Start

Odezwa RLN i OWP z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Zbliża się Święto Niepodległości. Niech ten dzień stanie się okazją do złożenia hołdu naszym przodkom, którzy nigdy nie pogodzili się z utratą państwowości polskiej i przez 123 lata dążyli do odzyskania Polski Niepodległej, a szczególnie wielkim politykom polskim, dzięki którym 94 lata temu Polska wróciła na mapę Europy. Wśród nich na czoło wybija się Roman Dmowski, którego mądrości, umiejętnościom dyplomatyczno-politycznym i niezmordowanej pracy zawdzięczamy znalezienie się Polski wśród zwycięskich państw Ententy, uzyskanie granic zachodnich i północnych oraz koncepcję nowoczesnego Narodu Polskiego.

Więcej…

 

Marek Bednarz: Regionalizacja jako instrument obcego wpływu w Domu Polski Wschodniej w Brukseli

Moralny szantaż losem tzw. wypędzonych zyskuje oficjalny status w Republice Federalnej Niemiec. Jednocześnie wzmaga się niemiecka aktywność w Polsce. Podczas gdy Ruch Autonomii Śląska już przynosi zaszczyt swoim mocodawcom rządząc najbardziej zurbanizowanym polskim województwem, istnieje wcale mocna poszlaka, że także i Polska wschodnia mogła być areną swoistych posunięć.

Więcej…

 

Na Marszu Narodowych Sił Zbrojnych

Wśród przeszło 1000 osób, które świętowały 22 września b.r. 70. rocznicę powstania Narodowych Sił Zbrojnych (NSZ) nie zabrakło działaczy i sympatyków Obozu Wielkiej Polski (OWP). Mający się rozpocząć o godz. 16:00 marsz wyruszył z około piętnastominutowym opóźnieniem z ul. Marszałkowskiej 21. Pochód skierował się w stronę pomnika Romana Dmowskiego.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Grzegorz Grabowski: Upadek "wojujacego rusofoba"

Czwartego września 2012 roku runął w przepaść ze szlaku turystycznego wiodącego na szczyt Świnicy (2301 m n.p.m.) w Tatrach Wysokich jeden z czołowych propagandystów lobby proamerykańskiego w Polsce i działacz „na rzecz integracji Polski z NATO”[1], doktor bez nostryfikacji[2], Józef Szaniawski.


Pracując w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa UKSW w Warszawie, „politolog, historyk, sowietolog, (i) dziennikarz” Szaniawski prowadził zajęcia na temat najnowszej historii politycznej Polski, systemów politycznych oraz historii Polski w XX wieku[3]. Ponadto, „W latach 1994–2003 wykładał w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, od 1996 do 2001 był profesorem nadzwyczajnym i prorektorem w Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza.

Więcej…

 

Obóz Wielkiej Polski na I Marszu Patriotów w Rzeszowie

Dnia 1 września 2012 roku w Rzeszowie w stolicy Podkarpacia odbył się I Marsz Patriotów zorganizowany przez środowiska narodowe z województwa podkarpackiego. Celem Marszu było wzniesienie pamięci i oddanie hołdu wszystkim tym Bohaterom imiennym jak i bezimiennym, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny z okupantem hitlerowskim i sowieckim. Obóz Wielkiej Polski wziął czynny udział w obchodach upamiętniających poległych żołnierzy polskich. Nie zabrakło naszych rzeszowskich działaczy na czele z kol. Jackiem Ślusarzem.

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Grzegorz Grabowski: Hitler kontra Stalin

W historiografii utrwalony jest pogląd, że to Adolf Hitler wywołał II wojnę światową i zdominował politycznie Józefa Stalina, by zaskoczyć go potem niespodziewanym uderzeniem na ZSRR i spróbować zdobyć w ten sposób „przestrzeń życiową na Wschodzie”. Paul Johnson twierdził np. w swej „Historii świata od roku 1917 do lat 90-tych” (Londyn 1992), że „Nic innego, jak osobiste poczucie zagrożenia i obsesyjna obawa przed Niemcami kazały Stalinowi podpisać fatalny pakt [Ribbentrop-Mołotow]”, a zaskoczenie i bierność Sowietów w 1941 r. wynikały – jego zdaniem – stąd, iż Stalin „łudził się, gdyż pakt nazistowsko-radziecki był dla niego niezwykle korzystny.”

Więcej…

 

Władysław Gauza: "Elity III RP" - Rodowód

W dzisiejszych czasach, tak odległych od Magdalenki i tzw. „okrągłego stołu”, kiedy już zaglądanie do cudzych życiorysów i grzebanie w nich nie jest be ani czymś „paskudnym” i „obrzydliwym”, można spokojnie zajrzeć do życiorysów ludzi KPP, PZPR i PRL-u, no i pogrzebać w nich za przykładem DBM-ów (Duchowych Braci Michnika), którzy bezkarnie grzebali m.in. w życiorysie Jana Kobylańskiego. Wolno grzebać w życiorysach Polaków-antykomunistów?! – to i chyba wolno pogrzebać w życiorysach komunistów.

Więcej…

 

Słowo Przewodniczącego OWP

Słowo Przewodniczącego OWP kol. Dawida Berezickiego do członków i sympatyków Stowarzyszenia Obóz Wielkiej Polski w 92 rocznicę „cudu nad Wisłą”.

Koleżanki i Koledzy, Szanowni Państwo.

Trzynastego sierpnia 1920 roku rozpoczęła się polsko-bolszewicka bitwa na wschodnich przedpolach naszej stolicy, zwana bitwa warszawską, albo „cudem nad Wisłą”. Pełniący de facto obowiązki Naczelnego Wodza i zarazem szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Tadeusz Jordan-Rozwadowski opracował plan tej bitwy i poprowadził nasze wojska do zwycięskiej walki w obronie państwa polskiego i chrześcijańskiego Narodu Polskiego.

Więcej…

 

Maciej Wydrych: Suwerenna polityka monetarna nad przepaścią

Rządząca koalicja PO-PSL pragnie wszystkimi możliwymi sposobami spełnić warunki przyjęcia tak szybko, jak to tylko możliwe obcej waluty euro. Muszą być zachowane różne wyniki finansowe państwa, jak np. deficyt Skarbu Państwa. „Poczekalnią” do Europejskiej Unii Walutowej (EUW) jest dwuletni okres przejściowy w systemie ERM II. Ma on na celu ograniczenie wahań walut.

Gdy nasza waluta stała się najszybciej taniejącą walutą na świecie, wyprzedzała nawet waluty Brazylii czy Meksyku, gdzie ryzyko walutowe było większe. Fundusze wysokiego ryzyka (firmy hedgingowe) poszukują rozchwianych rynków, na których poprzez szybkie spekulacje można zarobić. W samej chęci kupienia taniej i odsprzedania drożej (spekulacja) oczywiście niż złego nie ma. Co innego gdy dochodzi do manipulacji.

Więcej…

 

Stołeczny Obóz Wielkiej Polski w hołdzie Romanowi Dmowskiemu

Tradycyjnie jak co roku delegacja warszawskiego oddziału OWP upamiętniła kolejną a tym razem już 149. rocznicę urodzin Romana Dmowskiego. W tym roku zrezygnowano z uroczystości pod kamieniem znajdującym się na praskim Kamionku, który upamiętnia miejsce urodzin historycznego przywódcy Narodowej Demokracji. Działacze warszawskiego OWP na czele z kol. Zbigniewem Bilskim zebrali się więc pod pomnikiem twórcy i przywódcy historycznego OWP. W imieniu zgromadzonych kwiaty złożył nasz senior kol. Przemysław Górny.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Prawica w Polsce nie była i nie jest rusofobiczna


W związku z pojawiającymi się w mediach rosyjskich informacjami przypisującymi nieprzechylne i wrogie Rosji postawy i działania polskiej „prawicy” i kręgom „prawicowo-konserwatywnym” – pragniemy wyjaśnić, że nie odpowiadają one rzeczywistości. Partia Prawo i Sprawiedliwość, choć ma w swoich szeregach ludzi o poglądach konserwatywnych i prawicowych, to jest kierowana przez liderów wywodzących się z organizacji o jednoznacznie proweniencji lewicowo-liberalnej.

Więcej…

 

Biuro Prasowe OWP: Zadanie naszego pokolenia

Według informacji podanych przez Katolicką Agencję Informacyjną, w dniu 17 sierpnia b.r. dojdzie w Polsce do brzemiennego w skutki wydarzenia – na Zamku Królewskim w Warszawie zostanie podpisane Wspólne Orędzie przywódców polskich i rosyjskich wspólnot chrześcijańskich: Kościoła Katolickiego obrządku łacińskiego i Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego, obejmującego swoją jurysdykcją większość parafii prawosławnych Rosji, Ukrainy, Białorusi, Litwy i innych państw wchodzących niegdyś w skład Imperium Rosyjskiego i b. ZSRR.

Więcej…

 

Władysław Gauza: "Elity III RP" - Wstęp

Interesujące jest tutaj dowiedzieć się, o jaką dyskryminowaną narodowość chodzi w tym przypadku. Ale KRRiT i Dworak utrzymuje to w tajemnicy. Dowiadujemy się tylko, że Jan Kobylański powiedział, iż w Polsce istnieje „taka parodia, że w parlamencie Polaków prawdziwych nie ma nawet 30 procent. – My od paru lat bez przerwy publikujemy i mówimy – muszą w Polsce rządzić Polacy, muszą rządzić w swojej ojczyźnie, w swoim kraju. Jak długo będą rządy, które nie są polskie, to będzie stale gorzej i gorzej – kontynuował prezes USOPAŁ”.

Więcej…

 

USOPAŁ: Nie kończy się walka sądowa z Radosławem Sikorskim

Sprawiedliwości musi się stać w końcu zadość. Jeśli prawo w Polsce ma rzeczywiście znaczyć prawo. Pierwszy wyrok warszawskiego Sądu Okręgowego został w całości zaskarżony z powodu licznych błędów, jakie popełnił sąd pierwszej instancji. W apelacji skierowanej do Sądu Apelacyjnego w Warszawie adwokat Zbigniew Cichoń, zarzucając Sądowi Okręgowemu błędy, wniósł o nakazanie Radosławowi Sikorskiemu opublikowania przeproszenia Jana Kobylańskiego na pierwszych stronach „Rzeczypospolitej”, „Naszego Dziennika” i „Gazety Wyborczej” oraz zasądzenie od niego 20 tys. zł na rzecz Ruchu Obrony Życia im. ks. Jerzego Popiełuszki.Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

LOS: Kontra marszu separatystów

14 lipca ulicami Katowic przemaszerowali separatyści skupieni wokół organizacji, której z racji szacunku dla Śląska i Polski wymieniać nie warto. Liga Obrony Suwerenności zorganizowała kontrmanifestację, w której wzięły udział różne organizacje i środowiska patriotyczne. Pochód zaczął się w samo południe i zgromadził kilka tysięcy ludzi nastawionych antypaństwowo.

 


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Anatol Arciuch: Czy Putinowi jest z nami po drodze?

W tak zatytułowanym tekście Anatola Arciucha, działacza rosyjskiego ruchu patriotycznego „Sobór Narodowy”, pojawia się zdroworozsądkowe przesłanie: głównym wrogiem narodu rosyjskiego jest agresywny zachodni socjalizm liberalny, a kto nie jest przeciwko chrześcijańskiej Rosji – ten jest z jej obrońcami.

Więcej…

 

OWP: Katolicki Uniwersytet Lubelski zamknął bramy przed kresowiakami i narodowcami

 

Poniżej publikujemy relację kol. Zdzisława Koguciuka, który zorganizował 1 lipca b.r. spotkanie upamiętniające pomordowanych przez OUN – UPA jak się ostatecznie okazało przed wyjątkowo tego dnia zamkniętymi bramami uczelni (bez odpowiedzi pozostało również pismo do władz uniwersytetu). Przemawiał ks. Tadeusz Isakowicz – Zalewski, znany ze swojej niezłomnej postawy wobec propagandy ukraińskich rezunów. W spotkaniu uczestniczyły środowiska kresowe z terenu Lubelszczyzny jak również miejscowi narodowcy m.in. z Obozu Wielkiej Polski.

Relacja ze spotkania na KUL w dniu 01.07.2012 r Rodaków z Wołynia i Podola.

Więcej…

 

Władysław Gauza: Współodpowiedzialność Żydów za Holocaust

Prasa zachodnia doniosła w tym tygodniu, że zapowiadany na jesieni br. proces sądowy o zbrodnie wojenne przeciw John Demjaniukowi, rozpocznie się za trzy tygodnie, tj. przy końcu października. Demjaniuk jest oskarżony za udział w zapędzeniu 29 000 Zydów do komór gazowych w Sobiborze, niemieckim obozie zagłady we wschodniej Polsce, gdzie pełnił funkcję wartownika. Według wcześniejszych zapowiedzi, śledztwo przeciw Demjaniukowi i proces sądowy ma rzucić światło na rolę wspólników i współpracownikówbandy nazistowskiej w systemie zagłady Żydów. Według wstępnych obliczeń rozmaitych ekspertów, głównie niemieckich i żydowskich, w eksterminacji Żydów brało udział około 200 000 nie Niemców, czyli ludzi innej narodowości, niż niemieckiej. Wśród tych innych narodowości wymienieni są „polscy chłopi”, czyli Polacy. Natomiast całkowicie pominięci zostali Żydzi.

Więcej…

 

Gazeta Warszawska: Niedoszłe Państwo Żydowskie na Lubelszczyźnie (Jędrzej Giertych).

Zamieszczona poniżej praca składa się z trzech części. Pierwszą z nich jest artykuł, napisany w roku 1950, przeznaczony do jed­nego z czasopism emigracyjnych polskich, lecz kolejno przez redakcje dwóch czasopism odrzucony. Drugą jest większa rozprawa, przygotowana do druku w roku 1957 i prze­znaczona do ogłoszenia, wraz z pierwszym artykułem, (którego była rozszerzeniem) w książce pt. „Artykuły odrzucone”, której wy­dania mi się jednak doprowadzić do skut­ku nie udało. Do rozprawy tej dołączony jest „Dodatek”, napisany również w roku 1957, czy też na początku 1958. Obie te pra­ce ogłaszam tu bez żadnych zmian. Do­daję do nich jednak część trzecią, napisaną w grudniu 1977 roku, pt. "Uzupełnienie”. Mapy, które ogłaszam na końcu, były czę­ściowo przygotowane do ogłoszenia wraz z rozprawą z 1957 roku, a częściowo zgroma­dzone później.

Więcej…

 

USOPAŁ: Przemówienie - Ks. Rektor Infułat Stanisław Jeż

Słowo wygłoszone podczas Mszy Św. celebrowanej w drugim dniu obrad
XVII Walnego Zebrania USOPAŁ, towarzyszącego inauguracji
pomnika Błogosławionego Jana Pawła II
Teneryfa, 16-17.04.2012

Ks. Rektor Infułat Stanisław Jeż
Polska Misja Katolicka we Francji

 


Czytaj 1 komentarzy... >>

Więcej…

 

ONR: Brygada Małopolska na Marszu Grunwaldzkim

Dnia 15 lipca delegacja Brygady Małopolskiej ONR wzięła udział w zorganizowanym przez Młodzież Wszechpolską Marszu Grunwaldzkim. Patriotyczna manifestacja przeszła z Placu Inwalidów ulicami Karmelicką i Szewską do Rynku Głównego, a następnie Floriańską na Plac Matejki. Pod pomnikiem Grunwaldzkim przedstawiciel MW wygłosił okolicznościowe przemówienie, odśpiewano Hymn Państwowy i Rotę.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…