Start

Majówka OWP w Finlandii

Obóz Wielkiej Polski jako organizacja polityczno-społeczna wykonująca swoje obowiązki wynikające z historii i statutu nie zapomina o wychowaniu swoich działaczy nauką, pracą i sportem. Nie zapomina również jak ważny jest wypoczynek po ciężkiej pracy. Dlatego w tym roku, dzięki wsparciu przedsiębiorców z Poznania i okolic Krakowa, zorganizowaliśmy wyjazdową majówkę w Finlandii.

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Proces 19. oszczerców ze świata mediów i polityki

W dniu 29.04.2011r. odbyła się kolejna rozprawa z powództwa Prezesa USOPAŁ Jana Kobylańskiego, przeciwko 19 oszczercom ze świata mediów i polityki. Proces rozpoczął się z o godz. 10.15 w Sali 427 w Sądzie Rejonowym na ul . Ogrodowej 51a. Przed sądem obecna była delegacja OWP wspierająca walkę prezesa USOPAŁ z wszechobecnym antypolonizmem i kłamstwami w mediach oraz polityce. Rozprawie przewodniczył sędzia Sławomir Żak, ze strony oskarżyciela był obecny mecenas Andrzej Lew Mirski, ze strony oskarżonych 6 adwokatów-obrońców. Oskarżeni nie stawili się.

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Zaproszenie

Dnia 29 kwietnia 2011r. o godz. 10.00 w Sądzie Rejonowym w Warszawie, ul. Ogrodowa 51a, w sali 427, odbędzie się kolejny etap procesu sądowego w sprawie karnej, wytoczonej przez Prezesa Jana Kobylańskiego przeciwko 19 oszczercom ze świata mediów i polityki.

Tych wszystkich, którzy chcą swoją obecnością przekazać poparcie wielkiemu Polakowi i Patriocie Prezesowi Janowi Kobylańskiemu, który walczy z bezkarnością dziennikarzy, zniesławieniem, kłamstwem oraz antypolonizmem - prosimy o wzięcie udziału w procesie.


Czytaj 0 komentarzy... >>
 

pikieta przed Konsulatem Republiki Federalnej Niemiec

20 kwietnia 2011r. odbyła się pikieta przed Konsulatem Republiki Federalnej Niemiec, zorganizowana przez Ligę Obrony Suwerenności. O godz. 14.00 Pełnomocnik OWP w Bytomiu kol. Dawid Gruszka odczytał oświadczenie „w sprawie uznania polskiej mniejszości w Niemczech”. Następnie przemówienie wygłosił  śląski Pełnomocnik LOS kol. Janusz Błaszczyk, który m.in. domagał się od polskiego rządu zdecydowanych działań, aby mniejszość polska w Niemczech miała takie same prawa jak Niemcy w Polsce oraz ażeby Polacy nie byli traktowani przez rząd w Berlinie jak społeczność drugiej kategorii.

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Zebranie PRP w Nowym Jorku

Miałem zaszczyt być gościem Patriotycznego Ruchu Polski w Nowym Jorku.
Na czterogodzinnym spotkaniu, które przebiegło w wyjątkowo miłej i polskiej atmosferze, miałem okazję przedstawić się członkom PRP, którzy przybyli na to spotkanie. Po krótkiej rozmowie mogłem zaprezentować nie tylko moją skromną osobę, ale również zasady, reguły i cele współczesnego ruchu narodowego.

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Zaproszenie

Dnia 19 kwietnia odbędzie się kolejna rozprawa karna przeciwko Radosławowi Sikorskiemu, za zniesławienie i antypolonizm, z powództwa Jana Kobylańskiego. Zapraszamy do uczestnictwa w rozprawie i poparcia prezesa USOPAŁ w walce z antypolonizmem. Sąd Okręgowy, Al. Solidarności 127, o godz. 12.00, sala 232


Czytaj 0 komentarzy... >>
 

Narodowo na stadionach

W 21. kolejce Ekstraklasy wyróżniły się dwie oprawy kibiców na swych stadionach. Na meczu Legia Warszawa - Zagłębie Lubin, legioniści utworzyli wyraźny napis - czym w rzeczywistości jest "GW". Mamy nadzieję, że cały naród to usłyszy. We Wrocławiu, na meczu Śląsk Wrocław - Widzew Łódź, kibice jasno zadeklarowali, iż "lepiej być martwym, niż czerwonym", a do tego potężny transparent na całej trybunie - "Precz z komuną".

Redakcja od siebie dodaje - Raz sierpem, raz młotem, w czerwoną hołotę...

Serce rośnie widząc takie oprawy kibiców.

 

Więcej…

 

Oświadczenie

OŚWIADCZENIE

w sprawie uznania polskiej mniejszości w Niemczech

17 czerwca 2011 roku minie 20 lat od podpisania przez rządy Polski i Niemiec „Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy”. Niestety, jednym z najważniejszych i jak dotąd nie rozwiązanych problemów we wzajemnych relacjach jest fakt nieuznawania przez Niemcy zamieszkującej w tym kraju polskiej mniejszości.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Oświadczenie

OŚWIADCZENIE

w sprawie dyskryminacji Polaków na Litwie

17 marca litewski Sejm przegłosował skrajnie niekorzystną dla mieszkających na Litwie mniejszości narodowych ustawę oświatową. Tym samym państwo litewskie pokazało, że nie ma zamiaru słuchać głosu swoich obywateli, którzy protestowali przez ostatnie miesiące przeciwko ograniczaniu ich swobód. Nie ma też zamiaru słuchać głosu Polski, która od lat cierpliwie domaga się poszanowania praw mniejszości polskiej. Litwa pogrążona w szowinizmie nie ma także zamiaru słuchać głosu rozsądku i nie zamierza szanować umów zawieranych z Polską oraz przepisów prawa międzynarodowego nakazujących przestrzeganie praw mniejszości narodowych.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Wrocław: uroczystości Katyńskie

Dnia 3 kwietnia 2011r.  we Wrocławiu przed pierwszym w Polsce  i świecie Pomnikiem Ofiar Stalinizmu, odbyło się patriotyczne spotkanie dla uczczenia pomięci Ofiar Stalinowskich. Datę uroczystości wybrano celowo, gdyż przed 71 laty 3 kwietnia wykonano pierwsze egzekucja na oficerach polskich w Katyniu, ponadto nie chciano   upolityczniać uroczystości  i łączyć jej z Katastrofą Smoleńską. Grupa pięciu działaczy OWP uczestniczyła w uroczystościach, składając symboliczną wiązankę kwiatów w hołdzie pomordowanym ofiarom stalinizmu.

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Oświadczenie

OŚWIADCZENIE

w sprawie organizacji obchodów 90 rocznicy III Powstania Śląskiego.

90 rocznica wybuchu III Powstania Śląskiego, to wielkie święto wszystkich Polaków, a w szczególności mieszkańców drogiej nam ziemi śląskiej. Dzięki bezinteresownemu bohaterstwu i poświęceniu tysięcy mężnych powstańców, którzy nie wahali się złożyć w ofierze swojego życia, Śląsk powrócił do macierzy. Powstania Śląskie były zbrojną manifestacją ludu śląskiego, który w ten sposób wyraził swoje przywiązanie do polskości i jednoznacznie zadeklarował pragnienie wzięcia udziału w odbudowie odradzającego się Państwa Polskiego.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

XVI. WALNE ZEBRANIE USOPAŁ

REZOLUCJA KOŃCOWA

Z XVI WALNEGO ZEBRANIA USOPAŁ

11-14 MARZEC 2011, PUNTA DEL ESTE, URUGWAJ

Wszyscy zebrani dziękują J.E. Arcybiskupowi Nuncjuszowi Apostolskiemu Urugwaju Anselmo Guido Pecorari, za Mszę Św. celebrowaną na zakończenie obrad XVI Walnego Zebrania Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich Ameryki Łacińskiej.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Obrady PONiP

Dnia 19 marca w Poznaniu odbyły się drugie obrady PONiP-u. Uczestniczyły w nim osoby wybrane do tymczasowego zarządu. Na obradach dyskutowano jakie organizacje powinny zostać zaproszone do współpracy, aby wystawić listę krajową do parlamentu. Określono następny termin spotkania, tym razem w szerszym gronie. Każda przybyła organizacja będzie gotowa do podpisania porozumienia.

 

Oświadczenie

Stanowisko Ligi Obrony Suwerenności

w sprawie szkalowania dobrego imienia Polski i Polaków.

Na początku marca 2011 roku krakowskie wydawnictwo „Znak” wprowadziło na rynek książkę Ireny Grudzińskiej-Gross i Jana Tomasza Grossa pt. „Złote żniwa”. Książka ta ma formę eseju, dlatego zgodnie z opinią wielu historyków, metoda jaką została napisana, powoduje, że nie może być uznana za opracowanie historyczne. Wymienieni autorzy nie przeprowadzili rzetelnych badań i oparli swoją pracę na domysłach oraz subiektywnej ocenie wydarzeń z przeszłości, co potwierdzili w wielu wypowiedziach, używając między innymi słów: „szacuję”, „przypuszczam”, „sądzę”, „możliwe” itp. Oskarżyli natomiast cały Naród Polski o mordowanie Żydów w końcowej fazie Holocaustu, nie zwracając w ogóle uwagi na najbardziej oczywiste fakty historyczne.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Wrocław: Rocznica Powstania Styczniowego

W niedzielę 23 stycznia 2011r. odbyły się uroczyste obchody 148. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, zorganizowane przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej. O godz. 10.00 odbyła się Msza Św. w kościele pw Opieki św. Józefa przy ul. Ołbińskiej 1. Następnie o godz. 11.00 odbył się przemarsz w stronę Rynku w towarzystwie orkiestr dętych ulicami Jedności Nar., Drobnera, przez Most Uniwersytecki, Grodzką i Odrzańską. Pochód liczył około 150 osób. Na Rynku odbyły się krótkie przemówienia prezesa Adama Gajdy, a krótki rys historyczny nakreślił prof. Marczak, wystąpił tez chór, który odśpiewał pieśni patriotyczne. W uroczystościach brali udział żołnierze AK, młodzież z kilku szkół, różne organizacje kombatanckie. Obóz Wielkiej Polski reprezentowały oddziały Wrocławski i Wałbrzyski.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Rozprawa Jana Kobylańskiego przeciwko 19 oszczercom

Dnia 21.02.2011r. odbyła się kolejna rozprawa J. Kobylańskiego przeciwko 19 oszczercom medialnym. Zeznawał przed sądem Rzecznik USOPAŁ, wyjaśniając przyczyny nagonki na p. Jana Kobylańskiego ze strony środowisk związanych z tzw. "Gazetą Wyborczą". Rzecznik wyjaśnił że w jakiejś częsci nagonka wynikała z powodu zawiści o materialny status J. Kobylańskiego umozliwiający ferowanie niezależnych osądów tworzonej w Polsce przez układ postkomunistycznej rzeczywistości.

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Oświadczenie Zarządu Głównego MW w sprawie obchodów rocznicy Powstania Śląskiego

W dniu wczorajszym ogólnopolskie media obiegła informacja o tym, że organizatorem 90 rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego z ramienia władz regionalnych będzie Jerzy Gorzelik, szef Ruchu Autonomii Śląska. Uznajemy tą decyzję za skandaliczną prowokację, wymierzoną w dziedzictwo dziesiątek tysięcy osób, walczących z bronią w ręku o przyłączenie Śląska do Polski. Dzięki poświęceniu i ofierze tak wielu Ślązaków, świadomych swojej polskości i gotowych zaświadczać o niej własną krwią, znaczna część tego regionu znalazła się w granicach II Rzeczpospolitej. Przypomnijmy, że obchodząc datę wybuchu III Powstania Śląskiego, wspominamy jednocześnie wszystkie zrywy, jakich dokonywali Ślązacy po I wojnie światowej po to, by móc żyć w państwie polskim.

 


Czytaj 6 komentarzy... >>

Więcej…

 

Oświadczenie

Stanowisko Ligi Obrony Suwerenności

w sprawie wprowadzenia Polski do strefy euro.

Jesteśmy obecnie świadkami pogłębiającego się kryzysu finansowego w państwach strefy euro. Kryzys ten, z jednej strony jest skutkiem ogólnoświatowego załamania gospodarczego, którego doświadczamy od kilku lat, a z drugiej strony jest wynikiem narastania zbyt wielkich deficytów budżetowych w państwach Unii Europejskiej. Dotyczy to szczególnie tzw. państw peryferyjnych: Irlandii, Grecji, Hiszpanii i Portugalii, których finanse publiczne znajdują się w głębokiej zapaści, za co płacą one spadkiem konkurencyjności ich gospodarek, wielkim bezrobociem, ogromnymi cięciami wydatków socjalnych i narastającym zadłużeniem zagranicznym.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Polski Szaniec

Ukazał się nowy numer kwartalnika "Polski Szaniec" (1/2011). Zapraszamy do lektury

W numerze m.in.: Podjacki Wojciech, Czy Polska jest państwem fasadowym…?,

Kobierzyński Arkadiusz, Jak zreformować system parlamentarny?,

Bartoszuk Sławomir, Powstanie Wielkopolskie.


Czytaj 13 komentarzy... >>
 

Rocznica śmierci Romana Dmowskiego

2 stycznia 2011 roku działacze OWP z Alwerni oraz Ruchu Młodych spotkali się pod Grobem Nieznanego Żołnierza, by w ten dzień uczcić 72. rocznicę śmierci Romana Dmowskiego. Po zapaleniu symbolicznego znicza, kilka słów powiedział kolega Janusz Mucha, koordynator OWP na Małopolskę :

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Sprawozdanie z procesu sądowego i pikiety poparcia Jana Kobylańskiego w sprawie przeciwko Radosławowi Sikorskiemu

Rozprawa była zaplanowana na 21 grudnia 2010 r. przed Sądem Okręgowym w Warszawie, ul Solidarności 127 sala 232. o godz. 12 00

Społeczny Komitet Wspierania Jana Kobylańskiego w walce z Antypolonizmem liberalnych mediów zaplanował na ten dzień także pikietę poparcia przed sądem. Byliśmy na miejscu o godz. 10 z dwugodzinnym wyprzedzeniem, gdyż mając doświadczenie z pikiety w dn. 17 grudnia prezydent Hanna Gronkiewicz Waltz po wygraniu wyborów, przestala odśnieżać Warszawę i musieliśmy 40 minut w kilku łopatami czyścić zamarznięty teren aby ustawić sprzęt pikiety.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…