Istvanem Szavay'em.

Uczestnicy skandowali m.in. "Nasza polskość naszą chlubą", "Wielka Polska Katolicka" oraz "Cześć i chwała bohaterom". Dodatkową atrakcją przemarszu była kilkudziesięciometrowa biało-czerwona flaga, niesiona przez Wszechpolaków. Gdy pochód dotarł do Placu Na Rozdrożu przemawiali członkowie Komitetu Poparcia Marszu oraz przedstawiciele organizatorów.

- To z pewnością największa manifestacja narodowej prawicy od wielu lat. Ciesze się, że tak wiele różnych środowisk potrafiło się zjednoczyć, by uczcić bohaterów walki o niepodległość Polski - powiedział kol. Robert Winnicki, prezes Młodzieży Wszechpolskiej. Wyraził również nadzieję, że kolejne Marsze Niepodległości będą jeszcze liczniejsze i równie udane.

Kolega Adam Witczak, rzecznik prasowy ONR w swoim przemówieniu zwrócił uwagę na zagrożenia stojące przed narodem polskim, podkreślił także konieczność codziennej walki na wszystkich frontach o duszę i tożsamość Polaków.

Krótkie przemówienie wygłosił także Artur Zawisza prezes Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych (honorowego patrona marszu) oraz Janusz Korwin-Mikke. Manifestacja zakończyła się złożeniem wieńców, modlitwą oraz odśpiewaniem hymnu państwowego oraz Hymnu Młodych.

za: www.mw.org.pl


Czytaj 3 komentarzy... >>
 

Czołem Wielkiej Polsce

Witamy ponownie, tym razem już na serwisie internetowym "Kronika Narodowa". Serwis ten jest naturalną kontynuacją blogu "Kronika Narodowa" zamkniętego z powodu kontrowersji wywołanych przez osoby związane ze środowiskiem, które najwidoczniej służbę Narodowi chciałoby sprowadzić do międzyorganizacyjnych rozgrywek. Nas to nie interesuje i uważamy, iż zakończenie działalności blogu "KN" było poważnym błędem i wielką stratą dla rozwijającego się coraz prężniej polskiego Ruchu Narodowego. W związku z tym, wznawiamy działalność "Kroniki Narodowej" i z tego miejsca dziękujemy tym wszystkim, którzy prowadzili ten serwis przez 9 miesięcy, jak też zachęcamy te osoby do współpracy z nowym zespołem redakcyjnym.

Z Narodowym Pozdrowieniem

Redakcja Kroniki Narodowej