Start

OWP: "Myśl Polska" uhonorowana przez Kresowian

Tygodnik "Myśl Polska" otrzymał bardzo ważne wyróżnienie - Laur Polonia Nostra Est, nadawany przez Społeczną Fundację Pamięci Narodu Polskiego. Laudacje uzasadniajacą nadanie Lauru wygłosił kol. Bohdan Poręba (Przewodniczący Komisji Kultury OWP). Nagrodę odebrał osobiście redaktor naczelny "MP" - Jan Engelgard. Uroczystość odbyła się w Galerii Porczyńskich w Warszawie. Wśród odznaczonych Krzyżem Pamięci Ofiar Banderowskiego Ludobójstwa znalazł się m.in. p.o. Przewodniczącego Ruchu Ludowo Narodowego (RLN) kol. Zbigniew Lipiński.

USOPAŁ: Inicjatywa Obozu Wielkiej Polski


Czytaj 1 komentarzy... >>

Więcej…

 

ONR: Zamiast manifestacji tolerancjonistów manifestacja państwa policyjnego

Parada równości, która przeszła w minioną sobotę ulicami Warszawy jeszcze raz stała się okazją do promowania specyficznie pojętych „praw człowieka”, „wolności” i „tolerancji”. Nie ma potrzeby by skupiać się na głoszonych przez uczestników hasłach (przynajmniej na razie „postulatach”), ich prowokacyjnych, czy wręcz głupich zachowaniach. Można jedynie stwierdzić, że na całe szczęście spędy kochających inaczej z roku na rok przyciągają mniej uczestników, a już na pewno nie można mówić o tendencji wzrostowej.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Weronika Pachla: Lis znów atakuje znienacka. Tendencyjnie.

 

Ponad rok temu w programie „Tomasz Lis na żywo”, dziś w tygodniku „Newsweek Polska” Tomasz Lis manipuluje wycinkami informacji z odbywającego się w dniach 16-17 kwietnia 2012 roku na Teneryfie XVII Zjazdu USOPAŁ. W miesiąc po spotkaniu Polonii z całego świata „Newsweek” publikuje tendencyjny artykuł, który nie tylko że zawiera wiele nieprawdziwych informacji, to również pomija te istotne, które powinny być ujęte w analizie tygodnika określanego mianem „najchętniej czytanego tygodnika opinii w Polsce”.


Czytaj 2 komentarzy... >>

Więcej…

 

Oslo: Deklaracja współpracy międzyorganizacyjnej RLN i OWP

Dnia 29 kwietnia 2012 r. na Fornebu podczas konferencji założycielskiej Okręgu Norweskiego liderzy Ruchu Ludowo Narodowego (RLN) i Obozu Wielkiej Polski (OWP) podpisali porozumienie o wzajemnej współpracy. Swoje podpisy złożyli Przewodniczący Zarządu Głównego OWP kol. Dawid Berezicki oraz p.o. Przewodniczacego Ruchu Ludowo Narodowego kol. Zbigniew Lipiński. RLN i OWP to dziś dwie największe organizacje odwołujące się do dorobku Narodowej Demokracji. Stronnictwa powstały w związku z wykreśleniem Stronnictwa Narodowego (SN) z ewidencji partii politycznych.

Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Grzegorz Grabowski: 170. rocznica urodzin Marii Konopnickiej - Synteza polskości

W połowie listopada 1908 roku w krakowskim miesięczniku „Przodownica”[1] ukazał się po raz pierwszy drukiem tekst „Roty” Marii Konopnickiej. Był to – jak pisała później Autorka – „wiersz napisany dla Wielkopolski” i zarazem „rota przysięgi na wierność Ojczyźnie”. Jej narodziny wiązały się ściśle z rosnącym oporem Polaków przeciwko polityce wywłaszczenia i wynarodowienia ludności polskiej w zaborze pruskim. W styczniu 1910 r., dzięki muzyce Feliksa Nowowiejskiego, wiersz przekształcił się w pieśń, a po jej prawykonaniu na odsłonięciu pomnika grunwaldzkiego w Krakowie (15 lipca 1910) „Rota” stała się siódmym (!) hymnem narodowym Polaków.

Więcej…

 

ONR: Brygada Częstochowska - Marsz dla Życia i Rodziny

Marsz dla Życia i Rodziny w dniu 27 V 2012 r. jest wyrazem naszego poparcia dla życia i godności człowieka od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Poprzez „marsz bieli” chcemy w sposób symboliczny powiedzieć TAK życiu i NIE aborcji, antykoncepcji, oraz wszelkim technikom wspomagania rozrodu czy manipulacjom genetycznym, budzącym wątpliwości moralne i etyczne.

To manifestacja naszej solidarności z najbardziej bezbronnymi i cierpiącymi. Dziś w Częstochowie odbył się "Marszu dla Życia i Rodziny " ,w marszu również wzięła udział delegacja działaczy ONR Brygady Częstochowskiej. Marsz wyruszył z przed Archikatedry Częstochowskiej, Alejami Najświętszej Maryi Panny na błonia Jasnej Góry. Przemarszowi towarzyszy orkiestra Częstochowa Pipes & Drums.


Czytaj 1 komentarzy... >>

Więcej…

 

USOPAŁ: Przygotowywany atak przez polskojęzyczną prase

Otrzymaliśmy informację, że na najbliższy poniedziałek 28 maja 2012 planowany jest, przez antypolskie elementy, duży atak na tegoroczne XVII Walne Zebranie USOPAŁ, które miało miejsce na Teneryfie oraz na organizacje polskie, które w tym ważnym wydarzeniu uczestniczyły.


Czytaj 1 komentarzy... >>

Więcej…

 

ZDN: Na Słowacji rośnie „prawicowy ekstremizm”

Słowacki rząd opublikował raport, w którym stwierdza, że w siłę rośnie „prawicowy ekstremizm”, a jego metody działania stają się „coraz bardziej wyrafinowane”.

Według rządowych analityków, którzy sporządzili raport „Koncepcje walki z ekstremizmem w latach 2011-2014″, poparcie dla nacjonalistów i „skrajnej prawicy” na Słowacji stale rośnie.

Więcej…

 

OWP: Okręg Norweski powołany (Oslo)

Mając na uwadzę konieczność rozwijania sił narodowych poza granicami Polski, władze Obozu Wielkiej Polski (OWP) oraz Ruchu Ludowo-Narodowego (RLN) utworzyły wspólny Okręg Norweski RLN-OWP. W tym celu dnia 29 kwienia 2012 r. na Fornebu zorganizowane zostało spotkanie założycielskie w którym udział wzieli miejscowi narodowcy. Przeprowadzono również wybory na Prezesa Okręgu w których udział wzieło dziesięciu delegatów na czele z gospodarzem kol. Rafałem Rybakiewiczem - zasłużonym działaczem miejscowej Polonii.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

USOPAŁ: Tłumaczenie z języka hiszpańskiego na język polski homilii Jego Eminencji Kardynała Santos Abril y Castelló.

Wygłoszonej podczas Mszy Świętej celebrowanej w dniu 15 kwietnia 2012roku, z okazji inauguracji pomnika Błogosławionego Jana Pawła II w kościele Matriz de Nuestra Señora de la Concepción, w San Cristóbal de La Laguna – Teneryfa – Wyspy Kanaryjskie.

Ekscelencjo, wielebny, kochany Bracie Biskupie, kochani bracia kapłani, przedstawiciele władz, Kochani bracia i siostry, wszyscy zgromadzeni.


Czytaj 2 komentarzy... >>

Więcej…

 

ONR: Brygada Opolska - Pikieta w Obronie Polskiej Szkoły

W piątek 18 maja o godzinie 15 pod Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego odbyła się Pikieta w Obronie Polskiej Szkoły zorganizowana przez Koalicję na Rzecz Polskiej Szkoły.


Czytaj 1 komentarzy... >>

Więcej…

 

MW: Strajk Szkolny- Okupacja Ministerstwa Edukacji Narodowej.

We wtorek, 15 maja kilkanaście osób (studentów ze Strajku Szkolnego i organizatorów głodówek) rozpoczęło okupację dziedzińca Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jest to kolejny etap protestu w obronie polskiej oświaty.


Czytaj 1 komentarzy... >>

Więcej…

 

KSD: Kongres Mediów Niezależnych zainaugurował działalność.

W trosce o wolność słowa w Polsce, pluralizm i rzetelność mediów 12 maja w Warszawie odbył się Kongres Mediów Niezależnych. Uczestniczyli w nim przedstawiciele 60. inicjatyw medialnych: stowarzyszeń, czasopism, portali internetowych, blogerów, reżyserów filmowych, telewizji internetowych i internetowych rozgłośni radiowych.

 

Jednym z organizatorów Kongresu Mediów Niezależnych jest Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy. Błogosławieństwa uczestnikom Kongresu udzielił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik.

Więcej…

 

LOS: Oświadczenie sprawie sytuacji w polskim szkolnictwie.

Polska młodzież jest przyszłością Narodu i Państwa Polskiego. Dlatego właśnie, od jakości jej wychowania i wykształcenia zależy to, czy nasze społeczeństwo sprosta oczekującym go wyzwaniom cywilizacyjnym. Edukacja młodych pokoleń Polaków jest sprawą fundamentalnej wagi. W związku z tym, przyjęliśmy z wielkim niepokojem przygotowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej rozporządzenie w sprawie ramowych planów nauczania w szkołach publicznych, sprowadzające się do znacznego ograniczenia wymiaru godzin nauczanych przedmiotów licealnych, w szczególności historii, która ma być realizowana w wymiarze nie 175 godzin jak dotychczas, ale 60 godzin i tylko w pierwszej klasie.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Paweł Kaźmierczak: Samodzielne podcinanie gałęzi

Rząd podcina gałąź na której siedzi, ale nie mam wątpliwości, że w końcu spadnie na ziemię. Wtedy będzie zdziwiony dlaczego, a odpowiedzi będzie wiele. Jedną z nich – korzystając z forum „Nad Wartą” przedstawiam poniżej…

Zapewne wielu zna ten dowcip o osobie, która podcina gałąź na której siedzi, a następnie jest zdziwiona, że najzwyczajniej w świecie spadła. Dowcip oklepany i może mało kogo śmieszy, ale…

Więcej…

 

Warszawa, Łódź, Augustów: Komisja Kultury i Dziedzictwa Narodowego Obozu Wielkiej Polski

W związku z powołaniem Komisji Kultury i Dziedzictwa Narodowego Obozu Wielkiej Polski (KKiDN OWP) już w ubiegłym roku władze OWP postanowiły nadal rozwijać tą jakże potrzebną inicjatywę.

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

ONR: Marsz Rotmistrza w Szczecinie

13 maja w Szczecinie odbył się Marsz Rotmistrza. To trzeci już marsz ku pamięci tego wybitnego Polaka, który odbywa się w stolicy ziemi zachodniopomorskiej. Tegorocznym organizatorem był Klub Myśli Swobodnej, a patronat nad wydarzeniem objęli: Porozumienie Środowisk Patriotycznych - Narodowy Szczecin, Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej.

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Wojciech Podjacki: Zasadnicze przyczyny kryzysu gospodarczego w Polsce (cz. 2)

Kryzys gospodarczy, w którym pogrążone jest nasze państwo ma wiele przyczyn, ale najważniejsze z nich, to brak suwerenności ekonomicznej oraz głębokie uzależnienie od obcych wpływów. Bruksela nie pozwala nam samodzielnie podejmować żadnych istotnych decyzji gospodarczych, nie wolno nam wspierać z budżetu, nawet tych sektorów gospodarki, które ze względu na ich strategiczne znaczenie wymagają interwencji rządu i pomimo tego, że ich bankructwo powoduje katastrofalne skutki dla naszych interesów oraz dalszy wzrost bezrobocia.

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

OWP: Protesty przeciwko łamaniu Konstytucji RP przez KRRiT (Warszawa)

W związku ze skandaliczną decyzją Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) dotyczącej nieprzyznania TV Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym w całym kraju trwają protesty. Przedstawiamy niniejszym fotorelację z protestu zorganizowanego w Warszawie dnia 21 kwietnia 2012 r., w którym aktywny udział wzięli działacze warszawskiego Obozu Wielkiej Polski.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

USOPAŁ: Obchody 3 Maja w Montevideo

Polonia w Urugwaju świętowała 221. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Mszą Świętą celebrowaną przez księdza Edmunda Ziębę w Kaplicy Bł. Jana Pawła II  Unii Polsko-Urugwajskiej w Montevideo w niedzielę 6 maja 2012 roku, rozpoczęły się obchody 221. rocznicy uchwalenia  Konstytucji 3 Maja i obchodzonego w Polsce Święta Matki Bożej Królowej Polski. W uroczystości wzięli udział Zarząd i członkowie Unii Polsko-Urugwajskiej, Towarzystwa Polskiego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego i USOPAŁ, społeczność polska zamieszkująca w Urugwaju oraz wielu Urugwajczyków, przyjaciół tych organizacji.

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…